Toplu şekilde print screen özelliği var mı?

Kodla Büyü

avicenna

Üye
Arkadaşlar öğrencileri uygulamalı olarak yazılı yapacağım.
Uygulamayı bitirdikten sonra bilgisayarları bırakacaklar ve ben bir tıkla ağdaki bütün öğrenci bilgisayarlarının ekran görüntüsünü(print screen) alıp bir klasöre kaydetmek istiyorum.
Netsupportta öyle bir özellik bulamadım.
Netsupportta öyle bir özellik var mı?
Bir önerisi olan var mı?
Program vb. gibi.

hocam benim bildiğim kadarıyla yok.
ama ilk aklıma gelen şey, kendileri alsınlar ekran görüntülerini sizde o dosyayı çekin resim olarak.

O şekilde de olabilir,çalışmaları topla seçeneğinden bütün yapılanları toplayabiliyoruz aslında ama makine isimlendirmelerindeki sorun yüzünden isenilen sonuca ulaşamadım.
Ben acaba tek tıkla bütün işi halledebilirmiyim diye düşünmüştüm. Çalışma sayfasına isimlerini yazdırır bir tıkla ekran görüntülerini alırım demiştim. Ama dediğiniz gibi yok o özellik.
Büyük ihtimalle sizin dediğiniz gibi yapacağım hocam teşekkürler.

Ekran görüntüsü yakalama prglarindan birini kullanabilirsin bandicam ya da ashampoo snap

hocam bandicam denedim ama benim istediğim özelliği bulamadım.
Benim amacım bir tıklama ile ağa bağlı olan sınıftaki bütün bilgisaayrların aynı anda ekran görüntüsünü alıp benim gösterdiğim klasöre kaydedecek. Yani tek tek uğraşmayacağım. Bir tıkla 20 bilgisayara aynı komutu verip işi halledecek.
Aslında değişik yöntemler izlenebilir ama bu özellik netsupport gibi bir program için çok kolay işmiş gibi geliyor bana.

Re: Ynt: Toplu şekilde print screen özelliği var mı?

avicenna' Alıntı:
hocam bandicam denedim ama benim istediğim özelliği bulamadım.
Benim amacım bir tıklama ile ağa bağlı olan sınıftaki bütün bilgisaayrların aynı anda ekran görüntüsünü alıp benim gösterdiğim klasöre kaydedecek. Yani tek tek uğraşmayacağım. Bir tıkla 20 bilgisayara aynı komutu verip işi halledecek.
Aslında değişik yöntemler izlenebilir ama bu özellik netsupport gibi bir program için çok kolay işmiş gibi geliyor bana.
Pardon hocam ben yanlis anlamisim
Nss de bu ozellik var mi bilmiyorum ama bandicam tarzi prg ile tek tek view a gecip screenshot kisayol tusu ile goruntu kaydedebilirsin cok uzun surmeyecektir

Öğrencilerin bilgisayarlarına bağlantıktan sonra ekran görüntüsünü alabiliyorsun ama toplu alım olmuyor.

Evet o da bir diğer yöntem olabilir.
Ama incelerken nss in tara özelliğinde ekran görüntüsü özelliği var o biraz daha pratikmiş gibi geldi.
Hocam bu fikri verince aklıma video özelliğini açıp tek tek bilgisayarları önizleme moduna alıp alıp kapatmak geldi daha sonra incelerim diye.
Ama dediğim gibi tek seferde yapsam çok iyi olacaktı :D :D :D
Çok teşekkürler...

ekran görüntüsü almak için program kısa yolu oluşturup bu kısayolu bat dosyası ile çalıştırabilir ve yine aynı bat dosyasına kopyala yapıştır yapıtırılabilir.
siz sadece tüm öğrenci bilgisayarına nss den komut verirsiniz hocam :+1:

yanımda bilg. yok. olsaydı denerdim. printscreene basınca klasöre girip yapıştır yapmak işe yarıyormu merak ettim?

screenshot-cmd isimli süpersonik programcık çalıştırıldığında ekran görüntüsü alır ve görüntüyü screenshot.png ismiyle kaydeder

1- https://screenshot-cmd.googlecode.com/f ... ot-cmd.exe adresinden program indirilir
2- iş gönder/topla ile program tüm pclerde C:\ sürücüsüne dağıtılır
3- uygulama başlat ile nss üzerinden tüm pclere "C:\screenshot-cmd.exe" komutu gönderilir
4- iş gönder/topla ile tüm pclerden "C:\screenshot.png" dosyası toplanır

kolay gelsin :wink:

Geri