Tüm Cihazlarınızı Telefondan Kumanda Edin

Kodla Büyü
Re: Tüm cihazlarınızı aynı yerden kumanda edin.

Bugün projeksiyon kumandası için arıyordum böyle bişey... Tam @hasari yetişti dedim ama ikisi de teleonumla uyumsuz... Telefonu değiştirtmeyin bana :)
Samsung Galaxy W I8150 için bişey önerin... Benq projeksiyon var...

s_kajmeran' Alıntı:
Bugün projeksiyon kumandası için arıyordum böyle bişey... Tam @hasari yetişti dedim ama ikisi de teleonumla uyumsuz... Telefonu değiştirtmeyin bana :)
Samsung Galaxy W I8150 için bişey önerin... Benq projeksiyon var...
Telefonunda IR (kızılötesi) özelliği olmadığı için üzgünüm bu yazılımları kullanamazsın.

şununla bilgisayarı kontrol edebilirsin ama projeksiyonu açıp kapatamazsın.
cep-bilgisayarlari-f252/telefondan-bilgisayari-kontrol-edin-kacirmayin-t117442.html

Kumanda programı olarak Galaxy Universal Remote yazılımında deneyebilirsiniz kontrol ettim güzel bir çok marka hazır olarak verilmiş. Ücretli satıldığından paylaşmam mümkün değil ama nette bulabilirsiniz.

Ekli dosyalar

• Galaxy Universal Remote.jpg
    Galaxy Universal Remote.jpg
    74.4 KB · Görüntüleme: 1,798
Google Playde lisanssızı var mıdır bilmiyorum ama LG G2 içinde gelen "Remote" ismine benzer isimli bir kumanda programı bulunuyor. Eşimin telefonu o yüzden adını hatırlamıyorum ama programı keşfetmem şöyle gelişti.

Telefon içindeki programı merak edip kurcalarken keşfettim. Bir kaç yönlendirmenin ardından epey uzunca bir elektronik cihaz listesinden seçim yaptırdı. Philips TV kumandamın aynısı telefonun ekranına geldi, bütün tuşlar çalışıyor. Sonra bir de Neta-6400 uyduyu tanıtayım istedim ama listede bile yoktu. Bu sefer de farklı bir özelliğini denerken onun da çaresi bulundu. Kumanda oluşturma özelliği var. Ekranda kendi tuşlarınızı ekleyip her tuşa dilediğiniz komutu verebiliyorsunuz. Özetle kızılötesi çalışan her türlü cihaz kumandasını LG G2 remote control özelliğ ile yapabilirsiniz. Tek uğraştırıcı yanı, yeni tuşlara komut verirken telefon üst kısmı ile kumandanın üst kısmını karşılıklı baktırıp sırayla önce telefon ekranındaki tuşa sonra 4-5 kere kumandadaki tuşa basması oluyor.

ya arkadaşlar bu kumandayı kurmak istiyorum ama bizim okula özel bir sorunumuz var yardımcı olursanız sevinirim.

bizim bağlantıda ıp yapılandırmasını bozan bişeyler var bu yüzden bilgisayarlara elle ıp vermeden bilgisayarlar internete bağlanmıyor, o kısmını çözdüm akıllı tahtaya elle ıp verdim internete bağlantı ama bu işi cep telefonundan yapamadım, cep telefonunda 2 seçenek var dhcp ve statik, dhcp yapınca otomatik ıp alıyor ama saçma sapan bir ıp alıyor, statik seçip elle ıp verince yine internete bağlanmıyor, bilgisayarlara elle ıp verince bağlanmıştı telefon neden bağlanmıyor. :cry:

hasari' Alıntı:
DNSleride giriyor musun hocam?
evet sorun oradaymış klavye dns seçeneklerin üzerini kapattığı için dns seçeneklerini görememişim, teşekkürler hasari.

bu arada paylaştığın kumanda programı tutukluk yapıyor, ben onun yerine vectir programını kurdum isteyenler için paylaşayım

1. cep telefonuna kurulacak program : telefona play store den "vectir" aratarak kurulum yapabilirsiniz.
2. akıllı tahtalara kurulacak program : https://drive.google.com/file/d/0B1-ZkR ... sp=sharing

Not : bilgisayara kurulacak programın ücretli ve ücretsiz 2 farklı sürümü var ben ücretsiz sürümünü paylaştım, ücretsizde klavyeyi kullanabiliyorsunuz, ben sadece akıllı tahtalara şifre girerken kullanacağım için ücretsizi bana yetiyor.

Geri