Tören Yönetim Programı v1 - Developer

Kodla Büyü

developer

Süper Üye
Süper Üye
PROGRAMIN 2. VERSİYONU ÇIKMIŞTIR

autoplay-media-studio-f268/yeni-toren-yonetim-programi-v2-yenilendi-t132247.html

Merhaba arkadaşlar,

Törenlerde bizden istenilen tören programlarını hazırlamıza yardımcı olacak bir program yazdım ve sizlerle paylaşıyorum. Programın işlevinden bahsetmek gerekirse normalde törenlerde istiklal marşı, slyat fon müziği gibi dökümanları açmak için klasörler arası mekik dokumamız gerekiyordu artık bu sorunu ortadan kaldırdım tek arayüzde sizin yöneteceğiniz ve komut atayacağınız butonlar sayesinde tek arayüzden tören programını yönetebilirsiniz.

Programın Kullanımı

Yönetici Paneli: CTRL + M

Gözat: Bu özellik seçmiş olduğunuz butona tıklandığında hangi dosyayı yada video/müziği çalıştıracağını belirlemenizi sağlar.
Kaydet:İlgili boşluğa buton ismini girdiğinizde ve butona komut işlevi atadığınız da bu özellikleri veritabanına kaydetmenizi sağlar.

İNDİRME LİNKİ

w7oTL6u.png

SPMFrtG.png

Ekli dosyalar

• Tören Yönetim Programı v1 - MERT ÖZSOY.rar
    3.2 MB · Görüntüleme: 234
ben win7 ultımate 64 te sımdı denedım deneyımlerımı soyluyorum

butonlar ekran genıslıgıne sıgdırılmaması eksık yanı calısma ekranını kucultup buyulte bılmelıyız.
diğer butonlara kaydetmedıgım halde eger yanlıslıkla tıkladık dıyelım o satırdakı ne kayıtlıysa onu acıyor.
ayrıca acılan bir butonun gorevını tekrar kapatınca dıyelım kı video actım kapattım yonetım panelıne gircem komutu algılamıyor ctrl+m işe yaramıyor kapatıp açmam gerekıyor.

bunları eksıgınız şu kusurlu dıye yazmadım sadece deneyımlerımı anlatıyorumki hocam bunları deneyip çözüme kavusturması için paylaşıyorum

zira gercekten faydalı bir paylasım

g.cetin.66' Alıntı:
ben win7 ultımate 64 te sımdı denedım deneyımlerımı soyluyorum

butonlar ekran genıslıgıne sıgdırılmaması eksık yanı calısma ekranını kucultup buyulte bılmelıyız.
diğer butonlara kaydetmedıgım halde eger yanlıslıkla tıkladık dıyelım o satırdakı ne kayıtlıysa onu acıyor.
ayrıca acılan bir butonun gorevını tekrar kapatınca dıyelım kı video actım kapattım yonetım panelıne gircem komutu algılamıyor ctrl+m işe yaramıyor kapatıp açmam gerekıyor.

bunları eksıgınız şu kusurlu dıye yazmadım sadece deneyımlerımı anlatıyorumki hocam bunları deneyip çözüme kavusturması için paylaşıyorum

zira gercekten faydalı bir paylasım

evet hocam kapatıp açınca Ctrl+M çalışmıyor, ayrıca dediğiniz gibi büyültme küçültme kesinlikle olması gerekiyor, bunlarda düzeltilirse çok faydalı olur kesinlikle

teşekkürler eksiklikler giderilince muhakkak yararlı olacaktır...developer hocamın emeklerine sağlık

hocam unuttuğunuz bazı şeyler var.
Fikir benden çıktığına göre uygulamadaki eksiklikleri de söylemek bana kaldı galiba ;)
..
1. bu tür tören programları artık okulların konferans salonlarında projeksiyon cihazları ile yapıldığı için sizin hazırladığınız şekildeki bir arkaplan / görsel arayüz sıkıntı yaratabilir. onun için arkplan resmi değiştirilebilir olmalıdır. Böylelikle öğretmen arkadaş ilgili törenle ilgili bir görseli arkaplan olarak kullanabilir.
2. Eylemlere ait butonlar mümkün olduğunca az yer haplamalı ki arkaplan görseli rahatlıkla görünebilmeli.
..
En kısa sürede yaptığım çalışma örneğini pasylaşarım sizinle...

BaRBaRYaN' Alıntı:
hocam unuttuğunuz bazı şeyler var.
Fikir benden çıktığına göre uygulamadaki eksiklikleri de söylemek bana kaldı galiba ;)
..
1. bu tür tören programları artık okulların konferans salonlarında projeksiyon cihazları ile yapıldığı için sizin hazırladığınız şekildeki bir arkaplan / görsel arayüz sıkıntı yaratabilir. onun için arkplan resmi değiştirilebilir olmalıdır. Böylelikle öğretmen arkadaş ilgili törenle ilgili bir görseli arkaplan olarak kullanabilir.
2. Eylemlere ait butonlar mümkün olduğunca az yer haplamalı ki arkaplan görseli rahatlıkla görünebilmeli.
..
En kısa sürede yaptığım çalışma örneğini pasylaşarım sizinle...
bunları fırsat bulunca ekler düzenleriz aceleye geldi hocam teşekkürler önerileriniz için.

örnek olması açısından ekran görüntüsünü paylaşıyorum. videolardan dolayı boyut 100MB tan fazla olduğu için yükleyemedim
..

..
yukarıdaki örnekte her sayıda sunucunun bildiği bir öğe ekli (örnek 1e tıkladığında saygı duruşu ve istiklal marşı çalıyor) sunucuya da sadece tıklamak kalıyor
.
bende proje dosyası olduğu için her tören için bunları değiştirebiliyorum o yüzden yönetim paneli yazmak için kasmadım ;)
..
Size önerim bu tarz bir proje yazacaksanız yönetim panelinde
1. Arkaplan resmi seçimi
2. Buton adedi belirleme (Her tören için içerik sayısı değişebilir). Ya da buton sayısı sabit olur (Max 10 - 15gibi) ama buton içeriğine bişey atanmadıysa ekranda görüntülenmeyebilir.
3. Her buton için sizin örnekte yaptığınız gibi içerik seçimi (Video - Ses - powerpoint) ve seçilen içeriği otomatik çalıştıracak bir script

Ekli dosyalar

• toren.jpg
    toren.jpg
    92.3 KB · Görüntüleme: 1,007
Barbaryan hocam teşekkürler örneğiniz için programı şu dakikada kodlamaya başladım bakalım kaç saat sürecek ve nasıl birşey çıkacak ortaya.

ben kolayıma kaçtığı için uğraşmadım zamanında. ama butonları ekranın alt köşesine hizalarsanız daha az görünür olacaktır. Ben çözünürlük ayarı değiştiğinde yada tam ekran / pencere boyutu geçişleri yaptığında ekran altına hizalaması sıkıntı oluyor diye kolaya kaçıp ekranın üstüne ekledim
..
kolay gelsin...

BaRBaRYaN' Alıntı:
ben kolayıma kaçtığı için uğraşmadım zamanında. ama butonları ekranın alt köşesine hizalarsanız daha az görünür olacaktır. Ben çözünürlük ayarı değiştiğinde yada tam ekran / pencere boyutu geçişleri yaptığında ekran altına hizalaması sıkıntı oluyor diye kolaya kaçıp ekranın üstüne ekledim
..
kolay gelsin...
İlgili program bitti ve yayına aldındı.
autoplay-media-studio-f268/yeni-toren-yonetim-programi-v2-yenilendi-t132247.html

Geri