turk telekom kamu tarifesi

Kodla Büyü

ergun833

Seçkin Üye
Seçkin Üye
merhaba arkadaşlar malum cep telefon hatları cep yakıyor, geçen sene turk telekom faturalı hat olan kamu tarifesine geçtim o zaman ki fiyat 35 tl idi, şu sıralar tahattüm sürem bitmek üzere bana yeni teklifleri 135 tl.
bende mevcut fiyatın 3 katına çıkıldığı için istemedim. bu durum la karşılasanız oldu mu.
yeni tekliflerini kabul etmesem bunların belirli bir oranda zam yapma şartları var mı.

merhaba arkadaşlar malum cep telefon hatları cep yakıyor, geçen sene turk telekom faturalı hat olan kamu tarifesine geçtim o zaman ki fiyat 35 tl idi, şu sıralar tahattüm sürem bitmek üzere bana yeni teklifleri 135 tl.
bende mevcut fiyatın 3 katına çıkıldığı için istemedim. bu durum la karşılasanız oldu mu.
yeni tekliflerini kabul etmesem bunların belirli bir oranda zam yapma şartları var mı.
Sizin ki iyiymiş bize sunulan 440 TL

boş paket 500 dk 1 gb 200 TL turktelekom birde yıllık bu

Hocam biz Türk Telekom ailece tarifesi kullanıyoruz. 2 anne ben eşim 200-250tl civarı tutuyor sanırım. Çok internet sorununuz yoksa öneririm. Bizim evde okulda wifi var, annelerden birinde wifi var diğeri kullanıyor birtek şimdi kişi sayısını artırmışlar babayı da dahil ettik

167tl+kişi başı ücretlerle 15gb 250tl falan oluyor 50gb 500 TL ye kadar gidiyor

135 TL hemen kabul et hocam. 3 kat artmış gibi göründüğüne bakma

netgsm diye bir operatör daha çıktı ona geçmenizi tavsiye ederim. Fiyatlar çok uygun ben 4 attımı da taşıdım.

Hocam biz Türk Telekom ailece tarifesi kullanıyoruz. 2 anne ben eşim 200-250tl civarı tutuyor sanırım. Çok internet sorununuz yoksa öneririm. Bizim evde okulda wifi var, annelerden birinde wifi var diğeri kullanıyor birtek şimdi kişi sayısını artırmışlar babayı da dahil ettik

167tl+kişi başı ücretlerle 15gb 250tl falan oluyor 50gb 500 TL ye kadar gidiyor

“Tarife 15 Haziran 23:59 itibari ile müşteri alımına kapatılmıştır.“

netgsm diye bir operatör daha çıktı ona geçmenizi tavsiye ederim. Fiyatlar çok uygun ben 4 attımı da taşıdım.

VoLTE ve VoWiFi geldikten sona denemeyi ben de düşünüyorum

hocam sizlere taktik vereyim. dogru bilinen bir yanlis var o da su; eger bir operatorden baska bir operatore gecis yaparsaniz 3 ay boyunca operator degisimi yapamazsiniz. bu kulliyen yalan. gectigimiz kasim ayinda turk telekom faturamin yenilenme donemi geldi ve fahis miktarda para istediler. ancak turk telekoma yeni gecenlere 160 tl'ye efsane prime kampanyasi vardi (30gb internet, 1500dk her yone, tt ici sinirsiz, 250 sms ve prime ayricaliklari). ben de hattimi turkcelle tasidim ve ertesi gun tt bayiisine giderek tt'ye gecis yapmak istedigimi soyledim, ve belirttigim paketi 1 seneligine satin aldim.

hocam sizlere taktik vereyim. dogru bilinen bir yanlis var o da su; eger bir operatorden baska bir operatore gecis yaparsaniz 3 ay boyunca operator degisimi yapamazsiniz. bu kulliyen yalan. gectigimiz kasim ayinda turk telekom faturamin yenilenme donemi geldi ve fahis miktarda para istediler. ancak turk telekoma yeni gecenlere 160 tl'ye efsane prime kampanyasi vardi (30gb internet, 1500dk her yone, tt ici sinirsiz, 250 sms ve prime ayricaliklari). ben de hattimi turkcelle tasidim ve ertesi gun tt bayiisine giderek tt'ye gecis yapmak istedigimi soyledim, ve belirttigim paketi 1 seneligine satin aldim.
Turkcell'den cayma bedeli çıkmadı mı? Faturasız mıydı Turkcell.

Turkcell'den cayma bedeli çıkmadı mı? Faturasız mıydı Turkcell.
faturaliydi hocam. cayma bedeli su sekilde hesaplaniyor;

mesela 12 aylik bir sozlesme yaptiniz. eger 1 gun turkcell'de kaldiysaniz 1 gunluk masrafi oduyorsunuz, cok az bir rakam odemistim hemen iptal ettigimden. kurallar tamamen kullanicidan yana ancak cogu insan bu haklarini bilmiyor. soyle bir hakkiniz da var; ornegin siz 12 aylik tahhahutun 11. ayinda caymak isterseniz sadece kalan 1 ayin masrafini odersiniz, kisaca kanunlar bize en az zararla cayma hakki veriyor

Netgsm hatları, internet bankacılığına giriş yaparken bazı bankalar tarafından gönderilen onay-şifre SMS'lerini alamamaktadır. Hadi (T.O.M. Bank), TEB, Papara, Kuveyt Türk, Türkiye İş Bankası, Garanti BBVA, Ziraat Bankası, Halkbank, Denizbank, Şekerbank ve Emlak Katılım Bankası entegrasyonlarını yaptıkları için bu bankaların internet bankacılığını kullananlar Netgsm hatlarına onay-şifre SMS'lerini alabilirler. Bunların haricindeki diğer bankalarla entegrasyon sürecimiz devam etmektedir.

mesela 12 aylik bir sozlesme yaptiniz. eger 1 gun turkcell'de kaldiysaniz 1 gunluk masrafi oduyorsunuz, cok az bir rakam odemistim hemen iptal ettigimden. kurallar tamamen kullanicidan yana ancak cogu insan bu haklarini bilmiyor. soyle bir hakkiniz da var; ornegin siz 12 aylik tahhahutun 11. ayinda caymak isterseniz sadece kalan 1 ayin masrafini odersiniz, kisaca kanunlar bize en az zararla cayma hakki veriyor
Kurallar kullanıcıdan yana gibi görünebilir ama tarifeler çok yüksek ve maalesef kurallar burada operatörden yana. Eğip bükerek Bir kereye mahsus böyle bir avantaj saglasaniz bile ilerleyen süreçte hep kazık yiyen biz oluyoruz. Tüketiciyi koruduğunu düşünmüyorum.

12 aylık taahhüdün 11. ayında çıkarsanız indirim*11 kadar ceza ödersiniz diye biliyorum, eminmisiniz?

25 yıllık turkcell birlikteliğimi bugün türk telekoma geçerek sonlandırdım. 20 gb 200 tl ye uygun geldi diye düşünüyorum

12 aylık taahhüdün 11. ayında çıkarsanız indirim*11 kadar ceza ödersiniz diye biliyorum, eminmisiniz?
hayir hocam 1 ayin bedelini odersiniz

ABONELİK SÖZLEŞMELERİ YÖNETMELİĞİ:
MADDE 16 – (1) Taahhütlü aboneliklerde tüketicinin süresinden önce taahhütlü aboneliğini sonlandırması halinde, satıcı veya sağlayıcının talep edeceği bedel, tüketicinin taahhüdüne son verdiği tarihe kadar tüketiciye sağlanan indirim, cihaz veya diğer faydaların bedellerinin tahsil edilmemiş kısmının toplamı ile sınırlı kalmak zorundadır. Ancak, tüketiciden taahhüt kapsamında tahsil edileceği belirlenen bedellerin henüz tahakkuk etmemiş kısmının toplamının, bu tutardan düşük olması halinde sınır değeri olarak tüketici lehine olan tutarın esas alınması zorunludur.

Ornegin siz 12 aylik bir sozlesme yaptiniz. Normal fiyati 100 TL olan bir paket sozlesme ile 50 TL'ye geldi. 10 ay boyunca bu paketi kullandiktan sonra caymaya karar verdiniz bu durumda,

10x100 = 1000 TL kullandiginiz kisimda olusan bedel
2x100 = 200 TL kullanmadiginiz kisimda olusan bedel

bu bedellerden hangisi daha dusuk miktarda ise ilgili madde geregince onu oduyorsunuz. Mesela asagidaki resimde 2. kisimda benim Turkcell'e gecip caydigim tarih araligi gozukuyor. Sanirim 23TL gibi bir bedel odemistim. Sonrasinda 160 TL'ye turk telekoma tekrardan gecis yapip bahsettigim paketi yaptim.

Screenshot 2024-06-23 at 22.23.36.png

8 hattı netgsm'ye taşıdım. Annem ve babam dahil. Annemin telefon çok iyi çalışırken (internet yok. sadece konuşma) babamın telefonu ne zaman arasam aradığınız kişiye ulaşılamıyor mesajı alıyordum. Annemi arayıp baba telefonun kapat aç diyordum. 1-2 saat idare ediyordu yine ulaşılamıyor mesajı. Defalarca firmaya hem uygulama üzerinden yazılı hem de müşteri hizmetlerine sorun bildirmeme rağmen tek denilen güncelleme attık, telefonu kapatıp açın çözülür deniyordu. 1 ay zor dayandık. Babam bimcell'e geri döndü.

Telekom önce hat çekmeme durumunu bir düzeltsin. Büyükşehrin merkezinde çekmeyen operatör. Geçtiğim güne lanet ediyorum. Taahhüt bitsin diye bekliyorum anında kaçacağım.

Geri