.tib uzantılı image nasıl iso yapılır..

Kodla Büyü

sancaktepe

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaslar acronis ile image aldım ama bir türlü iso yapamıyorum.. Acronis de iso image secenegı de yok.. Yardım ederseniz sevinirim.

Hocam benim bildiğim kadarıyla tib uzantısını iso'ya çeviremezsiniz malesef.

nasıl olacak peki, image alırken 5.3 GB tib dosyası cıktı ortaya ve flashdan format için iso istiyor yumi.. Flashı bootable yapabilmek için yumi kllandım ama o da iso dısındaki dosyayı görmüyor

acronis ile boot cd yada flash oluştur(programda bu secenek var) sistemi onla aç sonra tib uzantılı dosyayı gösterip imajı yükle

.tib acronis ile alınmış imajın uzantısıdır.bu imajı kurabilmeniz için flaş belleği acronis ile boot yapıp kullanabileceğiniz gibi acronis açılış cd leriylede bu işi yapabilirsiniz. .iso yapmanın bir katkısının olacağını düşünmüyorum.

Ultraiso programıyla yapabilirsin. Ancak format amaçlı kullanmayı düşünüyorsan yolun yanlış çevirmen zaman kaybından başka bir işe yaramaz

ismailmeto' Alıntı:
.tib acronis ile alınmış imajın uzantısıdır.bu imajı kurabilmeniz için flaş belleği acronis ile boot yapıp kullanabileceğiniz gibi acronis açılış cd leriylede bu işi yapabilirsiniz. .iso yapmanın bir katkısının olacağını düşünmüyorum.

peki yontemini kısaca anlatırmısın..bir kac denemem basarısız oldu da!!! Acronish cd si var elimde ve masaustunde mybackup.tip dosyası.. Ayrıca 8 gb flash bellegimde bos ve hazır:)))

sancaktepe' Alıntı:
hakançöllü' Alıntı:
tip uzantısını nie değiştirmeye çalışıyorsunuz.
bilgisayarlara flashtan format atabilmek için..

hocam arkadaşların dediği gibi acronis in flash ı boot etme açılış diski olarak kullanma secenği var. onu yapıp daha sonrada tip dosyasını aynı usb ye yada harici bir diske kopyalabilirsiniz. açarkende acronisle başlattıkdan sonra bu tip dosyasını seçersiniz.

Her derde deva multiboot grub4dos u usb ye kuruyorsunuz 200-500 mb lık ACTI.ISO dosyasını images klasörüne kopyaliyorsunuz. Bu arada usb diskiniz Ntfs olduğu için 4 gb üzeri imaj larda sorun yasamazsiniz. diskin kalan kısmını dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Google : ademhoca 2014 2015 2016 2016 da UEFI kurulum desteği ve acronisin E.T dokunmatik desteği var.

image-dvd-ve-cd-image-programlari-f103/acronis-true-image-2016-dokunmatik-destekli-t147402.html

ademola' Alıntı:
Her derde deva multiboot grub4dos u usb ye kuruyorsunuz 200-500 mb lık ACTI.ISO dosyasını images klasörüne kopyaliyorsunuz. Bu arada usb diskiniz Ntfs olduğu için 4 gb üzeri imaj larda sorun yasamazsiniz. diskin kalan kısmını dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Google : ademhoca 2014 2015 2016 2016 da UEFI kurulum desteği ve acronisin E.T dokunmatik desteği var.

image-dvd-ve-cd-image-programlari-f103/acronis-true-image-2016-dokunmatik-destekli-t147402.html

:+1:

Geri