Tübitak 4006 - 2017-2018

Kodla Büyü
Arkadaşlar sonunda sisteme giriş yapabildik ancak aşağıdaki hatayı alıyoruz sistemde imzalanacak evrak falan görünmüyor, sorun nedir

Proje başvuru kaydı bulunmamaktadır

aynı sorunu bizde yaşıyoruz hocam. yürütücü olarak ben imzaladım. müdür de imzalanacak dosya yok diyor.

Aynen hocam müdür bey imzalayamadı onay kaldı, sorun ne çözemedik bugün de son günmüş onayda.

Ben imzaladım müdür imzaladı. Yani müdür kendi hesabından giriş yaptığında imzalanacak dosya yok yazıyor yalnız ben kendi hesabımdan bakınca müdür imzalamamış görünüyor. Güncelle butonuna tıkladım ama olmadı.
İlçeyi aradık. İlçe ikimizi de imzalalamış olarak görüyor... :mad:

Ben sorunu şöyle çözdüm. Akis kartta müdürün e imzasını taktıktan sonra akis kartı açıp sertifika menüsünden müdürün sertifikasını indirip kurdum bilgisayara.Daha sonra saati bir saat geri aldım ve imza attım. Sorun böyle çözülüyor bilginize

Yok hocam o da olmadı, proje yürütücüsünden girip güncelle kontrol et dediğimizde de hata veriyor, bazı okullar süreci iptal ederek tekrar giriş yapmışlar düzelmiş biz iptal ettiğimizde de hata veriyor sorun nedir çözemedik bir türlü

e-imza çöktü sonunda giriş yapılmıyor. ilçede bir ben kaldım bir türlü yapamıyorum

hocam bizde de aynısı olmuştu. sonra farklı bi tarayıcıdan denedik birde o ara bi arkadaş sistem saatini geri alın demişti.onuda yaptık.çıktı müdürün imzalanması gereken proje.

Arkadaşlar sonunda sisteme giriş yapabildik ancak aşağıdaki hatayı alıyoruz sistemde imzalanacak evrak falan görünmüyor, sorun nedir

Proje başvuru kaydı bulunmamaktadır

Hocam siz imzaladıysanız müdürün ekranında E-İmza Sürecindeki Sözleşmelerim bölümüne giriyorsunuz. Sonrada "Belgeleri, https://e-imza.tubitak.gov.tr adresinden imzalayabilirsiniz." yazan bölüme tıklıyorsunuz ve e-imza sekmesini açıyorsunuz. Muhtemelen müdürün imzalaması gereken sözleşme görünecektir yeni açılan sekmede. Ordan kendi imzanızda yaptığınız adımları takip edip aynı şekilde müdür adına imzalıyorsunuz.

Not: Eğer açılan sekmede "imzalamanızı bekleyen dosya bulunamadı" uyarısı çıkarsa bir kaç defa girip çıkın. Yine düzelmezse kendi şifrenizle girip imza sürecini başlattığınız ve imzaladığınız kayıtı "süreci iptal et" diyerek silin ve yeniden imza sürecini baştan başlatın. Ben dün akşam müdürün hesabından girdiğimde imzalanacak dosyayı görüyordu ama imzası yanımda olmadığı için imzalayamadım. Sabah okuldan girdim 1 saat uğraştım akşam gördüğü dosyayı görmedi, imzalanacak dosya yoktur diyordu. Süreci iptal edip yeniden kendi imzamı atınca müdürün ekranında da görünmeye başladı.

Ben sorunu şöyle çözdüm. Akis kartta müdürün e imzasını taktıktan sonra akis kartı açıp sertifika menüsünden müdürün sertifikasını indirip kurdum bilgisayara.Daha sonra saati bir saat geri aldım ve imza attım. Sorun böyle çözülüyor bilginize
sonunda bende bu yöntemle yaptım

Bu hatayı alan var mı müdür imzalarken çıkıyor

Ekli dosyalar

• 1516203014238655733940.jpg
    1516203014238655733940.jpg
    110.9 KB · Görüntüleme: 83
Hocam siz imzaladıysanız müdürün ekranında E-İmza Sürecindeki Sözleşmelerim bölümüne giriyorsunuz. Sonrada "Belgeleri, https://e-imza.tubitak.gov.tr adresinden imzalayabilirsiniz." yazan bölüme tıklıyorsunuz ve e-imza sekmesini açıyorsunuz. Muhtemelen müdürün imzalaması gereken sözleşme görünecektir yeni açılan sekmede. Ordan kendi imzanızda yaptığınız adımları takip edip aynı şekilde müdür adına imzalıyorsunuz.

Not: Eğer açılan sekmede "imzalamanızı bekleyen dosya bulunamadı" uyarısı çıkarsa bir kaç defa girip çıkın. Yine düzelmezse kendi şifrenizle girip imza sürecini başlattığınız ve imzaladığınız kayıtı "süreci iptal et" diyerek silin ve yeniden imza sürecini baştan başlatın. Ben dün akşam müdürün hesabından girdiğimde imzalanacak dosyayı görüyordu ama imzası yanımda olmadığı için imzalayamadım. Sabah okuldan girdim 1 saat uğraştım akşam gördüğü dosyayı görmedi, imzalanacak dosya yoktur diyordu. Süreci iptal edip yeniden kendi imzamı atınca müdürün ekranında da görünmeye başladı.

Hocam bahsettiğiniz tüm şeyleri yaptık sonuç yine aynı dosya görünmediği için bir türlü imzalayamadık, saatlerce uğraş uğraş en sonunda bıktık bıraktık, koskoca tübitak adam gibi server kuramamış siteleri yoğunluğu kaldıramadı günlerce herkesi mağdur ettiler bu kadar uğraş bir proje için inanın fazla insanları projeden soğutur bunlar sonra da şöyle proje önderiyiz böyle bilimi savunan siteyiz falan ayıp ya koskoca devlet kurumusun bir proje için öğretmenleri müdürleri günlerdir oyalıyorsun bu tür onaylar bu kadar dolambaçlı olmamalı insanları uğraştırmamalı ne desek boş ama gören duyan ve önlem alan yok maalesef

Hocalarım benim e imzamda signature iş invalid yazıyordu.müdür imzalamasına rağmen imzalamadı görünüyordu.imzalama sürecini iptal edip tekrar imzaladım.simdi signature iş valid yazıyor zannedersem müdür yarın imzalandığında imzası görünecektir

Tubitak bu konuda sınıfta kaldı. Hem 4006 hem 4008 imza veya onay süreci rezillik oldu.

Adım 1 de kaldık biz de. Akıllı karta erişiliyor diyor boyuna bekliyor. Bu sorunu yaşayan var mı? Ya da çözüm önerisi olan?

sonunda oldu şükür. süreci iptal ettim tekrar başlattım hem yürütücü hem müdür imzalayabildik.

Müdür imzası atamayan arkadaşlar süreci iptal edin. Bilgisayar saatini internet saatinden otomatik olarak ayarların. sonra süreci tekrar başlatın yürütücü imzası ardından müdür imzasını atın. Bu şekilde oluyor.

Tübitak tarafından 9.42 itibariyle gelen sms ve sonuç:
"Değerli Yürütücülerimiz,
Sistemde yapılan güncellemeler sonucunda okul müdürü, İl/İlçe Milli Eğitim Müdür bilgilerinin yürütücü tarafından yeniden düzenlenmesine izin verilmektedir. Gerekli düzetmeler kalem işareti butonu kullanılarak tarafınızca yapılabilecektir. Sisteme girilen bilgilerin doğruluğu konusunda tüm sorumluluk yürütücüye aittir."

Buraya kadar çok güzel. Amma velakin ....

"Service Temporarily Unavailable" :eek::eek:

4006 E-İmza Süreci

Öğretmen İmzası

Öncelikle aşağıdaki linkleri Java güvenliğe, uyumluluk moduna ve güvenilir sitelere ekleyiniz.

https://giris.tubitak.gov.tr/eimzailegiris.htm

https://e-imza.tubitak.gov.tr

http://koddeposu.tubitak.gov.tr

http://bilimiz.tubitak.gov.tr

İdareci İmzası

İdarecilerin onayı aşamasında beyaz ekran donup kalıyor, imza gerçekleşmiyorsa bu aşamada F5 tuşuna basarsanız imza atıyor.

Windows kullanıcısında Türkçe Karakter veya boşluk varsa imzalamada sorun olabiliyor. Kullanıcısında Türkçe karakter veya boşluk olmayan bir bilgisayarda yada Türkçe karakter veya boşluk olmayan yeni bir kullanıcı tanımlanarak imza atılabilir.

imzayı basacaz ama smart card is not accessible (akıllı karta erişilemiyor) hatası veriyor. bilgisayar tanıyor aleti. e imza sayfası tanımıyor
Hocam merhabalar aynı sorunu bende alıyorum. Kart takılı olmasına rağmen smart card is not accessible diyor. Siz sorunu çözebildiniz mi?

Ekli dosyalar

• Screenshot_15.png
    Screenshot_15.png
    71.5 KB · Görüntüleme: 65
Sayın Hocam
javada gerekli siteleri ekledim
Bilgisayarın saatini 1 saat geriye aldım
daha sonra saat 4.30 dan sonra denedim yoğunluk olmuyor diye
Mebbisten bilgileri çekerken müdürün kendi kişisel şifresi ile bilgileri çektim.
tabi bunları yaparken daha önceden ugrasıpta yapamadım denemelerim varsa e imza sürecini iptal ettim sıfırdan aldım.
Explorer kullandım.

Hocam mebbisten bilgileri nasıl cektiniz? Sanırım bizim sorun orada. Proje dosyası görünmüyor. Mebden gelen bilgi yok. Hatası veriyor.
Sayın Hocam
javada gerekli siteleri ekledim
Bilgisayarın saatini 1 saat geriye aldım
daha sonra saat 4.30 dan sonra denedim yoğunluk olmuyor diye
Mebbisten bilgileri çekerken müdürün kendi kişisel şifresi ile bilgileri çektim.
tabi bunları yaparken daha önceden ugrasıpta yapamadım denemelerim varsa e imza sürecini iptal ettim sıfırdan aldım.
Explorer kullandım.

Arkadaşlar projemizde 2 adet robot etkinliğimiz var, sözleşmede 5000 tl görünüyor, attı 2000 tl daha gelmesi gerekmiyormuydu?

Geri