Trafik Cezası Yemişim Yardımmm...

Kodla Büyü

yusarsif

Üye
Dün gece tamamen tesadüfenn araç ceza sorgulama diye bişey gördümm ve sorgulatıyım dedim bi baktım tam 3 tane ceza yemişim 66 liradan farklı tarihlerde orda tutanak ve tebliğ tarihleri yazıyo cezanın yanında...ama birinin tebliğ tarihinden 5 ay diğer ikisinden nerdeyse 3 ay geçmiş bunlar bana hiç bi şekilde tebliğ edilmedi cezayı nerde niçin yediğimi hiç bilmiyorum tesadüfen bakmasam üzerinden yıllar geçip bir sürü faiz yiyebilirdi buna bi itiraz hakkım yokmu bitanesini ödedim dün ama diğerleri duruyo yapacak bişey var mı bu konuda tecrübesi olan var mı...

hocam ben trafiğe mail atıp nerde ne zaman ne için ceza yediğimi öğrendim. orda size tebliğ edilmeyen cezaları biyere asıyorlarmş oda size tebliğ edildi sayılıyormuş.yanlız bendeki gariplik hiç bana ait olmamış ve olmayan bir arabadan bana ceza kesmişler.biraz soruşturdum vergi dairesinde bilgi girerken hata yapmış olabilirlermiş dilekçe felan yazıp iptal ettirmem gerekirmiş..eğer cezaları haksız yere yediğinizi düşünüyorsanız trafik mahkemelerine yoksa sulh ceza mahkemelerine itiraz dilekçesi verebilirsiniz..

66 liraysa büyük ihtimalle park cezasıdır. İtiraz edebilirsiniz ama ceza size aitse fotoğrafları çekilmiştir. Fakat bazen plakaları sisteme geçirirken yanlışlık yapılabildiğini duymuştum daha önce.

Bende 2 Eylülde yemişim bugün tebliğ edildi.

Mobese kameralarının ceza kesenleride varmış öğrenmiş oldum.

2akbgwp.jpg

evet park cezasıdır, fotosunu çekip direk sisteme işliyorlar, bir ay içinde ödemiş olsaydınız 45 lira ödeyecektiniz, size iletme konusuna gelince sistemdeki adresinize tebligat göndermiş olmaları gerekiyor..sistem artık geliştiği için mobeseli radarlar ve ışıklardaki mobeselerde direk olarak ceza kesebiliyor, arada bir en azından ayda bir girip bakmak lazım ceza gelmişmi diye, ve şimdi ben de bakacam umarım yoktur, çünkü yeterince ceza puanım var zaten...
en nefret ettiğim şeyde bilen bilir, bazı yollar o kadar uzun ve o kadar boş ki hız yapmadan o yolların geçmesi, bitmesi söz konusu değil hele de altınızdaki araç hız yapıyor ve sizi hiç rahatsız etmiyorsa, sivas tokat yolundan geçiyorduk, yolunda yabancısı olursanız benim gibi nerede radar var nerede yok bilmezsiniz adamlar tepenin başına kurulmuşlar karşıdan inerken tam seçilmiyor, siz kopturmuş geliyorsunuz yokuş aşağı iniyorsunuz hoop yokuşu çıkıyorsunuz karşınızda radar, sağ çekiyor tebliğ kağıdına imza atıp cezanızı ödüyorsunuz, içinizde ne emniyet sevgisi kalıyor, ne sistem sevgisi, yani amaç insanları kazadan beladan önlemek değil sadece yol haraca keser gibi ceza almaları , bence kesinlikle değişmeli ya da limitler artmalı, kaç tane kaza oluyor ki aşarı hızdan hele de gündüz...

ekicimert' Alıntı:
hocam ben trafiğe mail atıp nerde ne zaman ne için ceza yediğimi öğrendim. orda size tebliğ edilmeyen cezaları biyere asıyorlarmş oda size tebliğ edildi sayılıyormuş.yanlız bendeki gariplik hiç bana ait olmamış ve olmayan bir arabadan bana ceza kesmişler.biraz soruşturdum vergi dairesinde bilgi girerken hata yapmış olabilirlermiş dilekçe felan yazıp iptal ettirmem gerekirmiş..eğer cezaları haksız yere yediğinizi düşünüyorsanız trafik mahkemelerine yoksa sulh ceza mahkemelerine itiraz dilekçesi verebilirsiniz..
Hocam mail attığınız adresi yazarsanız sevinirim bir de gönderim bakalım neymiş suçumuzz 3 tane park cezası yediğimi hiç sanmıyorm arabamı genelde yasak olmayan bölgelere park ederim bi kere bi yere bırakmıştım uyarı yazısı vardı geldiğimde cam da acaba uyarıp peşi sırada yazdılarmı cezayı?

trafik cezalarının tebliği ve nerde nasıl ceza yediğimi nasıl öğrenirim. ?

bende bugün sabah postacının getirmiş olduğu cezayı görünce şok oldum. fahri trafik müfettişi tarafından yemişim cezayı. 57/1-a ( kavşaklara yaklaşırken yavaşlamamak geçiş hakkı olan araca geçiş hakkı vermemek) ten 80 lira ceza yemişim. Fahri müfettiş olan şahıs keyfi bir ceza yoluna gitmiş anladığım. ne şerefsiz insanlar var. belge yok bişey yok ama ceza var. kardeşim koy belgeyi önüme canımı ye ama böyle haraç alır gibi ceza kesme.

frtmr' Alıntı:
Bende 2 Eylülde yemişim bugün tebliğ edildi.

Mobese kameralarının ceza kesenleride varmış öğrenmiş oldum.

2akbgwp.jpg
bu ilce sehir girislerinde kamera haricinde birsuru sey takili olanlar var onlar radar hocam kayserinin adana cikisinda da var bi tane

geçmişler olsun. öyle bi hale geldik ki, kapımızın önünden arabamız çekilir oldu. hem park cezası hem de çekici ücreti öder olduk bizim mahallede.

Kağıt gelmemişse ki gelmedi öğreneceğimiz hiçbir yer yok. Trafik şubeye yol göründü :(

ilk önce arkadaş, torpil mi arıyor zannettim. ama mesajın üzerinden yıllar yıllar geçmiş.
inşallah halletmiştir meselesini. :D

Hortlatmak gibi oldu sanırım.

İnternetten arastırın batı illerinden birinde bir avukat iptal ettirmişti. Tebliğ yönetmeliği diye birşey varmış ve ona göre 15 gün içinde tebliğ edilmesi gerekiyormuş. Ki kullanıcı itiraz edebilsin. Bilmem kaç gün sonra tebliğ edilmeyen ceza iptal sebebiymiş ve avukat iptal ettirmiş.

Haa bi de adresiniz değiştiryse trafiğe bildirin. Trafik adresleri mernisteki bilgiye göre gönderiyor ve adamlar siz demeyene kadar bişi yapmıyor

evet ben de okudum o haberi. netten bulunabilir.

hocam en büyük sıkıntı şu:
ülkemde trafik cezası var ve uygulanıyor biliyoruz. sorun değil. sorun olan neden yediğim. nerde yediğim cezayı.
adam bir direkt olarak maliyeye mahsup ediyor, orda da açıklama olarak sadece "trafik cezası" yazıyor.
bu kabul edilemez bir şey. bizim yerimiz belli yurdumuz belli telefon mail adresimiz belli.
not : ilk defa ceza yiyorum da, zamanla alışırım sanırım.

Hocam emniyetlerde uyduruk bir pano var oraya asıyorlarmış.. Aynısı benimde başıma geldik biz panoya astık diyor.. Pezvenk işimiz gücümüz yok hergün sanki emniyette pano takip ediyoruz.. Ben bu polislerin ve emniyetin .... :x

hergün işe giderken girdiğim kavşakta yemişim cezayı, görüntü var mı dedim. yok dedi emniyet.
en az 500 defa geçtiğim o kavşakta çoğu zaman da trafikçilere selam verirdim. yazıklar olsun arkamdan hançerlediler :-1: :puhaha:

geçti geçti, şu an sakinim :wink:

bana da 172 tl kitlemiş zalımlar...
hem de sabahın 5.37 sinde
hanımı havaalanına götürüyodum ankarada
meğer hız sınırı 80 miş
ben de 94 le girmişim...
ÇOK KÖTÜ OLUYO BU CEZALAR YAW... :? :? :cry: :cry:

Torba yasada sanırım 120 altına af geliyor. Kemer cezası yemiştim bir sefer erken ödeyip indirimden yararlandım diye seviniyordum ki ertesi hafta 120 altına af geldi, bundan önceki seçimlerdeki aftı. :D

emniyet genel müdürlüğünün sitesinden güncel olarak cezalara bakılabiliyor.(ruhsat lazım oluyor)

Hocam cezaları mecbur ödersin ama faizini ödeme çünkü faiz sana tebliğ tarihinden itibaren normal sürede ödemezsen gelir. Sana tebliğ edilmediğine göre faizini ödememe hakkın var..

Ben de kesinlikle herhangi bir aracın geçişini engellemeyecek şekilde bir ara sokağa park etmiştim arabamı,o sokakta fahri müfettişinin birinin evi varmış,orda gördüğü tüm arabalara ceza kestiriyomuş keyfi olarak,bende hiç itirazla falan uğraşmak istemedim,gittim ödedim.Hepimiz trafik kurallarına uyulsun istiyoruz ama bu fahri müfettişlerle falan olmaz bu iş.

Benim arabayı bir keresinde şerfszler Kar tatili olduğu gün sırf duraktan 15 değilde 10 metre ilerde diye akşam 5 te otoparka çekmişlerdi.. Hala arkalarından güzellemeler, destanlar yazıyorum.. :x

Geri