Toplu Sınav Dağıtım Programı (Excel)

Kodla Büyü
Sayın hocam programın V4 versiyonunu kullandım çok güzel olmuş ellerinize sağlık :)
Yalnız 1 hata ve bir önerim var.

Hata: program salon listelerinde sınava girecek öğrenci sayılarını yanlış çıkarıyor. yine raporda da yanlış oluyor.

Öneri: Her dersin yazılı sorularını da excele yada worde yüklesek salondaki sınava girecek öğrenci sırasına göre bassa çok güzel olur. :) ama sınav kağıdı çift taraflı olursa sorun olabilir mi acaba onu bilmiyorum.

Hocam elinize sağlık gayet güzel çalışan program.
Şimdiye kadar bizim görebildiğimiz tek sorun starnova nn da bahsettiği gibi
öğrenci sayılaının salon listelerinde yanlış çıkması.
İlk sayfa da çıkan sayılar doğru, daha sonra çıkan sınıfları ise bir öncekinin üzerine ekleyerek devam ediyor.

başka karşılaştığımız sorun ise dağıtım 1 yada 2-şu an tam hatırlayamadım- seçtiğimizde hata verip END DEBUG şıkları çıkmakta.
Ama diğer dağıtımı seçince sorunu hallettiğimiz için çok takılmadık.

starnova' Alıntı:
Sayın hocam programın V4 versiyonunu kullandım çok güzel olmuş ellerinize sağlık :)
Yalnız 1 hata ve bir önerim var.

Hata: program salon listelerinde sınava girecek öğrenci sayılarını yanlış çıkarıyor. yine raporda da yanlış oluyor.

Öneri: Her dersin yazılı sorularını da excele yada worde yüklesek salondaki sınava girecek öğrenci sırasına göre bassa çok güzel olur. :) ama sınav kağıdı çift taraflı olursa sorun olabilir mi acaba onu bilmiyorum.

merhaba, sizdeki programı incelemem için gönderebilirmisiniz? programı şu anda aktif olarak kullanamıyorum, gerçek listelere sınavlara göre kontrol etsem daha iyi olur,
iyi günler.

Sayılar2 deki sorun giderildi, çıkan sorunları bildiriniz, herkesin öğretmenler gününü kutlarım.

a2nci' Alıntı:
ss4809' Alıntı:
Sayılar2 deki sorun giderildi, çıkan sorunları bildiriniz, herkesin öğretmenler gününü kutlarım.
hocam bir mail daha attım yeni versiyonla ilgili
teşekkürler

sayılar2'de derslerin bir eksik toplanma sorunu olduğu görüldü, sorun düzeltildi.
Çıkan sorunları bildiriniz, iyi çalışmalar.

Hocam program sürekli "owerflov run time error 6" hatası veriyor..

END - DEBUG soruyor :?: :?:

nasıl düzeltecem.. bilgilendirir misin.. :?: :?:

debug u tıklayınca vb kodunda aşağıdaki satırı işaretliyor

If sinavlarOgrSayisi(1) / sinavBoyut > 0.5 Then

merona' Alıntı:
Hocam program sürekli "owerflov run time error 6" hatası veriyor..

END - DEBUG soruyor :?: :?:

nasıl düzeltecem.. bilgilendirir misin.. :?: :?:

debug u tıklayınca vb kodunda aşağıdaki satırı işaretliyor

If sinavlarOgrSayisi(1) / sinavBoyut > 0.5 Then

merhaba, hata verdiği haliyle bana gönderebilirmisiniz?

Öncelikle teşekkürler hocam. Bir sorum olacaktı. Bu dağıtımda sınava girecek olan sınıfların derslikleri kullanılıyor sadece. Örneğin 9ABC , 10ABC ve 11ABC sınıflarının ortak girdiği bir sınav için sadece bu 9 sınıfın derslikleri dağıtıma katılıyor. Biz boş olan derslikleri de sınava katmak istesek bunu bu program üzerinden yapabilir miyiz? Ya da yeni versiyonda bu duruma yönelik bir geliştirme yapılabilir mi?

boteakif' Alıntı:
Öncelikle teşekkürler hocam. Bir sorum olacaktı. Bu dağıtımda sınava girecek olan sınıfların derslikleri kullanılıyor sadece. Örneğin 9ABC , 10ABC ve 11ABC sınıflarının ortak girdiği bir sınav için sadece bu 9 sınıfın derslikleri dağıtıma katılıyor. Biz boş olan derslikleri de sınava katmak istesek bunu bu program üzerinden yapabilir miyiz? Ya da yeni versiyonda bu duruma yönelik bir geliştirme yapılabilir mi?
merhaba,
söylediğiniz durum için programı en başından düzenlemek gerek, mümkün ama :?

ss4809' Alıntı:
boteakif' Alıntı:
merhaba,
Peki yazdır dediğimiz zaman excel olarak hazırladığı sayfaları pdf şeklinde kaydettikten sonra exceli sayfalarını kapatıyor sanırım. Excel sayfalarını kapatmasa da ben orada değişiklik yapsam. Bu mümkün mü?

boteakif' Alıntı:
ss4809' Alıntı:
boteakif' Alıntı:
merhaba,
Peki yazdır dediğimiz zaman excel olarak hazırladığı sayfaları pdf şeklinde kaydettikten sonra exceli sayfalarını kapatıyor sanırım. Excel sayfalarını kapatmasa da ben orada değişiklik yapsam. Bu mümkün mü?

mümkün, ne tür bir değişiklik yapacaksınız?

Sınava giren sınıf kadar salon oluşuyor ya, ben boş sınıfları da kullanmak istiyorum. Bir sınıfı elle ikiye bölüp başka boş bir sınıfı da kullanmak istiyorum. Ya da sınıf listelerinde ben okul no sıralamasına göre duyurmak istiyorum. Programda salon sıralamasına göre sıralama yapılmış.

Öncelikle program için teşekkür ederim.
9,10 ve 11. sınıflara ortak sınav yapıyoruz. Örneğin 11. sınıf öğrencilerini dahil olmadığı fakat 11. sınıf dersliklerinin dahil edildiği bir programı nasıl hazırlarız.

üzerinde çalışıyorum, olduğu kadarlık haliyle gönderiyorum, inceleyip geri dönüş yapınız,
UYARI: Sayılar1 ve Sayılar 2 yi yazdırırken sorun yaşıyorum, diğer sayfalarda sorun yok gibi,
hala geliştirme aşamasında,

-gerek kalmadı sanırım
burası farklı bir program için söylenmiştir, o programa gerek kalmadığı için kaldırdım, mevcut programla ilgisi yoktur.

açıklama koymadığım için kullanımı anlaşılmamış sanırım,

e-okuldan listeleri oluşturduktan sonra Sınıflar sayfasında "G" sütunundan hangi öğrencinin hangi derse gireceğini tek tek seçmeniz gerekmekte,
kullanacağınız salonları sınavlar sayfasından seçiniz,
F sütununda çıkan formüller önemli değil zaten sonra silinecektir,
daha önce de söylediğim gibi, hala üzerinde çalışıyorum, fakat temel olarak çalışıyor, bazı durumlar için uyarı veya düzenlemeler daha eklenmedi.

burası farklı bir program için söylenmiştir, o programa gerek kalmadığı için kaldırdım, mevcut programla ilgisi yoktur.

sınava girecekleri ayır deyince visual basic penceresi açılıyor debug ve retry hatası alıyorum ne yapayım :)

ss4809' Alıntı:
açıklama koymadığım için kullanımı anlaşılmamış sanırım,

e-okuldan listeleri oluşturduktan sonra Sınıflar sayfasında "G" sütunundan hangi öğrencinin hangi derse gireceğini tek tek seçmeniz gerekmekte,
kullanacağınız salonları sınavlar sayfasından seçiniz,
F sütununda çıkan formüller önemli değil zaten sonra silinecektir,
daha önce de söylediğim gibi, hala üzerinde çalışıyorum, fakat temel olarak çalışıyor, bazı durumlar için uyarı veya düzenlemeler daha eklenmedi.
Sınıflarda g sütunundan niye ders seçiyoruz? d sütununda yazıyo zaten
malkocoglu' Alıntı:
sınava girecekleri ayır deyince visual basic penceresi açılıyor debug ve retry hatası alıyorum ne yapayım :)
O sorun sol tarafta sınıfların karşısında ders seçince düzeliyor ama bu aşamadan sonra "sınava girecekleri ayır" deyince hatası çıkıyor.
Bana biraz karışık geldi. Yapılması gerekenlerin sıra ile anlatıldığı bir not iyi olacak.

Ekli dosyalar

• Adsız-1.fw.png
    Adsız-1.fw.png
    99.4 KB · Görüntüleme: 920
Geri