tübitak ortaöğretim örnek bilgisayar projesi gerekli

Kodla Büyü

e_caya

Aktif Üye
arkadaşlar bir öğrencim bilgisayar alanında tübitak projesine başvuracak. rapor yazmaya uğraşıyoruz. elinizde örnek bilgisayar projesi raporu varsa gönderir misiniz. bizim için çok önemli. ilgilenirseniz seviniriz

bulursanız ve bilgilendirirseniz beni de memnun olurum. bizde fizik, tarih gibi örnekler var ama bilgisayar yok:(

arkadaşlar bizim de okulumuzda tübitak bilim fuarı olucak benim de bir proje hazırlamam gerekiyor bir amaç doğrultusunda web sitesi yapmak projeye girermi

tübitak proje rehberi var. orada diyor ki her ne amaçla hazırlanırsa hazırlansın tamamını öğrenciler kodlasa bile web sitesinden tübitak projesi olmaz. kabul edilmez...

brgl88' Alıntı:
arkadaşlar bizim de okulumuzda tübitak bilim fuarı olucak benim de bir proje hazırlamam gerekiyor bir amaç doğrultusunda web sitesi yapmak projeye girermi
..
birde ödevleri veliler yapınca kızıyoruz :puhaha:

bizim okulda da sergi olacakmış 25-26 nisan bu projelerden. bana da lazım yani:) en iyisi burda beraber oluşturalım

başlığı görünce bi rahatladım ama herkes benimle aynı durumda anladığım kadarıyla arkdaşlar fikriniz varsa paylaşsak ya ne yapılır bilgisayarda proje olarak 5. 6. sınıflara bu başlığı açan arkadaş fikir verebilir mi en azından kendi öğrencisi nasıl bi projeyle katıldı? ben öğrencilerimle de paylaştım onlarda şaştı kaldı:)hiççbişi çıkmadı yani

her türlü eğitim materyali ile katılabilirsiniz.
örnek : bilgisayar öğreten bilgiayar sitesi
fizikte serbest atışı öğretmeyi kolaylaştıran bir animasyon
vb..

proje rehberinde web sitesi olmaz diyor fakat yarışma için hazırlanmış bu rehber biz sadece fuar yapacağız yarışma olmayacak yani kesin bilgiyi nerden alabilirim

hocam 5. 6. sınıfların dersine giriyorum sadece onlara web sitesi yada animasyon yaptıramam ki:(

Banada lazım arkadaşlar. Aklıma Z-Kitap geliyor bir tablet bulup bir z kitap yükleyip standa gelenlere göstermeyi düşünüyorum nasıl olur?

boss2' Alıntı:
Banada lazım arkadaşlar. Aklıma Z-Kitap geliyor bir tablet bulup bir z kitap yükleyip standa gelenlere göstermeyi düşünüyorum nasıl olur?

meslek lisesi için aklıma bişey gelmiyor. bir de işin garip tarafı şu; kılavuza bakarsanız sürekli bilimsel yöntemden, adımlardan falan bahsetmiş buna uydurmak gerekiyor zannımca :?

bizim okul da katılıyor ve mecburen bilgisayardan da yapıyoruz..web sitesiyle uğraşan bir öğrencim var 7. sınıf...nasıl olsa fuar sergilenecek okulda..web sitesi yapıyor yani... öğrenciler ne biliyor da ne yapsın:))) benim yapacak halim de yok yani...

arkdaşlar yokmu fikri olan benim çocuklar hep maket bilgisayar kasası yapmaktan filan bahsediyorlar olurmu ki bilmedim. idarede pek meraklı illa olcak bilgisayar diyo anlamadım bende

Arkadaşlşar ben lisedeyim düz lise. Şöyle sorular aklıma geldi? çocuklara soracağım.

1- Bilgisayar ses ile kontrol edilebilir mi?

2- Kitaplar ve bilgisayar teknolojisi nasıl geliştirilebilir? Örnekler var mıdır?

3- Bilgisayarla sistemler kontrol edilebiliir mi?

4- Teknolojide 3 boyutlu canlı görüşme yapılabilir mi? Bunun için neler lazım. Yapılmış örnekler varmıdır?

Gibi bunların araştırılmasını isteyeceğim. Sizin aklınıza gelen sorular var mı?

Arkadaşlar bizim bu işle ilgilenen idareci arkadaş şöyle dedi: Bu projede görev alan öğretmenlere haftalık 6 saat ek ders ücreti yazılacak ve tübitak tarafından belge gönderilecekmiş.

boss2' Alıntı:
Arkadaşlar bizim bu işle ilgilenen idareci arkadaş şöyle dedi: Bu projede görev alan öğretmenlere haftalık 6 saat ek ders ücreti yazılacak ve tübitak tarafından belge gönderilecekmiş.
haftada 2 saat değilmiydi o

arkadaslar bende acık bilgisayar yapmayı dusunuyorum bir bilgisayarı panonun uzerine acıp parca parca ayırıp suntanın üzerinde birleştirip yanında afişlerle sergilemeyi dusunuyorum. Nasıl olur herkes dusuncelerini soylesin
ikinci olarak arkadasın biri yapmıştı ya onun okula uygulayım dedim dijital yıllık programı 8lere olabilir.

esariaslan' Alıntı:
arkadaslar bende acık bilgisayar yapmayı dusunuyorum bir bilgisayarı panonun uzerine acıp parca parca ayırıp suntanın üzerinde birleştirip yanında afişlerle sergilemeyi dusunuyorum. Nasıl olur herkes dusuncelerini soylesin
ikinci olarak arkadasın biri yapmıştı ya onun okula uygulayım dedim dijital yıllık programı 8lere olabilir.

hocam açık havada bilgisayar görüntüsünü gelenlere göstermek zor olacaktır. Hele güneşli bir havada dahada zor olacaktır. Benim aklıma gelenleri yazayım.

1- 4 adet cep telefonu bulup araya patlayan mısır koyup telefonları birbine aratmak ve mısırın patlamasını göstermek.

2- bir stetoskop bulup kulaklık kısmını çıkarıp mikrofon ekleyip pcden hoparlör yardımı ile gelenlerin kalp atışını onlara dinletmek.g zevkli olacaktır.

3- Bir tablet bulup üflenince hızlı dönen yel değirmeni uygulamasını göstemek. Veya sönen mum uygulaması.

Aklıma gelenler şimdilik bunlar. Projeyi inceledim böyle projelerde oluyormuş amaç eğlenerek öğrenmek ve eğlenerek öğretmek. Yoksa yarışma değil. Benimkiler bunlar sizinde düşüncelerinizi alalım.

eras63' Alıntı:
boss2' Alıntı:
haftada 2 saat değilmiydi o

Bizim idareci arkadaş egzersiz açtı öyle ekders alıcağız.

1- 4 adet cep telefonu bulup araya patlayan mısır koyup telefonları birbine aratmak ve mısırın patlamasını göstermek.

hocam bunu nasıl yapacaksınız merak ettim

bizim okulda da var. ben öğrenciler ile
1 neden format atmalı
2 kıalosuz teknolojilerin zararları
3 bilgisayar sistemi ile insan sisteminin karşılaştırılması
4 e devlet ve e ticaretin hayatımıza kazandırdığı dakikalar

mamostecelal' Alıntı:
bizim okulda da var. ben öğrenciler ile
1 neden format atmalı
2 kıalosuz teknolojilerin zararları
3 bilgisayar sistemi ile insan sisteminin karşılaştırılması
4 e devlet ve e ticaretin hayatımıza kazandırdığı dakikalar

hocam bunları se afiş hlinde hazırlacaksın ozaman . var mı bir çalışman göstermek içi fikir acısından

Geri