Tüketici haklarından anlayan var mı?

Kodla Büyü

Reyhanli

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar, arnica tesla süpürge almıştım.
1 ayda kumanda sistemi bozuldu, tekerlekleri kırıldı, tırnakları kırıldı ve en önemlisi çekim gücü zayıfladı.

Garantiye versem kesin kullanıcı hatası diyecekler ama, internette bu sorunları yaşamayan yok.

Nasıl bir yol izlemeliyim?

Daha önce benzer tecrübe yaşayanlar yardımcı olabilir mi?

İlk önce garantiye verin daha sonra gelen cevaba göre tüketici hakem heyetine başvurun. Süreci böyle biliyorum.

Garantiye gidip malınızın arızalı olup olmadığının tesbitini isteyin şayet arızalı ise tamir edilmiyerek paranızın iadesini veya yenisi ile değiştirlmesini isteyebilirsiniz.Bu söylediklerimi servisin size vereceği serviş fişine yazdırın.Şayet para iadesi veya yenisi ile değişimini yapmazlarsa Tüketici Hakem Heyetine gidin.Servis fişini gösterin.Paanız iade edilecektir.Şayet siz tamirini istemediğiniz halde tamir ederlerse önemli değil önemli olan sizin servis fişine yazdırdıklarınzdır.

Bende de aynı cihaz var bende hiç memnun kalmadım ama bu tarz sorunlar genelde kullanıcı hatası olarak görülecektir.
Çekim gücü için sık sık temizleyip filtreyi yıkamak gerekiyor.
Kumandası için ise şu videoda kullandığım pansuman bandını kullandım eskiye oranla biraz daha iyi.
Pansuman bandı ile pilleri sabitlemeye çalıştım. Şikayetinizde inşallah bir çözüme ulaşırsınız eğer ulaşırsanız bizimle mutlaka paylaşın. Sinir bozucu bir durum gerçekten.
Ayrıca son günlerde TV de aynı ürünün reklamını çok yapmışlar sakın kimse kanmasın.

önce servise götüreceksiniz
tamir edilirse sıkıntı yok.
tekrar bozulursa bir daha götüreceksiniz.
tamir edilirse sıkıntı yok.
tekrar bozulursa bir daha götüreceksiniz bu sefer değişim talep edeceksiniz.
elbette evrakları saklayacaksınız.

işler istediğiniz gibi gitmezse
https://tuketicisikayeti.gtb.gov.tr/Tuketici/SikayetBasvuru
adresinden e devlet şifrenizle başvuruda bulunacaksınız.
2-3 ay sonra sizi hakeme gönderecekler
hakem bir karar verecek
haklıysanız paranızı iade edecekler
haksızsanız 100 küsür liranıza maalolacak.

allah sabır versin.
selamlar

Geri