THINKWARE !!!!! General Mobile Tablet

Kodla Büyü

htcnsz

Üye
Bugün okulda dağıtılan birkaç tablette thinkware diye bir yazı çıkıyor, bir türlü çözemedim problemi, bu yazı ekranda sürekli var ve tablet açılmıyor. Ne yapabilirim? :?

aynı problem bizde de var hocam. çözemedim telpayı aradım sırada çok bekleyen vardı soramadım. çözüm bulursan yaz olmaz mı?

hocam THİNKWARE kore merkezli bir firma. tablet üretimi de var. acaba GENERAL MOBİLE bu firmaya üretti de ki bence öle. onların mı logosu çıkıyor. siz açabildiniz mi tableti

yok hocam açamadım, 8 tablettte aynı problem var bugün çağrı merkezini arayacağım, eğer bi çözüm yoksa göndereceğiz.

ben aradım. dedikleri tablet yazılımı okumuyormuş. bize gönderin. idare sistemden form dolduracak. mudur ve iki öğretmen (mdr yardmcıları olur) imzalayacak. 15 gun de gonderirirz

blackpeace123' Alıntı:
ben aradım. dedikleri tablet yazılımı okumuyormuş. bize gönderin. idare sistemden form dolduracak. mudur ve iki öğretmen (mdr yardmcıları olur) imzalayacak. 15 gun de gonderirirz

hangi numaradan ulaştınız hocam?

aynen hocan yazılımsal bir problem var dedi, tabletler açılmadığı için aktivasyon yapılmamıştı arıza bildirimine gerek yok dedi.

Peki bu öğrencilere başka tablet mi verdiniz yoksa size yeni tablet mi yollayacaklar. çünkü bizde devamsız olan öğrenciler var acaba onların tabletlerini bu öğrencilere versek doğru olur mu? (tableti bu hatayı veren 2 öğrenci var)

blgsyrci' Alıntı:
Peki bu öğrencilere başka tablet mi verdiniz yoksa size yeni tablet mi yollayacaklar. çünkü bizde devamsız olan öğrenciler var acaba onların tabletlerini bu öğrencilere versek doğru olur mu? (tableti bu hatayı veren 2 öğrenci var)
hocam aktivasyon işlemini yapmadıysanız çalışan tabletlerin bişey olmaz hocam verin. yazılımsal bir problem dedi sanırım yazılımı yükleyip aynı tabletleri geri göndercekler.

Anladığım kadarı ile GM'nin bu kadar tablet üretecek kapasitesi yok.Bahsi gecen firmaya donanımı ürettirdi.Tabletleri Türkiye'ye getirip burada Kendı yazılımlarını eklediler.Muhtemelen böyle yaptılar.

Ben de 2 gün uğraşım sonucu aynı sorun ve ubuntu(!) yüklü başbelaları için aradım, kadının cevabı: "Biz sedece mekanik arızalarla ilgileniyoruz, yazılımsal sorunlarla İl MEB ilgilenecek" oldu. Güler misin, ağlar mısın...
İki sorum olacak hocalarım, lütfen beni aydınlatın:
1) Aktivasyon yapılmayan tabletlerde arıza bildirimi oluşturamıyor muyuz?
2) Thinkware mıdır nedir, ve ubuntu yüklüler için zorlukla oluşturduğum arıza bildirimleri pysb'de neden siliniyor? Kontrol ettiğimde "0 kayıt" diyor. Kafayı yiyeceğim :verymad:

thinkware için uğraşmayın servise yollayın ben öyle yaptım tablet düzelmiş şekilde geri geldi. açıklama olarakta yazılım güncellemesi yapıldı yazılmış.

Bizde de şimdilik 3 tane tablet thinkware yazısında takılı kalıyordu. Çocullardan alıp başka tablet verdim. Yeni bi tutanakla onlara verdiğim tablet seri no işe aldım şeklinde imza attıracağım. Resetlesek düzelir gibi gelmişti ama olulda saat geç olmuştu. Hiç denemeye gerek yok o zaman doğrudan servise yollayalım.

htcnsz' Alıntı:
Bugün okulda dağıtılan birkaç tablette thinkware diye bir yazı çıkıyor, bir türlü çözemedim problemi, bu yazı ekranda sürekli var ve tablet açılmıyor. Ne yapabilirim? :?

bende bir tane çıkmıştı ilk arızalı tabletimdi hocam gönderdim. çünkü resetlemekte işe yaramıyor tamamen servislik

White Aura' Alıntı:
Anladığım kadarı ile GM'nin bu kadar tablet üretecek kapasitesi yok.Bahsi gecen firmaya donanımı ürettirdi.Tabletleri Türkiye'ye getirip burada Kendı yazılımlarını eklediler.Muhtemelen böyle yaptılar.

General mobile hicbirseyi uretemez bence. Telefonlarını gionee firması uretiyor mesela

arkadaşlar bende de öle yazıyodu ben 1 saat dinlendirdim sonra şarza taktım 1 şarz oldu açma düğmesine bastım olmadi sonra 15 sonra kendi kendine acıldı :)

Geri