toolwiz time freeze ve shadow defender işe yaramıyor

Kodla Büyü
Benim okulda faz 2 tahtaların yanına 2 aydır hiç uğramadım. Toolwiz time 2016 kullanıyorum. Ayrıca öğretmenler odasının bilgisayarında da işe yarıyor. Bilgisayara sürükli virüslü flash takılmasına rağmen pc açılıp kapandığında temiz.
Toolwiztime hakkında tek olumsuz olay windows 10 da işe yaramıyor. Elektrikler kesildiğinde win 10 kendini onarmaya çalışıyor fakat toolwiztime dan dolayı onaramıyor. Son yüklediğim win 10 yapı 1511 de öyle oldu. Bu tahtaları yanlız toolwiz time olmadan kullanıyorum.

sertokus' Alıntı:
Benim okulda faz 2 tahtaların yanına 2 aydır hiç uğramadım. Toolwiz time 2016 kullanıyorum. Ayrıca öğretmenler odasının bilgisayarında da işe yarıyor. Bilgisayara sürükli virüslü flash takılmasına rağmen pc açılıp kapandığında temiz.
Toolwiztime hakkında tek olumsuz olay windows 10 da işe yaramıyor. Elektrikler kesildiğinde win 10 kendini onarmaya çalışıyor fakat toolwiztime dan dolayı onaramıyor. Son yüklediğim win 10 yapı 1511 de öyle oldu. Bu tahtaları yanlız toolwiz time olmadan kullanıyorum.

işte o onarma işlemini win 8.1 de Toolwiz varken yapmadığından sistemi sıfırlamak zorunda kalıyordum sürekli. shadow'da da arkadaşların yaşadığı sorunları yaşıyoruz. Bu yüzden arkadaşın bahsettiği comodo time machine denemek lazım.

Hocam o elektrik kesintisinde onaramama sorununu ben win8 de de yaşıyorum. Ben de tüm tahtalara image yükledim, onarma isterse image atıyorum 10 dakikamı alıyor

Hocam yalnız deep freze veya hangi program olursa olsun o sorunu büyük ihtimal yaşasınız.

vlk4n' Alıntı:
Neden comodo time machine kullanmıyorsunuz. Gayet güzel ücretsiz ve harika özellikleri var. Benzerlerinde olmayan özellikleri var
Windows 7 64bit ve Windows 10 64bit sürümlerinde sorunsuz çalışıyor.

bu bahsettiğiniz deepfreeze muadili bir program değil mi hocam. resmi sitesinde indirme linki paylaşabilir misiniz acaba ? benbulamadım da. teşekkürler...

mudamet' Alıntı:
vlk4n' Alıntı:
Neden comodo time machine kullanmıyorsunuz. Gayet güzel ücretsiz ve harika özellikleri var. Benzerlerinde olmayan özellikleri var
Windows 7 64bit ve Windows 10 64bit sürümlerinde sorunsuz çalışıyor.

bu bahsettiğiniz deepfreeze muadili bir program değil mi hocam. resmi sitesinde indirme linki paylaşabilir misiniz acaba ? benbulamadım da. teşekkürler...

Resmi sitesi hariç her yerde indirme bağlantısı var:
http://www.tamindir.com/comodo-time-machine/
http://comodo-time-machine.en.softonic.com/
http://www.softpedia.com/get/System/Back-Up-and-Recovery/Comodo-Time-Machine.shtml

Bu da kullanma kılavuzu:
https://www.comodo.com/support/user-guides/Comodo_Time_Machine_User_Guide.pdf

resmi sitesinde olmasa bile diğer sitelerde(tamindir.com) olması lisans sorunu olmadığı manasına gelir herhalde. teşekkürler hocam

girdap08' Alıntı:
sertokus' Alıntı:

işte o onarma işlemini win 8.1 de Toolwiz varken yapmadığından sistemi sıfırlamak zorunda kalıyordum sürekli. shadow'da da arkadaşların yaşadığı sorunları yaşıyoruz. Bu yüzden arkadaşın bahsettiği comodo time machine denemek lazım.

Hocam anlamıyorum sık sık elektiriklerin kesildiği bir ilçede görev yapıyorum. Siz bu yorumu yazdıktan sonra gittim bir faz 2 8.1 yüklü tahtanın fişini çektim açıkken. Başlangıç onarma diye bişey yine gelmedi. Tahta yine stabil açıldı. Başlangıç onaramama sadece windows 10 da oluyor bende. Bunu zaten yukarıda belirtmiştim.

Toolwiz programını tüm tahtalara kurmuştum ama farkettim ki birinci sorun bilgisayarı kapat deyince işlem görmüyor, özel olarak kapat komutu verilmeli. İkincisi özellikle elektrik gittiğinde onarma işlemini kesinlikle yapmıyor bu da bizim gibi elektriği giden köy okulları için ciddi sıkıntı.

Ben de hepsini devredışı bıraktım ve virüs programları aktif, öğretmenler de sınırlı kullanıcı olarak kullanıyor 1 aydır bir sıkıntı olmadı, olursa da tüm tahtaların Dsinde image dosyası var ordan hallederim.

Time freeze işe yarıyor mu Win 10'da. Kaç tahtaya kurduysam hepsinde açılışta boot/msc hatası aldım, tekrar imaj atmak zorunda kaldım.

arkadaşlar akıllı tahta kullanımında yeniyim bir sorum olacaktı time freez kurmaya çalıştım ebaadmin şifresini dokunmatikten yazamadım klavye takıp mı yapıyoruz program kurulumlarını

imtisal' Alıntı:
Güç seçeneklerinden hızlı başlatmayı kapatınca işe yarıyor sanki time freeze

bilmiyorum nasıl oldu ama pc formatlayıp time freeze'i kurdum ve ilk mesajımda da belirttiğim gibi işe yaramamıştı.
sonra indirdiğim deep freeze'in çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için kurup kaldırdım.
ardından time freeze'e son bi şans vereyim dedim kurdum sorunsuz çalışmaya başladı, anlam veremedim :?

sizin mesajınızdan sonra "hızlı başlatmayı aç" seçeneği'nin pasif olduğunu gördüm. aynı imaj labımdaki pc'lerde de var ve hepsinde "hızlı başlatmayı aç" aktif durumda.

sanırım deep freeze "hızlı başlatmayı aç" seçeneğini pasif hale getiriyor ve time freeze ondan sonra sorunsuz çalışmaya başladı. söylediğiniz şey doğru olabilir sayın hocam.

Böyle mi olması lazım arkadaşlar, ben de Faz1lere Mersin'in win 10 imajını yüklemeyi düşünüyorum. Deepfreeze tarzı bir program yükleyeyim dedim de, lisans sorunundan dolayı çekiniyorum. Toolwizi kuracağım herhalde

Ekli dosyalar

• toolwiz.png
    toolwiz.png
    13.1 KB · Görüntüleme: 919
resimdeki ayarlar doğru. Hızlı başlat kapalı olmalı

merhaba arkadaşlar faz1 win7(pardusta var) kurulu olan tahtalarımıza mersin v3 win 10 imaj attım imaj sorunsuz çalıştı ancak çok yavaş
asıl sorum şu toolwiz time freeze kurdum hızlı başlat özelliği kapatıldı
1.durum time freze aktif hale geldikten sonra masa üstünde dosya klasör oluşturdum önceden masa üstünde yeralan 2 kısayolu ve yeni oluşturduğum dosyalrı sildim YENİDEN başlat dediğimde de kapat dediğimde de açıldığında kısayollar kurtarılmış problem yok ancak yeni oluşturduğum dosya klasör hala masa üstündeydi yani sonradan eklenen şeylere izin veriyo gibi
2. durumda ise time freezeden önce olan iki kısayolu ve timedan sonra masaüstünde olan yeni oluşturduğum dosyları sildim yeniden başlattığımda kısayollar gene kurtarılmış ancak olusturup sildiğim dosya klasörü silinmiş olarak getirdi yani time freeze çalışıyor ama naslı tam mantığın çözemedim desteğinizi bekliyorum.
durum garip ancak bu kadar anlatabildim

Merhaba arkadaşlar
Bizim tahtalara internet gelmedi daha. Bu hafta gelecek.
Faz 2 windows 8.1 yüklü . Tahtalara toolwiz time freeze yüklemeyi düşünüyoruz. Internet gelince guncellestirme isteyecek muhtemelen. Sorun olur mu acaba .kullanan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

FAZ 2 de 8.1 yüklü ise deep freeze çalışmada sıkıntı çıkarmıyor ama chrome un falan masaüstündeki kısayollarını siliyor.
toolwiz time kurdum 8.1 de sıkıntı olmadı, windows 10 a geçtim yine sıkıntı çıkarmadı.
kurduğunuz imaja göre sanırım farklılık gösteriyor.

Geri