.

Kodla Büyü

PARDUS'un kamu kuruluşlarında zorunlu hale gelmesi hakkında ne düşünüyorsunuz?

• Evet Destekliyorum

Oy: 96 69.6%
  • Hayır Desteklemiyorum

Oy: 38 27.5%
  • Fikrim Yok

Oy: 4 2.9%

• Kullanılan toplam oy
    138
Arkadaşlar ben 4 yıl Ubuntu kullandım. 14.04 LTS sürümünü. Tek işletim sistemi olarak hemde. Öyle sanal pc olarak ya da windowsun yanına değil. LAMPP kurup php kodlamak haricinde temel düzeyde son kullanıcı gibi kullandım. Olmuyor. Bir yerden sonra sürekli olarak, terminalde ne yazacam diye arayıp duruyorsunuz. Nereye el atsanız root yetkisi istiyor. Tamam iyi belki ama bu kadar windows kullanıcısını da sıksan yetki konusunda ona da virüs bulaşmaz, o da çökmez.

Ben kullandım. Çok acayip derecede güçlü özellikleri de var.Ne kadar doğru bir ölçü olur bilmem ama kurarken elektrik kesildi. Elektirik gelince kaldığı yerden devam mesela. Kötü demiyorum. Uygun bir dağıtım yok diyorum. Arkadaş Android örneğini vermiş. Aynen işte Android gibi bir ekosistem oluşturulursa ancak genel kullanıcı tarafından tercih edilir diyorum.

Tahtalarda kullanılabilir ama heryerde imkansız gibi.

Denemek lazım, illaki sorunlar olacaktır ama bağımlılıktan kurtulmak adına bu sorunlarla başa çıkılır.

Normal günlük kullanım için pardus güzel. Bilgisayar çok çabuk açılıp çok çabuk kapanıyor.
İnternette gezmek ve ofis işleri için ideal. Ancak programlama(visual studio) ya da adobe vb . programlar kullananlar için çok kullanılabilir olduğunu söyleyemeyeceğim.

Geri