TransformerBook TP200SA Format Atılmıyor Acil Yardım Eder misiniz?

Kodla Büyü

MertcanYZC

Üye
ASUS Transformer Book Flip TP200S Markalı Bilgisayara Windows7 format atamıyorum. Boot Ediyorum Ve Windows dosyaları yükleniyor diyen siyah ekran geliyor o bitiyor devamında ise mavi ekrana atıyor. Hata Resmini Aşağıya Koyuyorum.

761mkv.jpg

*Boot İçin Bütün Gerekli Bios Ayarlarını Uyguladım.
*Bios Güncel Değildi Güncelleyip Denedim.
*Windows7 Dışın da XP De Kurmayı Denedim Aynı Hatayı Aldım.
Farklı Fikirlerinizi Yorum Olarak Yazarsanız Sevinirim.

başka bir flash bellekten boot etmeyi ve kurmayı deneyin. Olmadı external bir dvd rom bulun ve dvd ile kurmayı deneyin.

hocam merhaba; daha perşembe arkadaşın bu laptopa format attık, ben anlatayım takıldığınız yer olursa tekrar sorun....

önce bunda harddisk yok;32 sd takılı içine.
önce başka bir bilgisayarda UEFI windows 10 64 bit hazırlayın (rufus programı ile)
bios'a girip secure bootu devre dışı bırakın, UEFI hazırladığınız usb yi takın.
açılışta esc ye basıp UEFI .... ile başlayanı seçin. önce restart atacak sonra asus logosu ve altında dönen yuvarlak çıkıp windows kurulum ekranı gelecek.
sonrasında diskleri tek tek silip yeni bir bölüm oluşturmak istediğinizde 3-4 bölüm oluşacak otomatik en atta 25gb olanı seçip ileriyi tıkladınızda işlem bitecek.
not: harici usb fare takın kurulumda öndeki dokunmatik çalışmıyor.

Son düzenleme:
hocam merhaba; daha perşembe arkadaşın bu laptopa format attık, ben anlatayım takıldığınız yer olursa tekrar sorun....

önce bunda harddisk yok;32 sd takılı içine.
önce başka bir bilgisayarda UEFI windows 10 64 bit hazırlayın (rufus programı ile)
bios'a girip secure bootu devre dışı bırakın, UEFI hazırladığınız usb yi takın.
açılışta esc ye basıp UEFI .... ile başlayanı seçin. önce restart atacak sonra asus logosu ve altında dönen yuvarlak çıkıp windows kurulum ekranı gelecek.
sonrasında diskleri tek tek silip yeni bir bölüm oluşturmak istediğinizde 3-4 bölüm oluşacak otomatik en atta 25gb olanı seçip ileriyi tıkladınızda işlem bitecek.
not: harici usb fare takın kurulumda öndeki dokunmatik çalışmıyor.

Çok teşekkürler hocam :)

Geri