Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

Thin Client Çözümleri ile Sanal Bilgisayar Sınıfı Kurma

Konu, 'Sistem, Ağ ve Güvenlik' kısmında Yako Teknoloji tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. Yako Teknoloji

Yako Teknoloji Site Gezgini

Milli seferberlik ve Yerli işletim sistemimiz PARDUS'a destek için yapmış olduğumuz PARDUS VDI çok yakında piyasada olacaktır.
    Çalışma mantığı; Zero Client cihazımız ile her kullanıcı sunucu üzerinde çalışan Sanal işletim sistemine bağlantı modelidir.
    Bir kullanıcıya birden fazla sanal bilgisayar sunulabilir, (Ubuntu,Pardus,Windows) sanal makineler arasında tuş kombinasyonu ile hızlı geçiş yapabilirsiniz.
    İsterseniz, üzerinde Tarayıcı olan herhangi bir aygıttan Sanal işletim sisteminize bağlantı yapabilirsiniz.

pardus-yeni1.png

2. Yako Teknoloji

Başarı Hikayelerimizden...
    upload_2019-1-2_13-8-19.png

3. nebuchaddnezzar

nebuchaddnezzar Üye

Benim okulumda da bu sistem kuruldu 15+1, yakobilgisyar gerçekten ilgili ancak 1 yıldan fazla oldu kullanalı, ağdan kopma, fare mouse donması özellike 1 güne boyle sorunla başlanırsa sorunla devam ediliyor. Ağ kurulumu baştan yapıldı vs en son da server ın ekran kartı değişti şimdi de vmatrix ile clientler birbirini görmüyor..foto çeke çeke bir hal oldum, bana 5 tane kasa verselerdi daha mutlu olacaktım. Anladığım niyet güzel olabilir avantajlar vs ama uygulamada bana denk geldiyse bilmem de bazen camı açıp yangın varrrrrr diyesim geliyor

4. Yako Teknoloji

Merhabalar,
    Kurum bilginizi paylaşabilirseniz kurulumu yapan bayi ya da tarafımıza ulaşan bir kaydınız varsa inceleyebiliriz.
    Anlatımınızdan sorunun Ağ yapınız ile ilgili olduğu görünüyor. Mevcut kablolama, Switch ve IP bilgisini bunlara etken olabilir.
    Sistem/Ağ yöneticiniz ile görüşüp, Ana bilgisayar IP adresini kontrol edebilirsiniz.
    Sistem/Ağ yöneticiniz yoksa, bizi arayıp destek alabilirsiniz.
    Saygılarımızla

5. nebuchaddnezzar

nebuchaddnezzar Üye

İlginize teşekkür ediyorum zaten devamlı iletişim halindeyiz, firma olarak sizden yana bir sıkıntımız yok çok şükür ama sistem insanı çileden çıkaran bir sistem, mevcut ağ alt yapısı baştan aşağı yenilendi. Bence server client sistemi sıkıntılı bir sistem, tek bilgisayardan kontrol kasa yok vs deniyor evet rahatlık görülsede stabil çalışmıyorsa ek iş yükü ve kargaşadan öteye gitmiyor ne yazik ki.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal