ttnet in modemini meb de kullanma

Kodla Büyü

melobady

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar meb hattındaki modemde sorun var. elimde ttnet in verdiği modem var. bu modem bu hatta kullanılabilir mi? denedim ama @ttnet kısmı değiştirilemiyorda. bilgisi olan arkadaşlar...

naısl yani ttnet verdi diye modemi ayarlayamıyomsun reset attın mı ayarlara

malesef hocam değiştiremiyorsunuz gecenler bizde meb baglantısının modemi değiştirmek zorunda kaldık telekom yetkilileri geldi baktık ki @ttnet değiştirilmiyor bizde özel hattımızdaki modemle değiştirdik ancak oyle kullandık

Bunun tek çözümü firmware atmak ama modemin üreticisi olan marka ttnet firmware'i dışında bir firmware çıkartmıyor. Yani TTNET e özel modem oluyor. Dolayısıyla ttnet dışında kullanamıyorsunuz...

biraz uğraştırıyor ama kullanılabiliyor.
birden fazla çözüm yolu var aslında
1.airties ın sitesinden modele uygun ESKİ bir firmware yükleyin ,

2.web arayüzüne gir ordan şifreni gir ondan sonra ADSL/ADSL AYARLARI ordaki PvC adına tıkla kullanıcı adını değiştir kaydet...

3.kullanıcı adı bölümüne kullanıcıadi@meb girin. sonuna @ttnet de gelse birşey olmaz (denenmedi ama bazı modellerde çalıştığını söyleyenler var)

4.(bu expert kullanıcılar içindir) modem arayüzüne girip ayarları yapın. adsl kullanıcı adı kısmında "kullanıcıadı" ve yanında otomatik olarak "@ttnet" göreceksiniz.Kullanıcı adı kısmını olduğu gibi bırakıp şifrenizi yazın ve kaydetin. Aşağıdaki adımlardan devam edin.

Başlat > Çalıştır > cmd
telnet 192.168.1.1
>admin: (web kullanıcı adı)
>şifre: (web pass)
>
wan config 0.8.35 1 --username <kullaniciadi@meb>
sys ppp on @meb

5.çözemezsen 02124440239 numaradan airties müşteri hizmetlerini ara modemi onlara kargo ile gönder 1 hafta bilemedin 10 güne halledip gönderirler yada yeni modemin hayırlı olsun şimdiden

Not: Alıntıdır

ben de aynı sorunu ttnet kampanyası ile aldığım zyxel modemde yaşadım müşteri hizmetlerini aradım modem yazılım güncellemesi yapıldığında düzeliyormuş şu an onu deneyeceğim...

ben ttnetten zamanında aldığım kablolu modemi okula bağladım çalıştııı sıkıntı çıkarmadı

ttnet için verilen adsl modemlerin kullanıcı adı kısmı @ttnet modemde ttnet yazılım yüklü olduğu için değiştirilemiyor, ancak modem yazılım güncellemsi yapılarak modemin kullanıcı adı kısmı değiştirilebilir hale geliyor...

yazılımla değiştirmiştim güncel yazılımı değil eski yazılımı yükleyince pasif olan yer kalkıyor ve istedğinizi yazıyorsuunuz.

daha da kolayı var! Kullanıcı adına herhangi birşey yazıp kaydedin. daha sonra ayarları yedekleyin. yedek dosyasını notepad ile açın ve kullanıcı adını @meb olacak şekilde düzenleyin. kaydedin ve ayarları geri yükle deyin. tamamdır. modemi yeniden başlattığınızda, bağlantı gerçekleşecektir.

daha önce komşunun ttnet modemini smile adsl e bu şekilde bağlamıştım. dosya kontrolü yok modemlerde :) bir nevi hack gibi birşey işte :p

erdemsaid' Alıntı:
daha da kolayı var! Kullanıcı adına herhangi birşey yazıp kaydedin. daha sonra ayarları yedekleyin. yedek dosyasını notepad ile açın ve kullanıcı adını @meb olacak şekilde düzenleyin. kaydedin ve ayarları geri yükle deyin. tamamdır. modemi yeniden başlattığınızda, bağlantı gerçekleşecektir.

daha önce komşunun ttnet modemini smile adsl e bu şekilde bağlamıştım. dosya kontrolü yok modemlerde :) bir nevi hack gibi birşey işte :p
Vaaay eğer olursa bu yöntem süpermiş :alkis:

yasarsahbaz' Alıntı:
erdemsaid' Alıntı:

Vaaay eğer olursa bu yöntem süpermiş :alkis:

:alkis:

Geri