TÜBİTAK Bilim Olimpiyatları Bilgisayar Egzersiz Planı?

Kodla Büyü
Arkadşlar bu yıl tübitak olimpiyatları için öğrenci yetiştirmek ve egzersiz yapmak istiyorum.Sitede son başvuru tarihi 10-24 Mart 2014 yazıyor.Bu tarihten sonra da başvurlar kabuledilmez yazıyor.
http://www.tubitak.gov.tr/tr/olimpiyatl ... -tarihleri

Sınavda Mayıs2014 te yapılmış. Bu yıl başvuruyu kaçırdık mı yoksa site daha güncellenmedi mi? Daha önce bu programı takip edeen arkadaşlar yardımcı olabilirmisiniz.

geçen yıl olimpiyatlara katılan veya öğrenci hazırlayan arkadaşlar tecrübelerini paylaşırlarsa seviniriz

Hocam egzersiz başvurularını bu hafta yada bir dahaki hafta yapınız.
ekim ayında egzersizleriniz başlar mayıs ayı sonuna kadar devam eder.
2015 başvuruları henüz başlamadı rahat olun. Geçen seneki son başvurular o gördükleriniz.

saygılar

2014-2015 bilgisayar olimpiyatı egzersiz planı... güle güle kullanın :)
tarıhleri salı çarşamba perşembe gününe göre ayarladım arkadaşlar.
konuları neye göre seçtin, matematik ne alaka diyecekseniz, Bkz-->sınav konuları :)

Ekli dosyalar

• olimpiyat.rar
    16.1 KB · Görüntüleme: 369
funda hocam siz geçen sene açmıştınız sanırım. nasıl geçti öğrenciler olimpiyadlara katıldımı. tecrübelerinizi paylaşabilir misiniz

hiç bir bilgim yok arkadaşlar bu konuda
öğrencileri bulup sonra mı başvurucaz egzersiz için
Bir de ders dışı saatlerde mi yapılacak? Misal bizim okul 15.30 da bitiyo ama o saatten sonra da öğrenciler beklemez ki..

hugo4545' Alıntı:
Tübitak yarışmaları ile birlikte, bu benim eserim, ulusal ve uluslararası yapılan yarışmalarda da egzersiz oluyor diye biliyorum.

ben geçen sene bu yarışmalara katıldı öğrencilerim
bu sene de katılmayı düşünüyorum ama ortaokuldayım ne yapmam gerekiyor acaba?

**melike**' Alıntı:
hugo4545' Alıntı:
Tübitak yarışmaları ile birlikte, bu benim eserim, ulusal ve uluslararası yapılan yarışmalarda da egzersiz oluyor diye biliyorum.

aynı dert bende de var hocam konu içeriğini bile bulmak zor varmı sizde sınav içerikleri ve konuların anlatımları...

fatih22222' Alıntı:
**melike**' Alıntı:
hugo4545' Alıntı:

aynı dert bende de var hocam konu içeriğini bile bulmak zor varmı sizde sınav içerikleri ve konuların anlatımları...
..
hocam siz bu mesajı ciddi ciddi yazıyorsanız eğer. ya google da arama yapmayı bilmiyorsunuz ya da sınav hakkında hiç araştırma yapmamışsınız.
zira gerek konu içinde paylaşılan planlar ve verlen bilgiler gerekse olimpiyatın kendi sitesi her şeyi en açık şekilde açıklıyor. konu içeriğini bulamıyorum diyorsunuz ama tübitak çıkmış soruları bile paylaşıyor sizinle
...
Burdan müfredata ulaşaabilirsiniz.
http://www.tubitak.gov.tr/tr/olimpiyatl ... e-kaynakca

Burdan da çıkmış sorulara ulaşabilirsiniz
http://www.tubitak.gov.tr/tr/olimpiyatl ... bilgisayar

hocam öncelikle egzersiz planı hazırlıyoruz.
bunu ögrenci listesi veli izni gibi evrakları tamamlayıp ızın alıyoruz
sonra ekim mayıs arası ezgersizi yapıyoruz.
tubitak yarısma basvurusu geldiginde de oraya basvuruyoruz.
tam anlamısmıyım acaba

ysartemur' Alıntı:
funda hocam siz geçen sene açmıştınız sanırım. nasıl geçti öğrenciler olimpiyadlara katıldımı. tecrübelerinizi paylaşabilir misiniz
evet hazırladım. 2 öğrenci de sınava girdi. tabiki 1 senede başarı imkansız

**melike**' Alıntı:
hiç bir bilgim yok arkadaşlar bu konuda
öğrencileri bulup sonra mı başvurucaz egzersiz için
Bir de ders dışı saatlerde mi yapılacak? Misal bizim okul 15.30 da bitiyo ama o saatten sonra da öğrenciler beklemez ki..
egzersiz planınınla birlikte başvuracaksın. sonra öğrenci bulmak kolay. haliyle de ders dışı saatlerde olacak. öğrenci sayısı fazla olmayacak zaten 2 3 tane istekli öğrenci bulmanız yeterli.

Arkadaşlar bu iş için son başvuru günü var mı? Yani okula bu hafta egzersiz için başvursam kabul edilir mi? Bu yıl planlama ve çalışma yapacak arkadaşlar yardım edebilir misiniz?

Arkadaşlar bu iş için son başvuru günü var mı? Yani okula bu hafta egzersiz için başvursam kabul edilir mi? Bu yıl planlama ve çalışma yapacak arkadaşlar yardım edebilir misiniz?

Arkadaşlar 2014 olimpiyat sorularına baktım da hangi öğrencileri hazırlıyorsunuz?Fen lisesinin aşağısını kurtarmaz sanırım.İkincisi matematik derslerini de siz mi veriyorsunuz?

dengem' Alıntı:
hocam tübitak için daha vakit var ancak egzersiz başvuru süresi bitmiş olabilir idarenize sorun isterseniz.

emrahsahan' Alıntı:
Arkadaşlar 2014 olimpiyat sorularına baktım da hangi öğrencileri hazırlıyorsunuz?Fen lisesinin aşağısını kurtarmaz sanırım.İkincisi matematik derslerini de siz mi veriyorsunuz?
sayın hocam ben 8. sınıfları hazırlıyorum ancak derece filan alacaklarını zannetmiyorum. ayıca matemtik anlatmak bilgisayar anlatmaktan çok daha zevkli bilginiz olsun

ysartemur' Alıntı:
emrahsahan' Alıntı:
sayın hocam ben 8. sınıfları hazırlıyorum ancak derece filan alacaklarını zannetmiyorum. ayıca matemtik anlatmak bilgisayar anlatmaktan çok daha zevkli bilginiz olsun

Tamam anladım da sorular 8.sınıf düzeyinin üstünde.Lisedeyim ben matematik öğretmenine gösterdim soruları fen lisesi öğrencileri bile zor yapar dedi.Ortaokul sınavı farklı mı?

çok kolay ÖSS sınavlarında bile yüzbinlerce sıfır çeken öğrenci düşünüldüğünde tübitak sorularının %1 lik kesime hitap edeceğini fark etmişsinizdir. bazı matematik sorularını matematik öğretmenleri bazı C sorularını da çoğu bilgisayar öğretmeni çözemez. ancak o sorularla uğraşan öğrenciler çok mesafe alacaktır. ondan harcayacağınız emek boşuna gitmeyecektir.

Bir egzersiz planında 1.dönem sonuna kadar 2204 Projesi için, 2. dönemde Bİlim Olimpiyatlarına hazırlık için tek plan oluşturulabiliyor mu? doğrusu nedir sene boyunca egzersiz için (ikisi için de) tavsiyeniz var mıdır?

Geri