Trendyol İade İptali

Kodla Büyü

Enterprise

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
Arkadaşlar geçen trendyoldan bir rondo aldım ürün yanlış gönderilmiş, iade ettim iade iptal olmuş ürünü tekrar bana gönderiyorlarmış. Çok sinirim bozuldu She Home mağazasından almıştım. Ne yapabilirim bu durumda? Ürünün kutusu bile teşhir ürünü gibiydi ilk defa başıma geldi

Trendyolu bu olay bitirecek böyle giderse.

Kurnaz satıcıların mekanı oldu. Elindeki hatalı ürünü mağazada satamayan zuccaciyecilerle, kullanmışsın diye kabul etmeyen 5 metrekarelik dükkanda elektronikçilik teknoloji marketçilik oynayanlarla, atılı kalan malları kakalamaya çalışan bir alay ahlaksız esnafla doldu.

Etrafımda birçok kişiden aynı şikayetleri duyuyorum hocam ve trendyol hiçbir şekilde sorumluluk almıyor, kendi aranızda anlaşını oynuyor.

Tüketici hakem heyetine başvuracaksınız hocam.(Bu satıcıların birçoğu da millet ne yapacağını nereye gideceğini bilmediği ya da uğraşmak istemediği için durumu fırsata çevirip iadeleri kabul etmiyorlar.)

Son düzenleme:
Arkadaşlar geçen trendyoldan bir rondo aldım ürün yanlış gönderilmiş, iade ettim iade iptal olmuş ürünü tekrar bana gönderiyorlarmış. Çok sinirim bozuldu She Home mağazasından almıştım. Ne yapabilirim bu durumda? Ürünün kutusu bile teşhir ürünü gibiydi ilk defa başıma geldi
Trendyol ile iletişime geçtiniz mi? Ben spor ayakkabı aldım 2 tane ikisini de iade ettim sorun olmadı şükürler olsun. Gerçi ben mağaza olarak orijinal satıcıları kullanmıştım. İkisi de farklı marka idi.

Trendyol ile iletişime geçtiniz mi? Ben spor ayakkabı aldım 2 tane ikisini de iade ettim sorun olmadı şükürler olsun. Gerçi ben mağaza olarak orijinal satıcıları kullanmıştım. İkisi de farklı marka idi.
Hocam dün öğrendim ürünün tekrar kargoda olduğunu ptesiye kadar ulaşamayacağım trendyola
Ben herşeyimi trendyoldan alırım defalarca aldığım iade ettiğim ürünlerde oldu ilk defa sorun yaşıyorum onda da gelen ürüne şok olmuştum zaten kutusu eski yıpranmış yanlış ürün terbiyesizlik resmen yaptıkları

Firmaya yaptığım olumsuz yorumu dahi yayınlamıyor trendyol şaka gibi

Focus da aux girişi yoktu usb bluetooth cihazı aldım olmadı iade ettim bir hafta içinde parası da yattı kutusu açık gibiydi olumsuz yorum yaptım yayınlandı sıkıntı olmadı trentyolda

Focus da aux girişi yoktu usb bluetooth cihazı aldım olmadı iade ettim bir hafta içinde parası da yattı kutusu açık gibiydi olumsuz yorum yaptım yayınlandı sıkıntı olmadı trentyolda
Normalde benimde öyle oluyordu bu sefer niye böyle oldu anlamadım

Trenyol :)
11-11 kitap seti aldım. Kampanya bitti firma 1 ay oldu ürün kargoda kayıp oldu diye ürünü iptal etti.
Tabi bizim indirimde gitti. Trendyol mesaj attım şirket müşteri çekmek için indirimli fiyat veriyor sonra sahte kargo numarası ile ürünü yollamıyor sizi beni işletiyor dedim. Bana hediye çeki yolladılar. Sonra Trendyol ile olumsuz yorum yaptım hediye çekini iptal ettiler.

Benzer sorun n11 de yaşadım.
n11 ürünü aldım firmanın elinde yokmuş mesaj geldi firmayı cezalandırdık diye :)

HepsiBurada yaşadığım durum:
Kitap geç geldi hediye çeki yolladı.
Ürün firma elinde yoktu başka firmadan yolladı faturayı yollamayan firmaya kesti.
Ben ürünü aldığım fiyatttan firmanın elinde olmasa bile aldım.

Alış veriş yapıalcak bence iki site var 1 amazon 2 hepsiburada.

Trenyol :)
11-11 kitap seti aldım. Kampanya bitti firma 1 ay oldu ürün kargoda kayıp oldu diye ürünü iptal etti.
Tabi bizim indirimde gitti. Trendyol mesaj attım şirket müşteri çekmek için indirimli fiyat veriyor sonra sahte kargo numarası ile ürünü yollamıyor sizi beni işletiyor dedim. Bana hediye çeki yolladılar. Sonra Trendyol ile olumsuz yorum yaptım hediye çekini iptal ettiler.

Benzer sorun n11 de yaşadım.
n11 ürünü aldım firmanın elinde yokmuş mesaj geldi firmayı cezalandırdık diye :)

HepsiBurada yaşadığım durum:
Kitap geç geldi hediye çeki yolladı.
Ürün firma elinde yoktu başka firmadan yolladı faturayı yollamayan firmaya kesti.
Ben ürünü aldığım fiyatttan firmanın elinde olmasa bile aldım.

Alış veriş yapıalcak bence iki site var 1 amazon 2 hepsiburada.
Hocam herkesin başına gelenleri çok güzel özetlemiş. Trendyol ve n11 de sahte kargo no girmenin önünü kapatmıyorlar.1 senedir girmiyorum bile 2 sinede. Önüne gelen dükkan açıyor ve denetim sıfır. Dükkan sahipleri peşine düşmeyen müşterileri yolunacak kaz olarak görüyor. Bildiğin dolandırıcılık.

Hepsiburada ise 10 sene önceki gücüne geri döndü. Amazonda yükselişte.

İptal sebebi nedir hocam,15 gün koşulsuz şartsız iade için yasal hakkınız var bliyorsunuz. Böyle bir durumda sebep olmalı yoksa geri gönderemezler.

İptal sebebi nedir hocam,15 gün koşulsuz şartsız iade için yasal hakkınız var bliyorsunuz. Böyle bir durumda sebep olmalı yoksa geri gönderemezler.
Ne mailde ne trendyol hesabımda iptal sebebi yazmıyor Hocam, şimdi tatildede evde olmayacağım kargoyu alamayacağım, bakalım yarın trendyolu arayacağım , diyorum ya kutuyu bir açtım rondo tek bıçaklı kutusuda eski gibi olduğu gibi kapattım gönderdim hiç çalıştırmadım bile

Ben hepsiburadan alisveris yapmistim, urun hatali geldi iade ettim. İadeyi firma iptal etti, tekrar gondermisler ama dogru urunu yollamislar. Dolayisiyla sorun kalmadi.
Belki sizin durumda oyledir

Ben hepsiburadan alisveris yapmistim, urun hatali geldi iade ettim. İadeyi firma iptal etti, tekrar gondermisler ama dogru urunu yollamislar. Dolayisiyla sorun kalmadi.
Belki sizin durumda oyledir
Ben artık farklı bir ürün aldım ama ürünü geri gönderir göndermez

Bugün trendyola ulaştım ürün yanlış geldiyse teknik servise götürüp bu ürün yanlış diye onlardan kağıt almaö ve öyle göndermem gerekiyormuş elektronik ürinlerde usül böyleymiş, üstelik kutusunu açtığım için(ki ürün zaten açıktı saçma sapan bir kutuda) 2. El statüsündeymiş artık alamazlarmış, bugün ürün geldi bende tekrar yolladım yinefe para iadesi yapmayız diyorlar şaka gibi
Ürün açıksada teknik servise götürüp bu ürün açık geldi diyecekmişim kutusu açılır açılmaz 2. El olurmuş ancak tamire gidermiş geri gönderilemezmiş bu trendyoldan yaptığım son alışverişti resmen firma elinde kalan ürünü bize kakaladı.

Hocam maalesef diğer alışveriş siteleri de aynı şekilde işlem yapıyor. Sosyal medyada hepsiburada,gittigidiyor vs gibi bir çok alışveriş sitesi hakkında bu tarz şikayetler fazlasıyla var son dönemde. Trendyol iade işleminde iyi durumda ama elektronik ürünlerde nasıl bilemiyorum.

Firmanın adı Toprak Ticaret diye yazıyor ama hiçbir iletişim bilgisi yok ve trendyol iletişim bilgisini veremeyiz diyor, ucuz yırtmışız ankastreyi halıyı malıyı hep burdan aldım onlarda sorun olsa deli olur insan bu yine rondo ama enayi yerine koyulmak çok sinir bozucu

Aynı anda iki farklı telefondan çıkan fiyata bakar mısınız? İnternete arattım karşılaştırma sitesinde fiyatı 15.699 tl idi. Tıkladım 15.999 gösterdi. Hadi daha güncellememiştir dedim. Bir tanıdığı attım linki yaza 12.000 dedim. 18500 mü olmuş dedi. Ney dedim ekran fotosu attı. Dedim sen zenginsin iphone 6s ile girince sana özel fiyat çekmiş ben gariban realmeciyim dedim :D

Son düzenleme:
Bugün trendyola ulaştım ürün yanlış geldiyse teknik servise götürüp bu ürün yanlış diye onlardan kağıt almaö ve öyle göndermem gerekiyormuş elektronik ürinlerde usül böyleymiş, üstelik kutusunu açtığım için(ki ürün zaten açıktı saçma sapan bir kutuda) 2. El statüsündeymiş artık alamazlarmış, bugün ürün geldi bende tekrar yolladım yinefe para iadesi yapmayız diyorlar şaka gibi
Ürün açıksada teknik servise götürüp bu ürün açık geldi diyecekmişim kutusu açılır açılmaz 2. El olurmuş ancak tamire gidermiş geri gönderilemezmiş bu trendyoldan yaptığım son alışverişti resmen firma elinde kalan ürünü bize kakaladı.

Geçmiş olsun hocam tüketici hakem heyetine gittiniz mi 14 gün koşulsuz iade hakkınız var diye biliyorum. Gittiğiniz zaman iyi ilgileniyorlar en azından bir sormanızı tavsiye ederim.

Son düzenleme:
Geçmiş olsun hocam tüketici hakem heyetine gittiniz mi 14 koşulsuz iade hakkınız var diye biliyorum. Gittiğiniz zaman iyi ilgileniyorlar en azından bir sormanızı tavsiye ederim.
Sağolun gitmedik Hocam, internetten başvursam mı acaba elimde herhangi bir belge vs de yok iadeyle olduğu gibi gönderdiğimiz için

en dandik ve ürün iadesinde sorun çıkaran alışveriş firması TRENDYOL

Geri