Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

Tübitak 4006 - 2017-2018

Konu, 'Projeler ve Etkinlikler' kısmında biltekogr tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. biltekogr

biltekogr Site Gezgini

Tübitak 4006 başvuruları açıklandı. Başlıklar çok dağınık. Burdan mı devam etsek. :)

E-imza için başvuru yapmadık. Ilce milli egitim araciligiyla toplu olarak alinacakmis.

Sizlerde durum ne.

Bundan sonra neler yapacaz.

H_M bunu beğendi.
  2. aysef

aysef Aktif Üye

Bizim okulun sayfasında Başvuru Sonucu RET yazıyor .bu ne anlama geliyor arkadaşlar. yani anlamadığım bizim okul 25 projeyle başvurdu hiçbiri mi kabul edilmemiş?

Son düzenleme: 25 Aralık 2017
    Rasim120 bunu beğendi.
  3. rs.1453

rs.1453 Aktif Üye

"Desteklenmesine karar verildi" yazıyor. Önceden müdür yardımcılığı yaptığım için dys imzam bulunuyor.

4. DaMieN

DaMieN Süper Üye Süper Üye

Evet. Bizimkiler de red yemiş bu arada...

frkn19051905 bunu beğendi.
  5. aakcakaza

aakcakaza Hiperaktif Üye Hiperaktif

Hocam 25 proje ile 1 basvuru yapmıssınızdır, basvurunuz kabul edilmemiştir.

frkn19051905 ve eyolcu bunu beğendi.
  6. erdcannet

erdcannet Seçkin Üye Seçkin Üye

Bizim okul da benzer şekilde 24 proje ile başvurmuştuk. Hepsi onaylanmıştı. tam hatırlamamakla birlikte proje sayısının 20'nin üzerinde olması sorun teşkil etmeyecek diye biliyorum. Kaynağı daha fazla proje için harcamanın mahsuru olmasa gerek. Ret vermenin sebebi nedir? Merak ediyorum. Okulda öğrenciler kaç haftadır hazırlanıyor projeler için. Yazık oldu.

7. biltekogr

biltekogr Site Gezgini

20 projeden onemli olan 10 arastirma projesi. Temsilciler aslinda sadece aratirma projelerini inceliyor diyebiliriz. 10 arastirma projeniz yoksa ya da arastirma projesi diye girdiginiz projelerin arastirma projesi niteligi yoksa reddedilmistir.

8. bilisimci61

bilisimci61 Süper Üye Süper Üye

bu sene ilk defa elemeye gidilmiş denebilir, geçen yıl 5000 civarı başvuru varken bu yıl 13000 civarı okuldan başvuru olmuş ve sadece 6000 tanesi destekleneceği söylendi bu da demektir ki %50 sinden fazlası elendi. Eleme neye göre belli değil ama, il koordinatörleri onaylarken 1-5 arası puan veriyor, okulların ortalama puanına göre de eleme yapmış olabilirler.

9. H_M

H_M Seçkin Üye Seçkin Üye

Bize il toplantısında tüm okulların neredeyse onaylanacağı söylenmişti. Ankara'da öyle söylemişler il kordinatörlerine. Hayırlısı olsun.

10. H_M

Arkadaşlar bir sorum olacak. Aydın ili olarak bizden bir liste alındı e imza için. Proje yürütücüleri bilgileri toplandı. Daha sonra bana mail falan da gelmedi. Ne yapmam gerekiyor acaba?

11. coook

coook Süper Üye Süper Üye

İptal olanları nereden görüyoruz? 26 projenin tamamı görünüyor ama :rolleyes:o_O

12. survivor_0019

survivor_0019 Aktif Üye

bizde 26 projeyle başvurduk. "Desteklenmesine karar verildi" sonucu yayınlanmış.
    Koordinatör benim; İl milli eğitim müdürlüğü bizim adımıza e-imza başvurusu yaptı. daha sonra bize gelen e-maille başvuru bilgilerimizi girdik. ücret ödemesini yaptık. 10 gün sonra E-imza elimize ulaştı.

13. H_M

İşte o mail bana gelmedi hocam. Başvuru bilgilerinizi hangi sisteme giriyorsunuz hocam?

survivor_0019 bunu beğendi.
  14. cgg*seco

cgg*seco Seçkin Üye Seçkin Üye

Arkadaşlar desteklenmesine karar verilen 4006 Fuar Başvuruları ekrandaki gibi gözüküyor. proje.jpg

15. orhan_uzan

orhan_uzan Üye

Bildiğim kadarıyla desteklenmesine karar verilen projelerin yürütücülerine mail gelecek sözleşme için, maildeki linkten e-imza ile sözleşme imzalayacaklar. E-imza da başvurusunu ilçe-il mem'e yapanlara mail gelmişti. O maildeki linki doldurup başvuru formunu posta ile gönderenlere e-imza ücretini yatırmaları için hesap bilgilerinin olduğu yeni yeni bir link gönderilecek. İmza bedelini yatırdıktan sonra imzaları hazırlanıp gönderilecek ilgili öğretmenlere. Bu söylediğim yoldan e-imzaya başvuramamış fakat fuar başvurusu kabul edilmiş olanlara illerde TÜBİTAK tarafından yetkilendirilmiş özel şirketler imza veriyor.

H_M bunu beğendi.
  16. mutlu112

mutlu112 Seçkin Üye Seçkin Üye

e imza için ücret ödemesini biz mi yapıyoruz arkadaşlar

17. orhan_uzan

orhan_uzan Üye

Evet ücreti yürütücüler ödüyor. Sergi sonunda 250TL bir ücret ödenecek yürütücülere, bu ödenen 130TL civarındaki ücretin oradan karşılaması düşünülmüş sanırım.

18. survivor_0019

survivor_0019 Aktif Üye

hocam il milli eğitim tübitak 4006 proje koordinatörlerini arayıp, Bilgilerimizi aldı ve e-imza başvurusu yaptı. Daha sonra e-imza başvurusunun yapıldığı KamuSMnin internet sayfasında mail geldi ve o şekilde başvuru yaptık.
    Sizin çalıştığınız ilde; İl milli eğitim bu şekilde toplu başvuru yapmamıştır belki. Bireysel olarak e-imza alınacak olabilir. Ücreti ben ödedim 141 liraydı.
    İlçe yada il Milli eğitim müdürlüğünüze danışın.

Son düzenleme: 26 Aralık 2017
    H_M bunu beğendi.
  19. tukenmezkalem

tukenmezkalem Üye

E-imza başvurusunu biz toplu olarak yaptık ilde. Daha sonra her kulllanıcı için başvuru formu maili geldi. Onu doldurup imzaladıktan sonra milli eğitime verdik. Düne kadar başvuru sonuçlarını bekledik para yatırmak için. Şimdi ücreti yatırıp bekleyeceğiz.

20. aysinaltun

aysinaltun Site Gezgini

E imza için ilçeye 3 örnekle formu gönderik. 28 projeyle başvurmuştuk, desteklenmeye karar verilmiş. Budan sonra e imza için direk bankaya gidip para mı yatırıyoruz, yoksa beklememiz gereken bir şey var mı?

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal