Tüm uygulamalar aynı programla açılıyor.. Yardım

Kodla Büyü

melobady

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar masaüstünde ki ve başlatta ki tüm simgeler aynı.Tek bir programa yönlendirilmiş durumda. Örneğin msn de word de excel de hepsi adobe reader de açmaya çalışıyor. Adobe yi kaldırdım bir süre sonra yine aynı sorun bu kez hepsini excel de açmaya çalışıyor. Soruna bi çözüm lütfen..

serserised' Alıntı:
sağ tık birlikte aç burdan değiştirebilirsin ilk aklıma gelen
sorun bir programda değil hocam. tüm uygulamalarda. örneğin hepsinin simgesi excel görünümünde ve tüm uygulamaları (bilgisayarım,internet explorer gibi) bunda açmaya çalışıyor

.Kaf-Kef.' Alıntı:
hocam acrobat readerı kaldırın . foxit reader yükleyin cözürlür.
hocam acrobatı kaldırdım ama bir süre sonra tüm uygulamaları excel de açmaya başladı. exceli kaldırsam bu kez başka bişeyle açmaya çalışacak

bir çok nedeni olabilir.bilg. bulaşan zararlı yazılımlar da olabilir.Sistemi geri yükleme yapabilirsiniz.

klasördeyken araçlar-klasör seçenekleri-görünüm den gizli dosyaları göster yapıp.avg (yada başka bir antivirüs)ile tarat.sonra tekrar klasör ayarlaını eskisi gibi yap.bu virüsten kaynaklanan bir sorun çözümü güçlü virüs programı.

sayın hocan hangi dökümanı açacaksanız onun üzerinde sağ tıklayıp birlikte aç deyin. Oradan program seç tıklayınız. Hangi programla açacaksanız onu bulup tıklayınız. Buradaki en önemli nokta alt satırda "Bu tür programları açmak için her zaman bunu kullan seçeneğine dikkat etmeniz" kolay gelsin..

Hocam bunun benzerini ben gördüm win7'deki tüm programları ve belgeleri Windows Media Center ile açmaya çalışıyordu.
Çözümü format olarak görmüştüm.

Bu sorunun kesin çözümünü bulan arkadaş varmı ?
Aynı sorun şu anda bizdede mevcut.

Her zamanki gibi kendi soruma kendi cevabımı vereyim :) (Forum boşgezenlerin siyasaet meydanına dönüştü nede olsa)

Dosyayı indirip çalıştırdığınızda registry ayarlarını default yapıyor, böylece sorun ortadan kalkıyor.

Ekli dosyalar

• Default_LNK_(Shortcut).zip
    1.2 KB · Görüntüleme: 13,677
sawash' Alıntı:
Her zamanki gibi kendi soruma kendi cevabımı vereyim :) (Forum boşgezenlerin siyasaet meydanına dönüştü nede olsa)

Dosyayı indirip çalıştırdığınızda registry ayarlarını default yapıyor, böylece sorun ortadan kalkıyor.

hocam güzeldi hakkaten son dönemlerde okadar boş muhabbetler oluyoki. benimde işime yaradı dosyayı indiripçalıştırdım.bilgisayarı acıp kapadım eski haline döndü:) tşkrler.

sawash' Alıntı:

hocam süpersin. bir sürü yolla denedim olmadı. senin reg dosyasıyla düzeldi. Allah razı olsun

Arkadaşlar benim de başıma aynı virüs geldi. Adobe Reader virüsü fakat dediğiniz yöntemleri de farklı yöntemi de denedim, olmuyor, olmuyor. Tüm programları adobe reader ile açmaya çalışıyor. Napmalıyım?

Arkadaşlar bu dosya ile düzeltmeyi deneyin. Hangi programda açılıyorsa örneğin hepsini acrobat reader de açıyorsa filetype kısmından .pdf seçin sonra Remove file association(User) seçin.Hepsi bu kadar.

Ekli dosyalar

• unassoc_1_4.zip
    51.4 KB · Görüntüleme: 819
Virüs bulaşmış , gizli dosyalarınızı araçlar -klasör seçenekleri-görünüm den gösterin, gözükmiyorsa gösteren küçük yazılımlar var onları kullanarak dosyaları gösteriniz daha sonra güncel bir antivirüs program ile tarayınız. geçmiş olsun, bol şans.

arda5544' Alıntı:
Virüs bulaşmış , gizli dosyalarınızı araçlar -klasör seçenekleri-görünüm den gösterin, gözükmiyorsa gösteren küçük yazılımlar var onları kullanarak dosyaları gösteriniz daha sonra güncel bir antivirüs program ile tarayınız. geçmiş olsun, bol şans.

Bu adobe reader virüsü hocam. Dosyaları gizlemiyor. Hepsini acrobat reader ile açmaya çalışıyor. Combofixi çalıştırmıyor. siztem geri yüklemeye izin vermiyor.Windows ıstaller dosyasının çalışmasını kaatıyor. Yani kötü bir virüs, s,z,n anlayacağınız. Antimalware ile taradım. güncel antivirüs yükledim. Adobe readeri kaldırdım. Foxit yükledim yerine. Şimdilik böyle hallettim. Fikirleriniz için teşekkür ederim.

teşekkürler. bundan sonra bu programla çözeriz.
şimdiye kadar 2 bilgisayara format atmak zorunda kaldım.

Geri