Tübitak 4006 - 2017-2018

Kodla Büyü
Meb girişinde kendi mebbis bilgilerimle girdiğimde beklenmeyen bir hata oluştu diye hata veriyor. İdari şifreyle girdiğimde ise giriyor ama liste boş. Sizde de böyle bir hata oluyor mu

Arkadaşlar imza sürecini bitirdim. Okul müdürüde imzaladı. Sıra ilçe milli eğitim müdüründe. Nasıl yapıldığına biraz kendimce değineyim. Kendi mebbis girişimizle giriyoruz sisteme. Sistem bizim bilgilerimizi çekip okul müdürü ve ilçe milli eğitim müdürünün bilgilerini ekrana getiriyor. Bu bölümde bende de birkaç defa hata oluştu fakat sonrasında ekrana düştü. Belgeleri hazırla deyip e-imza sürecine geçince java panelinde https://e-imza.tubitak.gov.tr adresine izin vermemiz gerekiyor. Küçük bir pencere açılıyor ve kart şifresiyle imzalıyoruz. Okul müdürünün arbis kaydı yoksa onunda arbise üye olması gerekiyor ve okul müdürü sözleşmeyi https://e-imza.tubitak.gov.tr adresinden görüyor.
NOT: Şifre gireceğimiz imza penceresi kendi kendine kapanınca imzayı atmış oluyor. Sistemi başka bir browserdan açıp imzayı kontrol ederseniz imzalandığını teyit edebilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: H_M
Arkadaşlar meb bağlantısından giriş yapabilen var mı? Bende sabahtan beri aynı hata veriyor

İmza aşamasında java dosyasını aç diyorum resimdeki gibi bekliyor ilerlemiyor? sorun ne olabilir

Ekli dosyalar

• Ekran Afdfdlıntısı.PNG
    Ekran Afdfdlıntısı.PNG
    4 KB · Görüntüleme: 100
Java Console'dan güvenlik sekmesinden siteye izin vermemiz gerekiyor arkadaşlar.

• Beğen
Tepkiler: H_M
Ben de müdürlerin de ismi görünüyor. Şu an site güncelleniyor yazıyor. Müdür kendisi arbis hesabından giriş yapıp mı imzalayacak. Ona da arbis hesabı açtım.

Deminden yaptım arkadaşlar imzaladım.
Mebbis ile giriş yaptıktan sonra yürücü okul müdürü il milli eğitim müdürü ve il yürütücü çıkıyor liste olarak, imzalamayı tıklayınca e-imza tübitak sayfası açılıyor, orda sözleşmeye tik koyup imzala diyoruz, java açılıyor, ilk etapta olmadı, javadan -yukarıda arkadaşın bahsettiği gibi güvenlik sekmesinden e-imza adresine izin veriyoruz- java çalıştır ekranı gelince bi java dosyasını kaydediyor, sekmeleri kapatmadan indirilen java dosyasını tıklayıp bekledikten sonra imzalıyor, bende o şekilde oldu, kontrol ettiğimde imzaladı olarak gözüküyor.
Müdür nasıl imzalayacak, arbise kayıt olması mı gerekiyor.

Resmen çile ben de kurye firmasını kamuSm ye şikayet ettim. 5 gunde ankaradan bursaya getiremediler.

Sertifika imza aracını temin ettim.

Eimza sürecini başlat düğmesine tıkladıktan sonra;

Mebbis ile giriş ten sonra sadece ilçe Milli eğitim müdürü ile Okul müdürü isimleri geliyor.

Kendi ismim proje yürütücüsü gelmiyor. Sertifikayı ilk defa kullanacağım, imzalamak için bir kullanım klavuzu varmıdır. Cihazı tanıttım ve şifre almıştım. Onun dışında ne yapacağımı bilmiyorum.
Ayrıca imza aşamasında projelerle ilgili bizden ne bilgileri istiyor; mesela projelerde çalışacak öğrenci ve öğretmen bilgilerini ne zaman vereceğiz yada ne gibi bilgileri gerekecek.

Posta ile gönderildi

Arkadaşlar, sözleşme ıslak imza ile imzalanıp gönderilecek mi acaba, yoksa e imza yeterli midir

Sertifika imza aracını temin ettim.

Eimza sürecini başlat düğmesine tıkladıktan sonra;

Mebbis ile giriş ten sonra sadece ilçe Milli eğitim müdürü ile Okul müdürü isimleri geliyor.

Kendi ismim proje yürütücüsü gelmiyor. Sertifikayı ilk defa kullanacağım, imzalamak için bir kullanım klavuzu varmıdır. Cihazı tanıttım ve şifre almıştım. Onun dışında ne yapacağımı bilmiyorum.
Ayrıca imza aşamasında projelerle ilgili bizden ne bilgileri istiyor; mesela projelerde çalışacak öğrenci ve öğretmen bilgilerini ne zaman vereceğiz yada ne gibi bilgileri gerekecek.

Posta ile gönderildi
İl mem deki arge sorumlusu ile irtibata geçin isterseniz görünmüyorum diye

okul müdürü kurum müdürü yürütücü hepsi gözüküyor e imza başlat diyorum sayfanın e imza başlatılacak sorusuna devam diyorume-imza.tubitak.gov.tr adresinede javadan izin verdim ama gitmiyor ileri yada bir hata oluştu diyor.iki gündür uğraşıyorum olmuyor.

Arkadaşlar tarayıcı ayarlarında da sorun olabilir farklı tarayıcılarla deneyin. Bende chrome göstermiyor ama explorer gösteriyordu örneğin. Okul müdürleride e-imza.tubitak.gov.tr adresinden arbis kaydıyla giriş yapıp imzalayacak.

service temporarily unavailable
sanırım güncelleme yapıyorlar. Beklemek gerek arkadaşlar.

Resmen çile ben de kurye firmasını kamuSm ye şikayet ettim. 5 gunde ankaradan bursaya getiremediler.
konyaya 5 günde geldi lakin bana 3 haftada ulaştırdılar. onu da şikayetvar dan yazınca o gün elime geçti. kendilerini aramanız bir fayda etmiyor. size öncelik verdik diyorlar lakin alakası yok.

Geri