Türk Eğitim Sen Nöbet Adımını Attı “EYLEM”

Kodla Büyü
303.jpg

TÜRK EĞİTİM SEN sitesinden alıntıdır.
http://www.turkegitimsen.org.tr/haber_goster.php?haber_id=16411
Öğretmenlerimize okullarda tuttukları nöbet görevi karşılığında Milli Eğitim Bakanlığınca hiçbir ödeme yapılmamasının öğretmenler açısından infiale sebebiyet vermiş olmasından dolayı, Merkez Yönetim Kurulumuz 21.01.2015 tarih ve 07 nolu kararı ile 2014-2015 öğretim yılı II. Döneminden itibaren MEB’e bağlı tüm okul ve kurumlarda her ayın ilk haftasında “Nöbet Tutmama” eylem kararı almıştı.

Ancak, alınan karar doğrultusunda üyelerimizce nöbet tutmama eylemine katılımlar gerçekleştirildikten sonra bazı illerde okul müdürlüklerince eyleme katılmak isteyen sendikamız üyelerine her ayın ilk haftasında nöbet görevi verilmeyip daha sonraki haftalar için birden fazla nöbet görevinin verildiği; yine bazı okul müdürlerince de eyleme katılmak isteyen öğretmenlerin nöbet günlerinin, öğretmenin dersinin olmadığı günlere verildiği bilgisi Genel Merkezimize ulaştığı için;

13.02.2015 tarih ve 20 sayılı karar ile; 16 Şubat 2015 tarihinden itibaren 2014-2015 öğretim yılı sonuna kadar süresiz “Nöbet Tutmama” eylem kararı alınmıştır.

İlgili Yönetim Kurulu Kararı İçin TIKLAYINIZ.
http://www.turkegitimsen.org.tr/kon..._pdf/yonetim_kurulu_karari_nobet_13022015.pdf
Süresiz nöbet eyleme katılan üyelerimizin okul idaresine vereceği dilekçe örneği için TIKLAYINIZ.
http://www.turkegitimsen.org.tr/kon...0_4/nobat_tutmama_dilekce_ornagi_13022015.pdf

Unsstitled-2.jpg

Bizim okulda Türk eğitim senlilerin hepsi nöbet tutuyor eğitim senliler hiç biri tutmuyor bu işe açıkcası gıcık oldum kusura bakmayın ama böyle sendikacılık olmaz lafa geldimi kül bırakmıyorsunuz mangalda

anlıyorum permanganat hocam, türk eğitim sen logosu yeterince büyük gelmedi sana. bir sonraki mesajda daha büyük türk eğitim sen logosu koyarak sendikacılığın nasıl olacağını gösterirler.

Onlar dediğin tutsunlar, pişirisinler, tabağa koysunlar, ve gurmeciklere (pardon oturup eleştirenlere) servis etsinler değilmi?
Başkasına bakıpta, olumsuzu örnek almak, bize yakışmaz. Öğretmen önüne hazır bekleyen kişi değil, üreten kişidir. Hazır lokmayı bekleyip üstüne konanlara zaten öğretmen diyemem, heleki yasal bir eylemde.
Bu arada ben, sadece sendikanın normal bir üyesiyim. Gücümü sendikadan alan, ama sendikaya da destek veren bir sade üye.
Sizde beklemeyin, tavsiyem:
Katılımcı bir öğretmen olun
Yalnız kalsanızda .
ESEN KALIN.

lafla peynir gemisi yürümüyor madem sendikanız eylem kararı Aldı herkes uysun yoksa milleti enayi yerine koymayın

bizim okulda sadece ebsliler tutyor..onlarda sendikalarına deli gibi kızgınlar eylem kararı almadıkları için :puhaha: :puhaha:

Ya Öğretmenin biride nöbet defterine diğer öğretmenler nöbet tutmadığı için zorlanıyorum Yazmış şu yalaka zihniyeti dışlamak Lazım tutuyorsan tut ama gidipte senin durumunuda iyileştirecek bir eylem yapanlara bunu yazma salak kadın

İdareciyim. Bu nöbet tutmayanlar hakkında tutanak tutup işlem başlatmamız için baskı geliyor. Sendikalılar da bana diyor ki sana dava açarız. Elimizde tapu gibi sendika eylem kararı var. Güme gidersin. İki arada bir derede kaldım. Ne yapmalıyım?

permanganat' Alıntı:
Bizim okulda Türk eğitim senlilerin hepsi nöbet tutuyor eğitim senliler hiç biri tutmuyor bu işe açıkcası gıcık oldum kusura bakmayın ama böyle sendikacılık olmaz lafa geldimi kül bırakmıyorsunuz mangalda
Bizim okulda da Türk Eğitim Sen tutmuyor eğitim sen tutuyor. yalan değil gel bak istersen nöbet defterine. hatta laf vuruyorum sizin sendika eylemlere tam katılırdı diye cevap veremiyorlar. genelleştirmeden konuşursak daha iyi olur. tutana saygı duymak mı gerekir? bence hepimizin şikayetçi olduğu bu konuda duyarsız davranmayı onaylamıyorum

Okulumuzda Sendikam olan Türk Eğitim Sen'deki bütün arkadaşlarım ve Eğitim Sen'li arkadaşlarımın hepsi eyleme katılıyor nöbet olayı bizim okulda bitti öğretmenlerin çoğu eylemde idareciler tutuyor nöbeti eylemin kararlılığını görüpte bu sendikalara üye olan arkadaşlarımızda var bizde durum aynen budur çamur atıp ahkam kesen çok bilmişlere duyurulur

aynen okulumuzada sendiaksızlar bile sırf eylem yüzünden sendikaya geötiler..kimse nöbet tutumuyor sadece 1 sendika hariç tabiki..nöbet onlara kalınca mecburen tutyorlar..

türk eğitim sen ekran koruyucu

Türk Eğitim Sen
Sendika merkez ve şubeleri için ekran koruyucu

TURK_EGITIM_SEN.gif

Ekli dosyalar

• T E S.rar
    4.8 MB · Görüntüleme: 18
Nöbet eyleminde BTR ler :mrgreen:

Ekli dosyalar

• copculer-krali (1).jpg
    copculer-krali (1).jpg
    59.7 KB · Görüntüleme: 1,157
biltek01' Alıntı:
Bu eylem sonunda ücret verilsin tabiki, yarın meb yazı gönderir, bos günlere nöbet koyun diye o zaman nasıl yapacağız?

Birde ebs lilerle dalga geçiliyor, es ve tes zaten tencere kapak, olay çözülür yine ebs çözmüş olur merak etmeyin.

Ben şahsen hic bir eylemde es ile aynı yerde yer almak istemem.

Olayı siyasete bağlayıp, öğretmen menfaatlerini umursamadığınız için böyle zaten. Birlik olup ses getirmek olunca Eğitim Bir Sen hep kenarda durmayı tercih eder. Eğitim Bir Sen ve üyeleri birgün bir işe yarar mı acaba?

Geri