Türk Eğitim-Sen Pazartesi ilk derse girmeyecek

Kodla Büyü

COBOL

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Türk Eğitim-Sen Pazartesi ilk derse girmeyecek
Türk Eğitim-Sen, "Öğretmen sahipsiz değildir, bugün ilk derse girmiyoruz" sloganıyla 6 Nisan 2015 derslere girmeme kararı aldı
http://www.memurlar.net/haber/508607/
4451.jpg

geçen hafta bir veli resmen okulu bastı sizi çıkışta bekliyorum dedi...polisi arayıp şikayetçi olduk..sayın yetkililer nedir bu öğretmen üzerine gelme hastalığı..itibarsızlaştırma çabası yetti artık..

öğretmenimize sahip çıkalım...bugün ona yarın sana...

polis geldi mi hocam çok merak ettim. biz polisi aradık bu sene çıkışta kavga olabilir diye gelmediler

Bu eylem
"MEB Öğretmeninİ sahiplen"
Eylemidir.Velisini 147 ile sahiplenen MEB adil olmalı.

Re: Ynt: Türk Eğitim-Sen Pazartesi ilk derse girmeyecek

sametbozkurt' Alıntı:
tes bir şeyler yapmaya çalışıyor. EBS den ses geldi mi ?
Onlar da "üyeleri zorbalıkla karşı karşıya kaldığında basın açıklaması yapıyorlar" hocam.

susarsak olaylar artış gösterir. bu millet terbiyeden öte bu tür protestolarla hakkımızın aranmasıyla susacağını bilir, bilmek zorunda

7 haziranda sonra iktidar değişecek. o zaman bu makamlarda oturanları göreceğiz. üç kuruşluk koltuklarda oturmak için sendika değiştirenleri de göreceğiz. 7 haziranda sonra bakalım bu malum sendikada kaç kişi kalacak. onurlu insanlara selam olsun.

Kürşat_58' Alıntı:
7 haziranda sonra iktidar değişecek. o zaman bu makamlarda oturanları göreceğiz. üç kuruşluk koltuklarda oturmak için sendika değiştirenleri de göreceğiz. 7 haziranda sonra bakalım bu malum sendikada kaç kişi kalacak. onurlu insanlara selam olsun.

iktidar değişir mi bilmem ama malum sendikaya çıkarı uğruna üye olan bir sürü öğretmen var. hatta birine sormuştum neden bu sendikaya üye oldun seninle hiçbir fikir ortaklığı yok diye. onun söylediği de, çok güçlüler, idareci olabilirim aynı zamanda yakında rotasyon var orada bana güzel okul verebilirler demişti.

Espri mahiyetinde sormuyorum ciddi ciddi...Belimizde ruhsatlı silah taşıyabilir miyiz.Derse girerken makinayı müdüre bırakacağım.

wake__up' Alıntı:
Kürşat_58' Alıntı:

iktidar değişir mi bilmem ama malum sendikaya çıkarı uğruna üye olan bir sürü öğretmen var. hatta birine sormuştum neden bu sendikaya üye oldun seninle hiçbir fikir ortaklığı yok diye. onun söylediği de, çok güçlüler, idareci olabilirim aynı zamanda yakında rotasyon var orada bana güzel okul verebilirler demişti.
Yani liyakatı olan ve hakkedenin yerini kapmak kapatmak uğruna bunu dahi yapabilecek bir kişilik yapısına sahip.
:puhaha: Ucuzluğu seviyor olmalı.

Güçlü sendikaya geçmek doğal bir şey olabilir. Ama asıl soru şu yukarıda anlattığınız EBS li kişi sizin sendikaya gelse ne dersiniz.Almıyoruz senimi dersiniz.. :D
Her dönem bu tarz adamlar vardır ve öğretmenlerin çoğu böyledir.Hem şunu diyorsunuz sendikalar fikirsel olmasın görüşşüz olsun hemde fikirsiz sadece kendi için sendikaya girene kızıyorsunuz. :D
Bütün liyakatli kişiler EBS dışında olanlar galiba... :D

Kara Kule 61' Alıntı:
Güçlü sendikaya geçmek doğal bir şey olabilir. Ama asıl soru şu yukarıda anlattığınız EBS li kişi sizin sendikaya gelse ne dersiniz.Almıyoruz senimi dersiniz.. :D
Her dönem bu tarz adamlar vardır ve öğretmenlerin çoğu böyledir.Hem şunu diyorsunuz sendikalar fikirsel olmasın görüşşüz olsun hemde fikirsiz sadece kendi için sendikaya girene kızıyorsunuz. :D
:+1:

öncelikle sendika ne iş yapar onu bilmek gerekir?
bir ülkede sendika çalışanın değilde iş verenin hakkını koruyorsa o sendika sendika değildir. siz gerçekten ebs nin sendika olduğunu mu zannediyorsunuz. uluslar arası sendika fedarayonu İLO neden memurseni üye olarak almadı. memur sen bu federasyona iki defa müracaat etti ama ilo memursenin sendika şartlarına uymadığı gerekçesi ile memur seni sendika olarak görmedi.

12 yılda 10 defa idareci yönetmeliği değişti amaç bütün idarecileri ebs li yapmaktı. ebs nin tek amacı okul müdür ve yardımcıları ebs li olursa diğer öğretmenlerde mecburen ebs li olacaktı. sonunda amaçlarına ulaştılar. bu onursuzca yapılan atamaları kınıyorum. şu üç günlük dünyada koltuk için sendika değiştirenler yarın hükümet değiştiğinde yine döneklik mi yapacaklar yoksa kaçacak delik mi arayacaklar.

wake__up' Alıntı:

Bu dediğiniz örnek benim yakın çevremde de var. İnsanlar çıkarcı olmuşsa, çıkar uğruna üye olduysa burada suç sendikanın değil o karakter yoksunu olan meslektaşlarımızın.

Kara Kule 61' Alıntı:

:alkis:

tüm likayatliler ebs de bence. müdürlerin yardımcılarının ilçe il müdür ve yardımcılarının yüzde 90 dan fazlası ebsli.
maşallah diyorum

sametbozkurt' Alıntı:
tüm likayatliler ebs de bence. müdürlerin yardımcılarının ilçe il müdür ve yardımcılarının yüzde 90 dan fazlası ebsli.
maşallah diyorum
Matematik yalan söylemez.Bizlere de tebrik etmek düşer.

tabi ki tüm öğretmenlerin çıkarı gözetilse ebs yi tebrik ederim.fakat yeni atananlara sorun ya ebs lidir veya başka herhangi bir sendikadan ebs ye geçmek kaydı ile yönetici olmuştur. ben burada tüm öğretmenleri savunan bir sendikacılık göremiyorum. ayrıca maaş zamlarında da hükümetin teklifinin altında zammı öğretmene verdirten de kendileridir.

Geri