Tübitak yürütücü değişikliği

Kodla Büyü

main

Site Gezgini
Merhabalar tübitakta yürütücüydüm. 2. Dönem resen başka bir okula atandım. Yürütücü değişikliği yapan var mı aranızda. Prosedür nedir

Hocam sözleşmenin 11. maddesinde izlenmesi gereken prosedür yazıyor.

11. PROJE YÜRÜTÜCÜSÜNÜN DEGISTIRILMESI
11.1. Proje izleme sürecinde, proje yürütücüsünün herhangi bir nedenle kurumdan ayrılması veya mücbir ve/veya haklı sebeplere dayalı olarak projeyi yürütemeyeceginin tespiti halinde, bu duruma iliskin yürütücü kurum/kurulus yetkilisinin talebi ve ilgili müdürlügün onayı ile proje yürütücüsü degisikligi yapılabilir. Bu durumda eski proje yürütücüsü proje kapsamında varsa yapılan harcamaların dökümünü içeren bir yazı ile proje hesabında kalan ödenegi TÜBITAK’a transfer edildigine dair dekontu ilgili müdürlüge gönderir. Yeni proje yürütücüsü, kendi adına açılan banka hesap bilgileri ile “proje sözlesmesi hüküm ve sartlarını bildigine ve bu hüküm ve sartlara uymayı kabul ve taahhüt ettigine” dair yazıyı TÜBITAK'a iletir ve bunu takiben TÜBITAK tarafından projenin kalan ödenegi, yeni proje yürütücüsü adına açılan proje hesabına transfer edilir.
11.2. Yürütücü degisikliginin mücbir ve/veya haklı sebeplere dayalı olarak yapılamaması halinde, yürütücü kurum/kurulus yetkilisinin proje kapsamında gerçeklesen faaliyet ve harcamaları da içeren gerekçeli talebi, ilgili müdürlük tarafından degerlendirilerek onaylanması halinde proje yürürlükten kaldırılır. Bu durumda, aynı yürütücünün bir sonraki sene 4006 programına müracaatı kabul edilmez. Hesaba para yatırılmıs ve harcama yapılmıs ise, harcanan destek tutarının fatura bilgileri “Bilim Fuarları Sonuç Sistemi”ne girilir ve bu harcamalar için, okul müdürü ve il/ilçe milli egitim müdürü tarafından “harcamaların bilim fuarı kapsamında yapıldıgına dair” imzalı bir yazı TÜBITAK'a iletilir. Yürürlükten kaldırılan projenin proje hesabında kalan tutarı bildirimin yapıldıgı tarihten itibaren 30 (otuz) is günü içinde herhangi bir faiz uygulanmadan TÜBITAK'a iade edilir.

Geri