tübitak 4006 yürütücülüğü

Kodla Büyü

maliaydogan

Aktif Üye
merhaba arkadaşlar. Bugün okul müdürünün beni tübitak 4006 okul yürütücüsü olarak ismimi ilçe milli eğitime verdiğini öğrendim. bölümde tek öğretmenim alan şefiyim ve 37 saat dersim var + koordinatörlük+ sınıf rehberlik var.
Müdürün bana sormadan resen bu görevi verebilir mi?

Tabiki bu tür görevler Resen verilmez, bu 4006 işi zaten sözde tamamen gönüllülük işi ile yapılan olaylar, ama öyle olmuyor tabi.. yapılacak projeler vs kim yapacak belli miydi sonradan olan bir değişiklik mi? Yoksa daha sıfırdan ilk başvuru olayı mı?

Tabiki bu tür görevler Resen verilmez, bu 4006 işi zaten sözde tamamen gönüllülük işi ile yapılan olaylar, ama öyle olmuyor tabi.. yapılacak projeler vs kim yapacak belli miydi sonradan olan bir değişiklik mi? Yoksa daha sıfırdan ilk başvuru olayı mı?
ilk başvuru olması lazım ben de yeni öğrendim. İşin sıkıntılı tarafı en azından beni çağırıp veya arayıp hocam bu görev için seni düşünüyorum senin fikrin ne durumun ne diye sormadan emrivaki yapması çok sinir bozucu hareket oldu. resmi yazı ile tebliğ etmesi gerekmiyor muydu. bu yürütücülük görevi yapan var mı işleyiş nasıldır bu görevi kabul etmek zorunda mıyız?

Bıktırdılar şu proje işinden.Bu nasıl bir mantıkdır arkadaş zorla proje yaptırırlar zorla görev verirler.Acilen MEB de proje anlayışı değişmeli.Proje öğretmeni diye bi kadro açılsada kurtulsak idarecilerin proje baskısından..

ilk başvuru olması lazım ben de yeni öğrendim. İşin sıkıntılı tarafı en azından beni çağırıp veya arayıp hocam bu görev için seni düşünüyorum senin fikrin ne durumun ne diye sormadan emrivaki yapması çok sinir bozucu hareket oldu. resmi yazı ile tebliğ etmesi gerekmiyor muydu. bu yürütücülük görevi yapan var mı işleyiş nasıldır bu görevi kabul etmek zorunda mıyız?
Görev resen verilebilir hocam. Çok yapmayacam derseniz bir üst yazıya bakar ve görev üstünüze kalır.
İşleyiş o kadar zor değil merak etmeyin. Çağrı metni vs işlerini okuyun orada başvuru şartları var. Öğretmenler proje hazırlayacaklar öğrencilerle birlikte siz de o proje bilgilerini ilgili yere gireceksiniz(bilimiz.tubitak.gov.tr) öncesinde elektronik imza almanız vs gerekiyor sonra ücret yatacak 2000+proje başına 200 tl şeklinde. tübitak fuar id niz olacak. öğretmenler o id ile faturalandıracaklar aldıkları şeyi siz fatura bilgilerini gireceksiniz sisteme vs...
özetle işin amelelik kısmı var biraz. tavsiyemi sorarsanız çok ilgilenmeyin sallamasyon iş yapın tübitak tarafından kabul edilmesin projeler ve kafanız rahat olsun. ikinci tavsiyem bu görev normalde fen alanı öğretmenlerine verilmesi önceliği vardır müdüre durumu anlatıp onlara satabilirsiniz işleri.

not: işin en alengirli ve öğretmenlerin korktuğu kısım harcama kısmı(proje yapılmazsa ücret geri alınıyor yok tübitak yetkilisi beğenmezse projeleri kötü rapor yazarsa para geri alınıyor vs. ama şimdiye kadar hiç geri alındığını görmedim) sadece harcamalarda proje id si yazdırmayı unutmayın faturalandırılmazsa parayı gerçekten iade etmeniz gerekiyor çünkü

Görev resen verilebilir hocam. Çok yapmayacam derseniz bir üst yazıya bakar ve görev üstünüze kalır.
İşleyiş o kadar zor değil merak etmeyin. Çağrı metni vs işlerini okuyun orada başvuru şartları var. Öğretmenler proje hazırlayacaklar öğrencilerle birlikte siz de o proje bilgilerini ilgili yere gireceksiniz(bilimiz.tubitak.gov.tr) öncesinde elektronik imza almanız vs gerekiyor sonra ücret yatacak 2000+proje başına 200 tl şeklinde. tübitak fuar id niz olacak. öğretmenler o id ile faturalandıracaklar aldıkları şeyi siz fatura bilgilerini gireceksiniz sisteme vs...
özetle işin amelelik kısmı var biraz. tavsiyemi sorarsanız çok ilgilenmeyin sallamasyon iş yapın tübitak tarafından kabul edilmesin projeler ve kafanız rahat olsun. ikinci tavsiyem bu görev normalde fen alanı öğretmenlerine verilmesi önceliği vardır müdüre durumu anlatıp onlara satabilirsiniz işleri.

not: işin en alengirli ve öğretmenlerin korktuğu kısım harcama kısmı(proje yapılmazsa ücret geri alınıyor yok tübitak yetkilisi beğenmezse projeleri kötü rapor yazarsa para geri alınıyor vs. ama şimdiye kadar hiç geri alındığını görmedim) sadece harcamalarda proje id si yazdırmayı unutmayın faturalandırılmazsa parayı gerçekten iade etmeniz gerekiyor çünkü
Yapmayi dusunmuyorum.bir ust yazidan kasit nedir anlamadim istemedigime dair dilekce mi yazayim

bu resmen angaryadır. mahkemelik olmayı göze alırsanız kesin kazanırsınız kanaatindeyim. alt yazı üst yazı hikaye bana göre. bu görevin size verilmesi içn bir sebep mi var. bu konuda bir eğitim mi aldınız. ayrıca 4006 katılınması zorunlu bişey değil ki. ama idare "senin okul katılmıyor mu" lafını duymamak için farklı yansıtıyor öğretmenlere. ben idareci olsam allayıp pullayıp olayı sunarım çğretmenlere ve katılma konusunda ikna etmeye çalışırım. zorlamam.

Okul yürütücülüğü kolay iş hocam. Siz okuldaki öğretmenlere proje yapmalarını, öğrenci belirlemelerini vb. şeyleri söyleyip takip edeceksiniz..
Proje yapmayacaksınız.. Benim anlamadığım ortada öğrenci yok, ders yok, okul yok ki proje nasıl olsun da sergi yapılsın?

Okul yürütücülüğü kolay iş hocam. Siz okuldaki öğretmenlere proje yapmalarını, öğrenci belirlemelerini vb. şeyleri söyleyip takip edeceksiniz..
Proje yapmayacaksınız.. Benim anlamadığım ortada öğrenci yok, ders yok, okul yok ki proje nasıl olsun da sergi yapılsın?
Aynen su pandemi doneminde uzaktan egitime gelmiyo duzenli sekilde tubitak yapmaya calisiyorlar tamamen insanlarin koltuklarini korumak icin yaptiklari isler oldugunu düşünüyorum

Bu kadar beyinsiz insanı yönetici yapmak için gerçekten çaba göstermek lazım. Canlı derse gelen öğrenci 10'u geçmiyor, hazretler proje, kulüp vs. derdinde...

Herkese duyurursunuz hocam. Kimse yapmak istemiyor zaten. Proje çıkmadı ben napıyım der çekilirsiniz. en kötü ihtimal. online ders yapıyoruz nasıl proje çıkaralım ki? geçen yıl ki sunulamadı.

sessiz kalın 15 proje olusmaz suresı gectı mudurum dersın
Gecen sene kabul olan projeleri mayısta yapacagız parası yatmadıgı ıcın bende hıcbırsey yapmıyorum .
ıkı senedir kabul oldu projelerımız bu sene ses cıkarmıyorum yapmayıda dusunmuyorum süresinin geçmesini bekliyorum

Sormadan isim vermesi bir kere etik değil. Ayrıca ders yükü çok olan öğretmene bu angarya işinin verilmesi doğru olmaz. Milletin peşinden koşuyorsun hocam projenin detaylarını verin sisteme yüklemem lazım hocam fatura alın unutmayın aman hocam fatura da şu şu bilgiler mutlaka olmalı tamamen angarya

Arkadaşlar Tübitak 4006 sözleşmeleri imzalamak için girdiğimde proje yürütücüsü imza kısmı görünmüyor. Diğer okul müdürü, il mem görünüyor. Yanlış yaptığım bir şey mi var. Tecrübeli arkadaşların tecrübelerinden yararlanmak isterim.

Arkadaşlar Tübitak 4006 sözleşmeleri imzalamak için girdiğimde proje yürütücüsü imza kısmı görünmüyor. Diğer okul müdürü, il mem görünüyor. Yanlış yaptığım bir şey mi var. Tecrübeli arkadaşların tecrübelerinden yararlanmak isterim.
Hocam Mebbis bilginiz ile girin o zaman siz de görünüyorsunuz.

Hocam giriyorum ortak proje olduğu için 1. Okul, 2. Okul , il mem görünüyor. İleri butonuna bastığımda imzalaması gereken 4 kurum olması gerekir uyarısı verip imzalanacak belgeler kısmına geçemiyorum.
Benimde aynı ortak okul gözükmüyor çözümü şuan için bulamadık tübitaktanda bi sonuç çıkmadı bekliyoz

Geri