TRT 1 HD Frekansı Sinyal Yok Sorunu

Kodla Büyü

mehteran

Üye
Trt-1 HD uydu kanalında EURO 2024 maçlarını izliyorduk, 11794 V 30000 frekansında olan kanal bugün çalışmamaya başladı. Sinyal Yok diyor. TRT1 SD kanalda yayın vermiyordu, onu biss şifresi ile çözdük ama yayın UHD TV ile çok kötü görünüyor. Aynı durumları yaşayan ve çözümü olan var mı?

Ben de yaşıyorum aynı sorunu. Bu frekans çok hassas sanırım. Azıcık rüzgar esse, yağmur yağsa hemen sinyal gidiyor. Halbuki diğer frekanstaki TRT (HD ve SD) kanalları çalışıyor.

TRT, yayınların şifreli olmasının nedeninin UEFA'nın lisans verdiği tüm yayıncılardan "Uluslararası Yayın Hakları Sınırlılığı" kuralına uymalarını istemesinden kaynaklandığını açıkladı.:

▪️Belirtmek isteriz ki UEFA tarafından belirlenen sinyal seviyeleri ve uygulanması zorunlu şifreleme politikaları nedeniyle uydu sinyal gücümüzü belirli seviyenin üstüne çıkaramamaktayız.

“UEFA’nın uyguladığı "uluslararası yayın hakları sınırlılık politikası" gereği dünyadaki tüm resmî yayıncıların ülke sınırlarını aşan frekanslarını EURO 2024 maçları esnasında şifrelemesi gerekiyor.”

Azerbaycan ve iranda sifresiz veriliyor, yunanistanda zaten karasal vsde ert1 kolay izleniyor hatta egeden yunan kanalindan bile izlenebilir ama kendi ulke kanalını kendi insani izleyemiyor sinyal kısma yüzünden ilginc bir ülkeyiz. Trt1 hd nin sinyali yuksek olan frekansında biss sifre var acinca bilgi ekrani geliyor oysaki bilgi ekrani yerine maç verilebilirdi biss sifre ile

Sene 2024 doğru düzgün yayın izleyemiyoruz, önlem alınmamış çözümü yok.

Turnuvaya gönderdikleri ekip belaltı konuşuyor utanmadan.

Tv izlemem normalde, 4 yılda bir Avrupa, 4 yılda bir Dünya kupası izlemek için her ay o kadar vergimi alıyorlar. Onda da duruma bakın.

Ben yeni frekans değerleri yayınladılar diye biliyorum. Girip sitesinden bakıp tarama yaptım sorunsuz çalışıyor şimdi hepsi TRTlerin.

90cm canakla sabah var olan yayin mac saati gitti ne kadar sinyali kistiysa trt rezalet isin komedisi 3 4cm sola cek 46 derece uydusundan azeri kanalindan sorunsuz izleniyor azerbaycan kanalindan yani kendi ulkende kendi kanalini izleyemiyorsun

Bizde sorun yok ama epeyce bir kişiden aynı hatayı aldıklarını duydum. Birçok kişi arayıp yardım istedi.Varsa bir çözüm bulan yayalım inşallah

Bugün Bende de yayın yok. TRT Belgesel HD de gitmiş. Dün maçları izlemiştim. Frekanstan değil yani. Yayında sorun var

Çözünürlük düşüyor ama Dsmart ya da tabii den de izlenebiliyor. Uydudan frekansı tuttursanız bile şifreli kanala geçiyor yayın açılmıyor

bu sorunu dünya üzerinde yaşayan başka ülke var mı merak etttim doğrusu. Mozambik hariç

EURO 2008 De aynı sıkıntı olmuştu, maçları Alman ZDF kanalından izliyorduk, Atv'den izleyemiyorduk, biss şifresi girilen bir uydu alıcımız yoktu. Aradan 16 yıl geçti değişen hiçbir şey yok, UEFA Bir tek bizim ülkeyi mi darlıyor bu konuda anlamıyorum.

Dün portekiz maçında yayın ara ara hata veriyordu. ilk yarıyı yarım yamalak izledik. İkinci yarı komple gitti. Daha önceki maçlarda sorun olmamıştı. Bugün de vermeyecekler sanırım. İnatbox dan izleyelim bari. Ya da tabi den.

Bende de yayın yok. TRT'nin sitesindeki tüm frekansları denedim ama son 16 maçlarının hiçbirini izlemeyemedim.

• Beğen
Tepkiler: vgm
TRT Euro 2024 için UEFA ile yapılan sözleşme gereği ya yayını şifreliyor ya da yayın gücünü özellikle kısıyor. O nedenle çanak en az 90'lık olmalı ve lnb düşük desibelli, kaliteli olmalı. Kablo ve varsa diseqC'de aynı şekilde kaliteli ve eksiz kısa bağlantılar kullanılmalı.

TRT Euro 2024 için UEFA ile yapılan sözleşme gereği ya yayını şifreliyor ya da yayın gücünü özellikle kısıyor. O nedenle çanak en az 90'lık olmalı ve lnb düşük desibelli, kaliteli olmalı. Kablo ve varsa diseqC'de aynı şekilde kaliteli ve eksiz kısa bağlantılar kullanılmalı.
Bu dediklerini yapabilecek kaç ev var. Neden grup maçlarında sorun çıkmadı da son 16 da çıktı. Yeni mi sözleşme imzaladılar.

Bu dediklerini yapabilecek kaç ev var. Neden grup maçlarında sorun çıkmadı da son 16 da çıktı. Yeni mi sözleşme imzaladılar.
Ben sadece forumun ve topiğin açılış amacı doğrultusunda başlığın sahibine küçük bir teknik bir bilgi verdim hocam. Ayrıca TRT yetkilisi de değilim. Siteminizi aşağıdaki linkten kendilerine yapabilirsiniz. Saygılar.

Ben sadece forumun ve topiğin açılış amacı doğrultusunda başlığın sahibine küçük bir teknik bir bilgi verdim hocam. Ayrıca TRT yetkilisi de değilim. Siteminizi aşağıdaki linkten kendilerine yapabilirsiniz. Saygılar.
Gerekli yerlere şikayetimi yaptım hocam. Saygılar

Geri