Tübitak 4006 - 2017-2018

Kodla Büyü
Gerekli Sayfalar açıldı. Lakin e-imza yı yapamadım.
Java da izin verdim.
Yaptığım adımlar:
AKİs kart izleme aracından, KART menüsünden PIN ile giriş yaptım.
JAVA ayar kısmından, siteye izin verme kısmı yok (JAVA 7). Güvenlik kısmını düşürdüm.
e-imza.tubitak.gov.tr de sayfayı açıp, imzalanacak belgeyi imzalayı seçtim, ikon dönüp duruyor. Java açıldı, güvenli dğeil dedi, izin veriyorum dedim.

Sizce sorun nerede?

Kamu-sm nin sitesinde, e-imza ile giriş yapmayı denediğimde, imza hatalı uyarısı aldım, oraya da giriş yapamadım.

YENİ:
e-devlete eimza ile giriş yapabildim.

Gerekli Sayfalar açıldı. Lakin e-imza yı yapamadım.
Java da izin verdim.
Yaptığım adımlar:
AKİs kart izleme aracından, KART menüsünden PIN ile giriş yaptım.
JAVA ayar kısmından, siteye izin verme kısmı yok (JAVA 7). Güvenlik kısmını düşürdüm.
e-imza.tubitak.gov.tr de sayfayı açıp, imzalanacak belgeyi imzalayı seçtim, ikon dönüp duruyor. Java açıldı, güvenli dğeil dedi, izin veriyorum dedim.

Sizce sorun nerede?

Kamu-sm nin sitesinde, e-imza ile giriş yapmayı denediğimde, imza hatalı uyarısı aldım, oraya da giriş yapamadım.

YENİ:
e-devlete eimza ile giriş yapabildim.

hocam javanın ayarlarından "https://e-imza.tubitak.gov.tr" adresine izin vermen gerekiyor. Bunu yaptıktan sonra yine olmazsa alternatif tarayıcılarda dene. Ben firefoxda yaptım. Müdür beyde internet explorer da yaptı. Herhangi bir sorun yaşamadık.

Tarayıcı olarak Chrome tercih edin Ben imza işlemini yapabildim.

İdarenin kullandığı bilgisayardan imzaladım, arkadaşlar.
Kamu sm den aldığım 3 yıllık e-imzanın süresi 17.12.2020 de bitiyor, söz de 3 yıllık ama, 3. yılki tübitak başvurularında kullanamayacağım. e-imzamın süresi Aralık ayında dolacak ve tübitak sözleşmeleri ocak ayında yapıyor. Hata benim tabiki erken almakla, lakin milli eğitim acele ettirdi, toplu liste ile alındı. Bir de kargo ile 3 hafta sonra geldi. gelip ilk kullanımla süre başlasa, daha iyi olurdu.

Yürütücüyü imzaladım fakat müdür için imzalanmıyor. Müdüre de bilimiz.tubitak.gov.tr'den kullanıcı adı şifre oluşturdum ancak orada da imzalanacak dosya bulunmuyor yazıyor.
Hocam okul muduru nereden imzalıyor?
Hocam bilimiz.tubitak.gov.tr'den müdüre kullanıcı adı şifre oluşturdum oradan imzalama işlemini yaptım. Yürütücü ve müdür kendi şifreleri ile sisteme girip imzalama işlemini tamamlıyorlar.

sisteme mebbis girişi ile giriş yapınca bende dahil ne okul müdürü ne ilçe mem müdürü gözüküyor.no data available hatası yazıyor hemen altında neden acaba

müdüre yeni kullanıcı kaydı oluşturduk fakat sisteme girdğimizde imzalamanız gereken dosya bulunmamaktadır diyor

ne yaptımsa müdürün ismini gösteremedik. müdür e arbis ten kayıt oluşturduk. yine de ismi görünmüyor. yürütücü olarak ben imza atabiliyorum fakat arbisten müdürün hesabından hiç bir şey görünmüyor. bu durumla karşılaşan var mı arkadaşlar..

Okul müdürü için arbis kaydı olusturucam arbis sitesi açılmıyor. Eziyete bak.

Yürütücüyü imzaladım fakat müdür için imzalanmıyor. Müdüre de bilimiz.tubitak.gov.tr'den kullanıcı adı şifre oluşturdum ancak orada da imzalanacak dosya bulunmuyor yazıyor.

Hocam bilimiz.tubitak.gov.tr'den müdüre kullanıcı adı şifre oluşturdum oradan imzalama işlemini yaptım. Yürütücü ve müdür kendi şifreleri ile sisteme girip imzalama işlemini tamamlıyorlar.
hocam bende de önce öyle oldu sonra ki denemelerimde düzeldi ve imzaladım.

arkadaşlar bende de e-imza bölümünde "nitelikli sertifika bulunamadı" uyarısı veriyor. sebebi ne olabilir acaba??

Kendiminkini imzaladım
Müdürün hesabından girdim. Java uygulaması iniyor pini giriyorum imzalandı diyor kapanıyor. Sayfayı yeniliyorum belge imzalanmamış. Bu gün kü sorun da bu

Mebbis girişi yapıyorum hiç bir şey gözükmüyor.Bilgileri veri tabanından çekmiyor muhtemelen ne yapmak gerekir acaba no data available yazıyor altında

Sayın hocalarım, e-imza atıldıktan sonra başka bir işlem gerekiyor mu acaba, sözleşme metnini ıslak imzalı gönderme gibi.

İmza sürecinde Java'da sorun yaşayan Hocalarım; Java güvenlik kısmına e-imza.tubitak.gov.tr'yi tanıtın sorum çözülüyor.
Adsız.jpg

okul olarak imzaladık. İlçe Milli Eğitim Müdürülüğüne yazı ile bildirmemize gerek var mı?

Sayın hocalarım, e-imza atıldıktan sonra başka bir işlem gerekiyor mu acaba, sözleşme metnini ıslak imzalı gönderme gibi.
Gerek yok diye biliyorum .
Çağrı metninde şöyle bir cümle var; sözleşmeler "Bürokrasinin azaltılması ve mevzuatın sadeleştirilmesi" çalışmaları doğrultusunda elektronik ortamda E-imza aracılığı ile yapılacaktır.

Arkadaşlar şu javayı geçemedim bir türlü en son sürüm.Javanın ayarlarını da düzelttim farklı browserlardan da denedim fakat yine de e-imza kısmında application blocked hatası alıyorum. Sizler nasıl aştınız o kısmı ?

Geri