ttnet beni kandırdı. Ne yapmalıyım

Kodla Büyü

sertokus

Süper Üye
Süper Üye
Arkadaşlar türknet müşterisi idim. Ne güzel 60 liraya 150 gb AKN ve 1000 dakika ayda kullanıyordum.
Bir gün ttnet ten bir tel. 50 gb akn 16 mbit hız 29 lira. Bırakın türkneti.
Kabul ettim. Bıraktım türkneti.
Kargo geldi imzala, gönder, arıza kaydı aç, fotokopi yolla derken 2 ay doğru dürüst internetim olmadı.
En sonunda köprü süreci doldu deyip, bizim yavaş olan interneti de kestiler. Birde masaj yazmışlar isteğiniz
üzerine interneti kapattık diye.. 2 ay kullanmadığım internetin faturası 10 tane masaj yazdım btk ya. Yazmaz olaydım. Oraya birisini koymuşlar.
Hiç bir yetkisi yok. sadece beni ikna etmeye çalışıyor yalandan. Her yazdığım masajda öyle sadece konuşuyor.
Bunların sistemlerindeki hatadan dolayı ben köprü sürecini geçememişim.
Btk dan olmayacak bu iş. Btk yalan dolan. Sadece mesaj iletim merkezi gibi bişey. ttneti direk şikayet edebileceğim bir şey olmalı
Öyle mahkeme filan uğraşmak istemiyorum açıkçası.
Ne yapmalıyım.
teşkkkürler

Kaymakamlıklardaki müşteri hakem heyetine şikayet edebilirsiniz diye tahmin ediyorum.
TTnet e bulaşıpta kazık yemeyen bir tane adam ile karşılamadım daha.
Bence ttnete bulaştıktan sonraki hedef "en az zararla nasıl kurtulurum olmalı". :lol:

Re: Ynt: ttnet beni kandırdı. Ne yapmalıyım

Hayırlı olsun.
TTneT ten benimde 2 ayrı faturalı hat telefondan, 2 ay çifter otomatik ödeme çekmişler.
Onlarca telefon ile müşteri hizmeti telefonda sıra bekle ve derdini anlatma çilesinden sonra;

2 ay boyunca fatura kesmeyip Mahsup ederiz dediler.Bir ay Sonra mahsubu bitirdiler ve 2 telefonun 1er aylık ödemesi türk telekomun cebine indi.Defalarca aradım ama derdimi anlatamadım.
Yani.
PttCell (ondanda ayrıldıktan sonra ciddi bir ısırık yedim) ttnet avea aria aycel ve TürkTelekom vs. varyasyonlarından artık ürküyorum.
Ulaşılması zor, ama daha önemlisi, sorun çözme Yetkisi olmayan bir müşteri hizmetleri var.
Uzak durmak gerek.

Ben aylarca uğraştım BTK nın sistemine işlemesi için sorunları artık buradaki https://sikayet.btk.gov.tr/ sistem üzerinden ilettim faydası da oldu normal müşteri hizmetlerinden hiçbir şekilde çözüm alamadım ama buraya 4-5 tane aynı şikayeti farklı zamanlarda yazınca sorunumu çözdüler arıza müdürü bana telefon numarasını verdi sorun olursa direk beni ara dedi aramama gerek kalmadı ama kalıcı olarak sorunum çözüldü.
Benim sorunu şurada dillendirmiştim okumak istersen.
network-ag-ve-internet-teknolojileri-f42/server-error-in-adilkullanimuygulamasi-application-t156294.html

50 AKK 8 mbit 59 TL sonradan farkettim yanlış yaptığımı hız kötü.sonra dusundum de turkiye gibi geri kalmış bir ülke de iyi yine de.Sonuçta Almanya değil Türkiye Burasi...

Benim kredi kartından kafalarına göre para çekmişler ne olduğunu da bulamadılar, bankaya itiraz formu göndererek paramı geri aldım. Farklı bir operatöre geçtim. Orada sıkıntılar olmadı mı evet oldu ama bir şekilde çözüyorlar. Maalesef ttnette bir sorun çözülmeden başka sorun çıkıyor.

Ben onlardan o kadar bıktım ki yerel firmalarla çalışmaya başladım. antwifi diye bir uydu alıcılı sistemle 8 mbit AKN: yok taahhüt yok, aracı firma ile birlikte 50 tl toplam.

ttnet bana da 2 fatura kilitledi. İmzalamdığım halde. Telefon edip iptal ettirdiğim halde. Telefon kayıtlarmda iptal ettirdiğime dair sesimin olduğu halde benden 2 fatura adılar

vayarkadas' Alıntı:
Kaymakamlıklardaki müşteri hakem heyetine şikayet edebilirsiniz diye tahmin ediyorum.
TTnet e bulaşıpta kazık yemeyen bir tane adam ile karşılamadım daha.
Bence ttnete bulaştıktan sonraki hedef "en az zararla nasıl kurtulurum olmalı". :lol:

Hocam aynen katılıyorum.
En az zararla nasıl kurtulurumun çaresne bakın derim...

ttnet bana da 2 fatura kilitledi. İmzalamdığım halde. Telefon edip iptal ettirdiğim halde. Telefon kayıtlarmda iptal ettirdiğime dair sesimin olduğu halde benden 2 fatura adılar

TTnet bir ay kadar önce beni aradı, yakında taahhütünüz bitiyor şu kadar ay taahhüt sözünüze bu kadar indirim bilmem ne diye. Bu sene yer değiştirdim önceki yaşadığım yerde mecbur ttnet kullanıyordum, taahhüt de devam ettiği için taşınırken kapattıramadım, taşıttım. Ama interneti taşıma işlemi aynı ilin içinde 2 ay sürdü. O zaman da defalarca aradım bunları ama nafile. Yine geçenlerde internet gitti, ben sanıyorum modeme birşey oldu, yoksa internet neden gitsin? Evde yedek modem olsa modemi değiştirip deneyeceğim ama yoktu. Mecbur aradım ttneti durumu anlattım, arıza kaydı açtılar. Ben okuldan modem getirip deneyecektim, unuttum. 2-3 gün evde internet yoktu, sonra kendiliğinden geldi. Meğer sorun modemde değil ttnet teymiş. Bunları anlattım arayan görevliye, o yüzden sizden kurtulacağım günü iple çekiyorum, başka seçeneklerim olduğu sürece sizi bir daha tercih etmeyeceğim diye. Bir daha da aramayın dedim. Görevli tamam bu şekilde not alıyorum ediyorum dedi. Birkaç gün önce yine bir telefon ttnetten. Yine yok taahhütünüz bitiyor, yok şu kadar taahhütünüze bu kadar indirim. Aynı şeyleri yine anlattım, geçenlerde yine arandığımı söyledim. Eleman yine buraya o şekilde not alıyorum falan dedi ama bakalım ne zaman arayacaklar tekrar.

Merhaba Arkadaşlar,

sorunları en aza indirmek için kendim içinde bizzat kullandığım ve herkese tavsiye ettiğim naçizane birkaç yöntemimi sizlerle paylaşayım

- ülkemizde internetin altyapısı bazı büyük şehirler dışında tek bir firma elinde, o yüzden alacağınız internet, telefon vb aboneliklerde uzun vadeli düşünüp tek firmada kalmaya özen gösterin

- aynı firmada bir yıl veya daha fazla kalmış iseniz, internet sitelerini açıp kendinize uygun seçeneği kontrol edin, taahhüt var ise bitince, yok ise istediğiniz zaman o seçeneğe geçiş yapın

- hiçbir zaman hiçbir firma/kurum/kuruluş/program/telefon programları ile konum bilgilerinizi paylaşmayın, size kampanya bilgileri göndereceğiz diyen hiçbir firma ile zorunlu olmadığı müddetçe bilgi paylaşmayın, özellikle cep telefonu operatörleri ile

- sürekli olarak ucuz diye operatör değiştirip kendinizi yormayın, birinde olmasa diğerinde problem çıkar, ucuz diye geçip daha büyük ödeme yapabilirsiniz

- hangi firma olursa olsun istemediğiniz bir kampanya için aradığını anladığınız anda "bedava veriyorsanız olabilir" deyin, karşı taraf kolay kolay tekrar aramaz sizi

- hangi işlem olursa olsun hiçbir şekilde otomatik ödemeye fatura veya başka bir işlem yaptırmayın

- internetten alışverişlerde mutlaka 3D güvenlik onaylı sanal kart ile işlem yapın

- hiçbir alışveriş sitesine, sanal kart numaranız dahi olsa kayıt yaptırmayın

selametle kalın

btk nın sitesinden yazabilirsiniz kendileri size dönüyor zararınız varsa tazmin ediliyor sonrasındaki en mantıklı yol vodafon net e geçmek. yahudi de olsa işini güzel yapıyorlar.

Birbirimizi kazıklama ile uğraşacağımıza bilgi dağarcımızı artırmaya uğraşsaydık şimdi ülke böyle mi olurdu.Ülke suan
karı-ev-araba kısmına odaklanmış.Su kirleniyor mu?hava temiz mi sağlıgım iyi mi?İmanım güçlü mü ?yok ne varsa ne yoksa para mal mülk ne oluyor biriktiryor sonra bir kuru soğan yiyemeden toprağa...Bunun için miydi her kuyu kazma,kazık atma bari bir faydasını görseydi.Fakat zebaniler onu kızartma yaparken kuyuyu görecek :mrgreen:

Geri