ThatQuiz'de Sınav

Kodla Büyü

Eindoforat

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhaba arkadaşlar. Biliyorsunuz artık bazı MEB Sınavları elektronik ortamda yapılıyor. Ben de çoktan seçmeli bir sınav hazırladım ve bunu thatquiz.org sitesinde yapmak istiyorum. Bu sayede hem kağıt ve tonerden tasarruf sağlamış olacağım hem de sınav kağıdı okuma derdi olmayacak. Sizce yasal olarak thatquiz sitesinde sınav yapmamda bir sakınca var mıdır? Bununla ilgili mevzuata hakim olan arkadaş var mı? İlla ki yazılı kağıdı olmak zorunda mıdır?

müdürünüze bağlı hocam isterseniz uygulamalı sınav gibi gösterebilirsiniz yada her öğrencinin cevaplarını görüyorsanız onların çıktılarını alıp öğrencilere imzalatabilirsiniz. mevzuatı yok (bence büyük eksiklik) ama idareyi razı ettikten sonra sıkıntı çıkacağını düşünmüyorum. bir de öncesinde birkaç quiz yapıp öğrencilerin memnun olup olmadıklarını görün mümkünse ilkbaşta hepsi memnun kalsın sonrasında itiraz etmezler(insan psikolojisini dikkate alarak yazdım bağlayıcı değil)

Sistem geliştirilebilir ama yine de bu haliyle bile oldukça kullanışlı. Özellikle sınavda yazı yazması gerekmiyorsa (Sadece çoktan seçmeli ve eşleştirmeli sorular varsa) her ders için kullanılabilir. Kağıt tasarrufu sağladığı gibi öğrenciler anında notunu öğrenebiliyor, yanlış yaptıkları soruları inceleyebiliyor. Öğretmen açısından da sınav kağıdı okuma zahmetinden kurtardığı gibi en çok hangi sorularda yanlış yapılmış, sınıf başarısı ne durumda gibi istatistiksel bilgileri veriyor. Güzel sistem, biraz daha görselleştirilse daha çekici olur öğrenciler için.

that quize de öğrencilerin cevaplarını yedekleyeceğimiz bölüm varmı?

Hocam, sınıfın anasayfasından öğrenciler daha sonra tekrar önceki sınavlarındaki cevaplarını kontrol edebiliyor. Yalnız bir eksiklik var. Sadece yanlış yaptığı soruları ve cevaplarını görebiliyor. Doğru yaptığı soruları göremiyor.

Geri