Torba Yasa Kabul Edildi.Peki Ek Ders Zamlandı mı?

Kodla Büyü

samsat86

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Ek ders ücretleri, özel eğitime muhtaç öğrencilerin eğitim ve öğretim gördüğü kurumlarda görevli öğretmen ve yöneticiler ile bu öğrencilere yönelik olarak açılan özel sınıf öğretmenlerine ve cezaevlerinde görevli öğretmenlere yüzde 25, Milli Eğitim Bakanlığı Örgün ve Yaygın Eğitimi Destekleme ve Yetiştirme Kursları Yönergesi kapsamında görev alan yönetici ve öğretmenlere yüzde 100 fazlasıyla ödenecek.

Normal öğretmene hava civa.
Yarin haberlerde öğretmenler yaşadi haberleri uçuşur.

iktidar sahipleri siyasi ikballeri uğruna birtakım uygulamalar yaparak devlet eliyle vatandaşları arasında adaletsizlik yaratır mı, sosyal adaletin olmadığı devlet ayakta kalır mı, bu adaletsizliği yaratanlar bu vebalin altından kalkabilirler mi...öğretmen, gündüz ders verdiği çocuğa akşam bir daha ders verecek ve iki kat maaş alacak...bu mesleğe geleceğimiz olan bu çocuklara yazık

“Torba Kanun” teklifi olarak adlandırılan Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMMPlan ve Bütçe Komisyonu’nda kabul edildi. diyor. Daha işlem tam bitmedi yani.

o dediğiniz ince düşünceleri taşıyan kaldı mı Alperdemir hocam ? ? ?

ek ders denince tüm sadece kurslar değil tüm ek derslers düşünülmeliydi gene haksızlık var ortada

sadece hafta sonu kurslarini kapsiyor.. dun hafta ici kurs veren ogretmenlerin tepki olarak kurslari birakacagini duymustum toplu olarak yapilirsa ses getirir

Tüm ek derslerin iyileştirilmesi gerekirken kurs yapanlarınki iyileştiriliyor.
Neden acaba?

bizim okuldaki öğretmenler hafta içi yapıyor desenize hava alacaklar.Bu mebin neresi doğruki bu doğru olsun.her yaptıkları adaletsizliği daha da artırıyor.

Bizim sendika eşit işe eşit ücret adı altında davayı açar ya herkesin ek dersi yükselir yada verilen zamlar geri alınır. Nasıl olsa bilişimcilerin hafta sonu kursu yok.
Maaş zammı %4 üstüne de merkez bankası müdürüne 2 bağırdılar dolar %10 yükseldi onun farkı yine bize girdi.

Hafta içi hafta sonu diye bir ayrım yok. Örgün eğitimi destekleme kursları kapsamında açılan tüm kurslara verilecek.

hocam ben hafta içi açık liseye giriyorum 10 saat alıyorum hafta sonu kurs açmama engel teşkil edermi ?

ayrıca bu kurslar hafta sonu toplam kaç saate kadar girebiliyoruz?

hafta içi, hafta sonu ayrımı yok. ikisinde de %100 zamlı ödenecek. Henüz meclisten geçmedi ve yasalaşmadı.

Yasalaşıp, RG'de yayınlandıktan sonra;

Haftaiçi okuldan sonra saat 18:00'a kadar olan kurslarda 140 katsayı üzerinden 9,35 tl olan ek ders 18,70'e çıkacak.
Haftaiçi 18:00'dan sonra ve haftasonu verilen kurslarda 150 katsayı üzerinden 10,01 tl olan ek ders 20,02 tlye çıkacak.

bu kurslar sadece okuldaki dersleri destekleyici ve yetiştirici kurslarda görev alan öğretmenlere verilecek.
HEM, Açık Lise vs.. kurslarında eski ek derse devam....

Geri