Tübitak 4006 egzersiz açmak için en az kaç öğrenci?

Kodla Büyü

mr.nfyc

Aktif Üye
Merhaba 2017-2018 eğitim öğretim yılında okulumda Tübitak 4006 proje yürütücüsüyüm bilişim teknolojileri alanı öğretmeniyim.
21 projemiz var, meslek lisesiyiz.
Projelerde görev almak isteyen öğretmenlerimiz Egzersiz açmak için kaç öğrenci olması gerektiğini merak etmektedirler. Bilgisi olan varmı ona göre egzersiz planlarımızı vereceğiz.

Egzersizi sadece proje yurutucusu açabiliyor diye biliyorum, yanılıyor muyum acaba?

Yanılıyorsunuz hocam, Okuldaki toplam ekdersin %6 sı kadar egzersiz çalışmalarına ayrılabilmektedir. Bu çalışmalar içinde bilim fuarları ve tübitak çalışmalarıda mevcut IMG-20180205-WA0001.jpg IMG-20180205-WA0002.jpg

benim kafamı kurcalayan şey 5. kısım olan BİLİM OLİMPİYATLARI VE PROJE ÇALIŞMALARI öğrenci sayısına (-) tire koymuşlar

Sayın hocam ben 2 öğrenci ile egzersiz çalışması yapıyorum. Siz kaç öğrenci ile proje hazırlayacaksanız onu yazın

işte hocam ilerde yok şöyleydi böyleydi deyip egzersizler için geri ödeme çıkarmasınlar

Hocam ben açtım bu sene bulduğuma göre en fazla 7 diyordu 1 öğrenci bile olabilir diye biliyorum kaynak bulursam atarım.

http://bilimiz.tubitak.gov.tr/bilimFuariSss.htm;jsessionid=2353270636B5530BF15732AC81AD9962

Burada yazıyordu ama değişmiş metin aşağıdaki gibi olmuş.

TÜBİTAK ve MEB arasında gerçekleşen protokol gereği 4006 Bilim Fuarlarında görev yapan öğretmenler egzersiz ücreti talep edebilir. Ancak bu talebin değerlendirilmesi ve uygulanması okul yönetimi, İl / İlçe MEM ve MEB’in nihai kararına bağlıdır.

Ben sene başında açtım maksimum 7 kişi yazıyordu bende 7 kişi seçtim projelerimizi yapıyoruz ayrıca onlara robotik kursu vermiş oldum çok güzel gidiyor. Okulun ilk haftası diye bu hafta yapmadık haftaya tekrar yaparım dilerseniz planı da paylaşabilirim.

Hocam sıkça sorulan sorular kısmında şu var.

12. Fuar kapsamında sergilenecek bir projede en fazla kaç öğrenci / danışman yer alabilir?

Fuar kapsamında sergilenecek bir projede en fazla 5 danışman öğretmen ile 20 öğrenci görev alabilir. Bir proje için görev verilebilecek kişi sayısı en fazla 25 kişidir.

7 kişi nerede yazıyor ki? Her proje için 20 öğrenci olabiliyor diyor. Gerçi 20 öğrenci yazılabilecek ne projesi yapılıyor oda ayrı bi konu.

ben de bu konuyu merak ediyordum.en az kaç öğrenciyle projeye katılıp egzersiz açabiliyoruz diye ama en fazla 20 öğrenci yazıyor alt limit yok.

http://bilimiz.tubitak.gov.tr/bilimFuariSss.htm;jsessionid=2353270636B5530BF15732AC81AD9962

Burada yazıyordu ama değişmiş metin aşağıdaki gibi olmuş.

TÜBİTAK ve MEB arasında gerçekleşen protokol gereği 4006 Bilim Fuarlarında görev yapan öğretmenler egzersiz ücreti talep edebilir. Ancak bu talebin değerlendirilmesi ve uygulanması okul yönetimi, İl / İlçe MEM ve MEB’in nihai kararına bağlıdır.

Ben sene başında açtım maksimum 7 kişi yazıyordu bende 7 kişi seçtim projelerimizi yapıyoruz ayrıca onlara robotik kursu vermiş oldum çok güzel gidiyor. Okulun ilk haftası diye bu hafta yapmadık haftaya tekrar yaparım dilerseniz planı da paylaşabilirim.

Hocam planı paylaşabilir misiniz rica etsem =?

Hocalarım ben sene başında açtım. O zaman araştırma yapmıştım aklımda kalan max 7 idi o yüzden 7 kişi seçtim ama nerede gördüm bulamıyorum şuan. max 20 yazsa 20 kişi seçerdim çünkü sonradan değişti muhtemelen. Bulursam buradan paylaşırım. minimum ise 1 öğrenci bile yetiyor diye biliyorum. Buna göre oluşturup gönderdim onaylandı aktif olarak egzersizimizi yapıyoruz.

Egzersiz planımı aşağıya ekledim tarihleri haftalık saatleri kendinize göre değiştirip kullanabilirsiniz. İyi çalışmalar

Ekli dosyalar

• ÖZGÜR ŞEREMET EGZERSİZ.rar
    26.1 KB · Görüntüleme: 513
Geri