TÜBİTAK 4006 YÜRÜTÜCÜ BTR OLURSA DA ÜCRET ALIYOR MU?

Kodla Büyü

timesgreen

Aktif Üye
Okullarda TÜBİTAK 4006 yürütücüsü ücret alıyor mu? İnternette bununla ilgili bir egzersiz dosyası buldum. Paylaşıyorum. Ayrıca okulumuzda BTR olursak bir de TÜBİTAK yürütücüsü olabiliyor muyuz? Olursak da Tübitak Yürütücü ücreti de alabilir miyiz?

Ekli dosyalar

• Egzersiz Dosyası.rar
    44.8 KB · Görüntüleme: 25
Hocam Tübitak zaten yürütücü ücreti olarak ödeneğin %5 'i (300 TL) kadar proje tamamen bittikten sonra ödeme yapıyor. Bunun dışında egzersiz açarak ücretini alabilirsiniz. BTR olmak herhangi bir engel teşkil etmiyor. Ben geçen yıl hem yürütücü hem BTR olarak projeyi yürüttüm ve egzersiz açtım. Bu yılda yine BTR ve yürütücüyüm egzersizde açacağım.

BTR görevinizin olduğu saatler dışında, örneğin hafta sonu egzersiz açıp, 6 saate kadar ücret alabilirsiniz. Tabi ki egzersiz açabilmeniz için fuarda sergilenecek projelerden bir ya da daha fazlasının danışmanı olmanız ve öğrencilerle birlikte o projeleri belirli bir plan dahilinde yapmanız gerekiyor. Sadece yürütücülük görevleriniz için ek ders alamazsınız.

Yürütücüye ayrıca ücret mi ödeniyor? Bunu bizim okuldaki yürütücü bile bilmiyor! Bende yeni öğrendim şimdi.

Kurs açarsanız ve bu kursu mesai saati dışında açarsanız BTR de olsanız alabiliyorsunuz hocam

Geri