Trafik cezasını nasıl iptal ettirebiliriz

Kodla Büyü

klmno

Süper Üye
Süper Üye
31 Ağustosta hız sınırını aştığıma dair evime trafik cezası geldi. Cezayı düzenleyen kişiye ait ne ıslak imza var nede bir fotograf var. sadece cezayı düzenleyen kişinin adı soyadı var.

Şimdi bu cezaya nasıl itiraz edebiliriz. Acil yardımlarınızı bekliyorum

Büyük ihtimalle radara yakalanmışsınız. Pek bir şansınız yok. Trafik cezalarına itiraz için adliyeye başvuru yapıyorsunuz...

15 gün içinde cevap gelir hocam pek uğraştıran bir şey değil kesinlikle itiraz edin

istanbul köprülerinden geçmediğim halde hatta istanbula hiç gitmediğim halde hatta o tarihte başka bir ilde görevli olduğumu ispatladığım halde sulh ceza hakimliğine başvurduğum halde. 800 tl cezayı iptal başvurumu reddetti mahkeme. halen ödemedim.

Cezayı düzenleyen yerlesım yerindeki yetkili Sulh ceza hakimliğine trafik para cezasının iptali diye dilekce yazın. Tutanağı ekleyin ve tutanaģın resmi belge niteligi taşımadığından da bahsedin.

Avukat tanidigi olan varsa cezada islak imzanin yada elektronik imzanin olmamasi sekil yonunden evragi yok hukmunde gostermiyormu acaba

zaten odedıkten sonra ıtıraz edılıyor sanırım ındırımdende yararlanmıs oluyorsunuz ama genelde odetıyorlar ladar dısında cok ceza yazılmııyor zaten

bana ulasmadıgı halde odemıstım muhtarınıza vermelerı bıle yeterlıymıs

hocam cezayı ödeyeceksin mecbur..ama mahkemeye basvur belgelerinle.. mahkeme sonucuna göre haklı çıkarsan maliyeden gidip ödediğin tutarı geri alıyorsun.mahkeme de gidip basvuru yapıyor belgeleri veriyor hakime derdini söylüyorsun.. onlar trafikle irtibata geçip gerekli belgeleri vs istiyor ve karar veriyor.

Hocam en üstünde trafik idari para cezası karar tutanağı yazıyor mu? Yazıyorsa tarihi, saati, yeri, hızınız da yazıyordur. Bu bilgiler tutarlıysa zaten fotoğraf falan gelmiyor, herkese gelen ceza aynı. Bana gelen cezanın imza kısmında kelebek gibi bir çizgi var, belgeye imza atmamak memurun eksikliği, kural hatası bizim. Tahminim boşa uğraşmış olursunuz.

Borclar kanununda alacaklinin islak imzasi yada elektronik imzasi yoksa yok hukmundedir yaziyor. Daha dogrusu bir arkadas bunu yazarak parayi geri almis. Bende oyle yazarsam olurmu

bana da trafik levhalarına uymamak dan ara sokakda ceza yazılmış 90 tl fahri trafik müfettişi tarafından..uğraşmamak için ödedim 70 tl olarak.. hiçbir resim kanıt yok..

Selamün aleyküm arkadaşlar kayseride ikamet ediyorum kırşehirde radara yakalandım. 122 km hız. la yakalanmışım. 121 km olsa ceza yazamıyorlar. yav arkadaş ben polis olsam yazmam heralde bu cezayı. dün tebligat zarfı geldi eve. arkadaşlar benim merak ettiğim bu cezayı ödeyip mi itiraz edeyim? posta yoluyla kırşehir sulh ceza mahkemesine başvurabilir miyim? yada nasıl başvurabilirim? netice değişmeyecekse de hiç uğraşmak istemiyorum aslında...

Limiti aşmışsınız, neden itiraz ediyorsunuz. Mahkemeyi kazanma şansınız yok.

Limiti aşmışsınız, neden itiraz ediyorsunuz. Mahkemeyi kazanma şansınız yok.
hocam 1 km farkla cezanın yazılması zoruma gidiyor birde radar aracı nereye konmuş biliyor musunuz? yokuş altına. çok yüksek bir yokuş olmasada araç zaten gaza basmadığım halde hızlanıyor

hız limiti 110 km. Yüzde 10 tolerans var , hız göstergesi 3-5 km fazla gösterir. Fakat tuzak diye düşünüyorsanız o ayrı konu tabii.

hız limiti 110 km. Yüzde 10 tolerans var , hız göstergesi 3-5 km fazla gösterir. Fakat tuzak diye düşünüyorsanız o ayrı konu tabii.
aslında haklısınız hocam 130 la falan yazılsaydı zoruma gitmezdi ama bu zoruma gitti açıkcası. hocam yokuş altına konması sizcede tuzak değil mi?

Arkadaşım sakın itiraz etme. Git kuzu kuzu öde. İtiraz edip birde kabul edilmezse ceza tutarı kadarda vekalet ücreti ödemeni istiyor mahkeme. Bu yüzden hiç uğraşma. Bu ülkede neyde adalet kaldıki trafikte adalet bekliyorsunuz.

Geri