trafik cezası online sisteme ne zaman düşüyor

Kodla Büyü

yesimk06

Süper Üye
Süper Üye
dün radarı geç farkettim son anda yavaşladım yakalanmış olabilirim diyorum. bugün internetten sorgulama yaptım ceza yok diyor. Cezalar online sisteme hemen yansımıyor olabilir mi?

ceza ev adresinize tebliğ edilir. tebliğ tarihi itibariyle 2 hafta içinde öderseniz %20 indirimli ödersiniz.

gib.gov.tr den beyanlı trafik cezası olarak ödeyebilirsiniz.

(banada kırmızı ışıkta geçtiğim için adrese göndermişler mecburen ödedim.)

gecikmeye girdiği zaman internete düşüyor hocam. yani indirimli olarak erken ödemek istiyorsan internetten ödeyemezsin. tam hesaplamadım ama bende yaklaşık 2 ay civarı sürmüştü internette görünmesi.

hocam yediğim cezayı 3 gün içinde internette görebileceğimi söyledi polis arkadaş :) geçenlerde bi karadeniz turu yaptım yedim mi yemedim mi şüphesine düşmüştüm polis arkadadaşı arayıp sormuştum ;)

Araba kime aitse, onun mernisdeki ikametgah adresine gelir. 20-30 gün içinde.
Sisteme düşmesi önemli değil. Sana tebliğ edildiği tarih önemli.

Sisteme düşmemişse internetten de ödeyebilirsin. https://intvd.gib.gov.tr/internetvd/index.jsp adresinden girip, vergiyi ödediğin yerden kredi kartıyla cezanı ödeyebilirsin. Gelen mektupda verilen sıra-seri-ceza noları var. onları girip de ödeyebilirsin.. Geçen sene ben öyle ödedim. Otomatik %20 indirim yapıyor.. Tarihe dikkat et.

Ekli dosyalar

• beyanlı trafik cezası.png
    beyanlı trafik cezası.png
    275.4 KB · Görüntüleme: 75,970
Sisteme 4 ay sonrada düşebiliyor.. Ben şubatta radara girdim Mersinde ama daha 2 hafta önce sisteme girmişler..
Güya bana nisanda tebliğ etmişler o yüzden de 16 lira Faiz ilave etmişler.. Gelde sövme.. :x

Geri