Kodla Büyü

Yourdhacool

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhaba saygıdeğer hocalarım. Daha önceden hiç karşılaşmadığım bir sorunla karşı karşıyayım. Bizim müdürün bilgisayarında elektrik gidip gelmesi sonucu internet sıkıntısı oldu. Sorun şu: Normalde otomatik ip verince internet olmuyor. Ağ bağlantısı üzerinde ünlem işareti çıkıyor. Elle ip verip "Çıkarken ayarları doğrula" seçeneğini seçince önce ip çakışması uyarısı veriyor. Daha sonra otomatik olarak sorun giderici açılıyor ve sorunu algılamaya çalışıyor. Sorunun çözümü için ip ayarlarını otomatik yapın diye öneri veriyor. Bu düzeltmeyi uygula deyince sorun çözülüyor. Ben kendim otomatik ip verince sorun çözülmüyor. Ama bilgisayarın kendisi otomatik ip yapınca sorun çözülüyor Bu nasıl bir çelişki? Ağ Bağdaştırıcısına sağ tıklayıp "Tanıla" yapınca da olmuyor. Driver kaldırdım yükledim gene olmuyor. Ama kendisi otomatik yapınca oluyor. Ve bu ağ sorunu bilgisayar her kapatılıp açıldığında veya yeniden başlatıldığında yeniden ortaya çıkıyor. Çözüm önerisi olan var mı?

Buna benzer sorun akıllı tahtada yaşadım hocam.. Otomatik ip seçtim ağ çözümleme hatası verdi hatta bir ara ağ başdaştırıcısı yok gibi davrandı.. Sonra sorunu düzelt dedim ve yeniden başlat dedi.. Açıldı birkaç saniye sonra bağlantı geldi..
Bu arada "Formatttt" diyen hocam onu da yapmıştım.. Tahtaya imaj yüklemiştim yine aynı sorun devam etmişti :)

Buna benzer sorun akıllı tahtada yaşadım hocam.. Otomatik ip seçtim ağ çözümleme hatası verdi hatta bir ara ağ başdaştırıcısı yok gibi davrandı.. Sonra sorunu düzelt dedim ve yeniden başlat dedi.. Açıldı birkaç saniye sonra bağlantı geldi..
Bu arada "Formatttt" diyen hocam onu da yapmıştım.. Tahtaya imaj yüklemiştim yine aynı sorun devam etmişti :)
Hocam sorunu nasıl çözmüştünüz peki

Hocam sorunu nasıl çözmüştünüz peki
Hocam ben de otomotik ip seçeneğini işaretledim. Sonra ekrana ağ bağdaştırıcı düzgün çalışmıyor gibi mesaj geldi. Sorunu çöz dedim yani kendisine bıraktım. Sonra da yeniden başlattım. Oldu bitti. Ben de ilk defa böyle bir şey gördüm..

Hocam ben de otomotik ip seçeneğini işaretledim. Sonra ekrana ağ bağdaştırıcı düzgün çalışmıyor gibi mesaj geldi. Sorunu çöz dedim yani kendisine bıraktım. Sonra da yeniden başlattım. Oldu bitti. Ben de ilk defa böyle bir şey gördüm..
Anladım hocam. Ama ben sizin çözümü yaptığımda olmamıştı. Ne yapacağım bilmiyorum

Meb fiber değilse modemin ip aralığı yetersiz kalmış olabilir. ip çakışması var ise o ip ağda dolu demektir. Modemde dhcp havuzunu genişletmeyi deneyin

Meb fiber değilse modemin ip aralığı yetersiz kalmış olabilir. ip çakışması var ise o ip ağda dolu demektir. Modemde dhcp havuzunu genişletmeyi deneyin
MEB fiber hocam mesele ip çakışması da değil. Ben otomatik yapınca da problem çıkarıyor. Ama kendisi otomatik yapınca çözülüyor.

MEB fiber hocam mesele ip çakışması da değil. Ben otomatik yapınca da problem çıkarıyor. Ama kendisi otomatik yapınca çözülüyor.

meb hattında sadece bt lab'larda manuel ip oluyor. siz mecburen otomatikte kullanacaksınız.

müdürün pc'si yerine başka bir laptop bağlayıp deneseniz
çalışırsa: pc'de problem. arkadaşın dediği gibi formaaaaaat :)
çalışmazsa: kablooooo :)
kolay gelsin.

Geri