trafik para cezasında uyap yolu ile itiraz, mobil-imza kimse de olmaması?

Kodla Büyü

LocalInternet

Aktif Üye
trafik cezası yedim. (78km) detaya gerek yoktur.
itiraz etmek için adliye yolu var, tebliğ sonrası nöbetçi sulh. ceza 730tl (%25 iskonto)
burada içimden geçen itiraz yolunu öğrenmek, ancak tek başvuru yolu sulh ceza mahk. yolunu takip için
1 - adliyeye fiziken gibip araç, veya da otobüs yol masrafı ile başvuru
2 - uyap üzerinden başvuru. (burada önce olabilirlik çok yüksek)

ancak başvurunun girişi uyap için (e devlet şifresi var.) e devlet şifresi birçok yerde başvuru kalemi ve bir nevi e-imza'dır (kişisel)
uyap ceza son aşamasında dilekçenizi de mobil veya varsa e-imza (genelde hukuk bürolarında bulunur) ile imzalı olmalıdır demez mi
ben zaten e devlet şifresi ile giriyorum sisteme, e devlet şifresi imza ve özel bir giriş.
sonra operatörlere bakıyorum mobil-imza hep ek paket 30TL+ fiyatlı.
ceza için yıllık paket ekletsem, başka bir anda lazım olmayacak.

"EN İYİSİ BEN CEZASI ÖDEYİM"

Son düzenleme:
Benim anladığım kadarıyla google çeviri çok sağlıklı çevirmemiş metni.

Mantığı anladım ama yazılandan yola çıkıp üstteki kanıya vardım.

Benim anladığım kadarıyla google çeviri çok sağlıklı çevirmemiş metni.

Mantığı anladım ama yazılandan yola çıkıp üstteki kanıya vardım.
Hocam biraz sinirlenerek yazmış gibi geldi bana. Sinirlenmekte de haklı bana göre. Bu tür konulardaki işleyiş genelde vatandaşı sıkıştırmaya yönelik oluyor maalesef

Hocam biraz sinirlenerek yazmış gibi geldi bana. Sinirlenmekte de haklı bana göre. Bu tür konulardaki işleyiş genelde vatandaşı sıkıştırmaya yönelik oluyor maalesef
Muhakkak öyle bir yazım tarzı ama ilk okuyunca google çeviri havası veriyor. O kısmı şaka olsun diye yazdım. Ana temayı anladım da.

• Beğen
Tepkiler: omd
google çeviri değil, orijinal. bilişim altyapısı incelemek ve bilgi aktarmak işimiz. bir bakıma bu konu evrak kağıt işinden çok başvuru e-imza mobil-imza sektörü üzerine. ne yapalım, bir yerden sonra ne gerek var diyoruz. sisteme zaten şifre giriliyor, dilekçe udf.'si neden e-imza ile imzalanıyor.
soru bu, soru benim türkçe bilgim ve google çeviri tecrübem değil.

yine de anladığım kadarıyla cevap yazayım; sen var oturan boğaya sinirlenmek?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Arkadaşımızı anlamanız için kendinizi haksızlığa uğramış hissedip sonra da itiraz yollarında tıkanıklık olması sebebiyle sinirlenmeniz ve devamında böyle bir yazı yazmanız gerekir. Benzer şeyleri ben de yaşadığım için gayet güzel anladım. Damdan düşenin hali misali

Ben gecen gün gittim itiraz ettim 22 TL masraf var . Seyir halinde cep kullanmaktan. Ama gerçekten konuşuyordum ama itiraz ettim

Benim başımdan geçen olayda şöyle arkadaşlar
Bir iş için İstanbul Fatih e gittim, aracımı ispark a parkettim ispark girişim 10:30 çıkışım 17:00 de neyse çıkarken fişimi aldım ödemeyi yaptım
akşam bir baktım ceza geldi saat 15:30 da telefonla konuşma cezası geldi. Adliyeye gittim dilekçe verdim fişi verdim sordum ödemeyi yapayım mı diye görevli iptal olacağına inanıyorsan ödeme geri almayla uğraşmazsın, eğer iptal edilmezse indirimin gider dedi. daha sonra uyaptan kontrol ettiğimde 3 sonra mahkeme sonuçlanmış bbeni haklı bulmuşlar dolayısıyla ceza iptal oldu adliyede başvuru yaparken herhangi bir ücret vs almadılar dilekçeyi de internette gördüğüm dilekçeyi kendime uyarladım

Geçen hafta okuldan arkadaşta fahri müfettişin yazdığı telefonla konuşma trafik cezasına itiraz ettim hemen itirazım kabul oldu dedi. Detaylı bilgi almadım nedir ne değildir diye ama çok kasmadan hallettim. Youtube'ta bir avukat güzel anlatmış onun anlattığını birebir yaptım halloldu dedi.

Son düzenleme:
Ben 3 kez evimin önüne park ettiğim yerde park cezası yedim. Bu jandarma polisinin Allah belasını versin. Ben cimer şikayet ettim. Bakalım nasıl sonuç cıkacak

Geçen hafta okuldan arkadaşta fahri müfettişin yazdığı telefonla konuşma trafik cezasına itiraz ettim hemen itirazım kabul oldu dedi. Detaylı bilgi almadım nedir ne değildir diye ama çok kasmadan hallettim. Youtube'ta bir avukat güzel anlatmış onun anlattığını birebir yaptım halloldu dedi.
Bende öylesine itiraz etmiştim 69 km ile yazılan hız cezasına. İtiraza yer yok kararı çıktı 😄. Bilgin olsun.

Bende öylesine itiraz etmiştim 69 km ile yazılan hız cezasına. İtiraza yer yok kararı çıktı 😄. Bilgin olsun.
Benlik bir durum yok. Arkadaşımın mahkeme kararını söylüyorum. Mahkeme cezanın iptaline hükmetti. İtiraza değil cezaya gerek yok demiş mahkeme. Bilginiz olsun.

Hız cezasında radar, eds vs. varsa zaten kabul edilmeyecektir zaten itirazlar.

Son düzenleme:
@acipinarli bey siz illa işin ceza/para kısmındasınız. ben iptal ettiririm, o sorun değil.
ilk mesajda ve son mesajda hala diyorum ki; ben e devlet şifresi ile giriyorum, kurum değilim, vekil değilim, makam değilim, vatandaşım.
e devlet şifresi de bir şekilde imzadır. neden son aşamaya geldiğimde hazırlamış olduğum bir *.udf dosyasına "mobil-imza" atıyorum.
mobil imza kimde var dedim, 30000'lik BBNET de 3-5 kişide var. telefon ile de mobil paket ücretleri belli. bu husus etrafında yazar mısınız?

@acipinarli bey siz illa işin ceza/para kısmındasınız. ben iptal ettiririm, o sorun değil.
ilk mesajda ve son mesajda hala diyorum ki; ben e devlet şifresi ile giriyorum, kurum değilim, vekil değilim, makam değilim, vatandaşım.
e devlet şifresi de bir şekilde imzadır. neden son aşamaya geldiğimde hazırlamış olduğum bir *.udf dosyasına "mobil-imza" atıyorum.
mobil imza kimde var dedim, 30000'lik BBNET de 3-5 kişide var. telefon ile de mobil paket ücretleri belli. bu husus etrafında yazar mısınız?
Hocam ben ceza kısmında değilim. Arkadaşım itiraz ettiğini ve iptal ettirdiğini söylediği bilgisini veriyorum. O da edevletten yaptığını söyledi itirazını.

Sizin öyle diyormuşum gibi algıladığınız ceza kısmına gelirsem arkadaşlar demiş bende onlara cevap olarak yazdım. Olayın sizinle bir alakası yok. Neden oraya takıldınız.

E-imza olayının çözümü için de interneti iptali içinde istedi eimzayı. Bankacılıktan girip o engeli aşmıştık. Onu da yazmışlar.

Ve hatta dedim ki arkadaş nasıl yapıldığını youtube'ta bir avukat detaylı anlatmış oradan bakarak aynen yapmış.

E-imza istemesi bana da mantıksız geliyor. İnternet iptali için de istediğinde zaten öyle demiştim kendi kendime.

Son düzenleme:
Geçen yıl depremden bir kaç gün sonra şubat ayının 13 ü sanırım, çoluk çocuğu toplayıp Elbistan'dan Samsuna götürdüm. Geçen gün adresime trafik cezası gelmiş neredeyse tam bi buçuk yıl önce 88 olan yerde 91 ile gitmişim. Bu nasıl saçmalıktır. Madem ceza yedim neden bir buçuk yıl sonra geliyor. Üstüne üstlük ohal durumundaydık zaten. Artık sinekten yağ çıkartma zamanı mı geldi devletin? Ne yapmam lazım bilemiyorum.

Geri