.tk uzantılı domain

Kodla Büyü

dervisahmet

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar yakın zamana kadar tk uzantılı domainler 5 tl gibi bir fiyata satılıyordu. Şimdi biraz baktımda , tk uzantısı satılmıyor. Bu konuda bilginiz var mı ?, yada satan bir site biliyor musunuz ?

Bide şunu sorucam;
godaddy.com yazdığı fiyata yurt dışında olması sebebiyle başka bir ücret ekliyor mu?

Bir ara ben kullandım ücretsiz olarak 2-3 yıl kadar.
Sonra baktım sitemizde uyarı var. domain siteye girdiğimde 3 ay sürem kaldığını ve ücretli olduğunu öğrendim.Sitede Türkiye linki vardı.Türkiye disbrütörüne domain name uzatmak için telefon açtım, 2-3 gün cevap veren yok.Mail attım.cevap gelmedi vede ilgilenmediler.Sonra baktım resmi açılış yapmışlar.Yani tam faal değillerdi, ve yeni faaliyete geçmişlerdi, ama iş işten geçmiş ben yeni domain almıştım.Hayırdır çok çok açılış yapalı 2 yıl gibi bişi olmuştu.
Türkiye disbrütöründe yinemi sorun var acaba?.......Hayır az evvel baktım.Sorun yok gibi.
http://www.dot.tk/tr/index.html

Şimdi aklıma geldi biryerlerde okumuştum. bunları süre uzatmak isteyince para istiyorlardı sanırım.

Ben de 4 tane aldım. Ücretsiz 12 ay veriyor adamlar hayret. İnşallah bi pislik yoktur.

Domaini ücretsiz veriyor ama bir açıklama var. Google çevirisinden bişey anlamadım:
"Ödediğiniz Ama eğer, size çok daha fazla olsun! Eğer yasal olarak etki sahibi ödemeyi yaptığınızda, satmak veya aktarmak etki alanı ve 90 gün başına 25 hits minimum kullanıcı gereksinimi yok olabilir. Fiyatlandırma yılda sadece EUR 6,95 başlar. Bu size tüm kalmış!"
Fazla hit alırsanız para isteriz mi diyor, yoksa bu domaini başka birisi almak isterse para isteriz mi diyor?

Bu işi bilenler bilir.
Host birşeydir.Domain ise herşeydir.
Sıkıysa cep numaranızı değiştirin.Değiştirmezsiniz çünkü O numara kimliğiniz gibidir.Domain ise değiştirilmez.Zaten bu firma 1 hatta 2 yıllığına (reklam için yapar) ücretsiz domain verir .Sonra siteniz anasayfasına satın alın diye 3-5 ay uyarı verir .Ama satın almanızı mail ilede önerir.Sonra domaini satın almassanız haklı olarak kendi sitesine yönlendiriyor.
Siz hiç günlük tekil 100 hit bile alsa 1-2 yıl sonra sitenizin adını değiştirirmiydiniz?
Ama niyetiniz ciddi ise diyecek bişeyim yok.Vesile olmakta en ufak bir payım oldu ise... hayırlı olsun diyelim.http://www.dot.tk/tr/index.html

Geri