Türk Telekom Mobil hat kullananlar..

Kodla Büyü

bidene

Süper Üye
Süper Üye
Merhabalar uzun süredir türkcell kullanıyorum önümüzdeki aylarda taahhüt bitecek ayrıca mevcut 2 gb kota yetersiz geliyor.
bende diğer operatörlere arayışa girdim ve eski adıyla aveanın yeni türk telekom mobilin korsan hattı bimcell dikkatimi çekti. elbette bir türkcell kalitesi beklemiyorum ancak kullanan arkadaşların yorumlarını merak ediyorum. genelde hat çekmiyor internet sıkıntılı deniliyor.
ayrıca her 20 tl yüklemeye 1 gb internet ve 500 sms veriyor.

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    62.3 KB · Görüntüleme: 2,905
Avea da müşteri temsilcisi ile konuşarak Ağustos 20 sinde bir tarife ye geçirdiler 1000 dk 1000 sms 4gb internet
12 ay taahhütlü 26,5tl sanırım adı 4gbInternet paketi

Bımcell a avea aynı alt yapıyı kullanıyo Avea büyük şehirlere sıkıntı değilde çekiyordu küçük ilcelerde sıkıntı

Hocam ayni pakete yani 1000dk 1000sms ve 4gb internet 19tl 12 ay taahhutle gectim gecen hafta..
Kontorlu hattan faturaliya 12 ay taahhutle gectigim icin uygun oldu sanirim

ben taahhüt vermek istemiyorum 1 sene kalırmıyım pek bilmem. ankaranın göbeğinde yaşıyorum nadiren şehir dışına çıkıyorum. çekim konusunda tereddütlerim var.

Vodafone kamu akıllı küp tarifesimi ne var
Kullanmadığınız kotaları devrediyor.

ankaranin gobegi derken ne taraflari? Ben nerdeyse 15 senedir k.oren, balgat, golbasi taraflarinda cok aktif olarak avea kullaniyorum bir sorun gormedim. Ankarada sorun olacagini sanmam, yeter ki cok yerin dibindeki otopark vs. gibi yerlere girmeyin.

Turktelekom 1000 dk 1000 sms 8gb internet. %15 indirim ile 39 tl kullaniyorum. 4.5 g interneti somuruyor 8gb bile yetmez oldu

Şu an Türk Telekom Mobil tartışmasız en kötü çeken hat. İstanbul'dayım Sultanbeyli'de. Ancak bazı binalarda ve okulumda hiç çekmiyor. Bazen ben konuşuyorum karşısı duymuyor vs. Yani sinirli biri olmanıza katkı sağlar bu hat. Diğer tüm operatörleri kullandım sadece Türk telekom opertaöründe yaşadım bu sıkıntıları.

Türk telekomdan uzak dur, bimcell den direk kaç

vodafone 600 dakika+1000sms+3gb = 19 lira
10 lira verip 3 gb daha alabiliyorsun

Türk Telekom (Avea) 1000 dk + 1000sms + 8 Gb internet 29 TL paketini kullanıyorum. İzmit - Kayseri - Ankara (Akdere) de kullandım şuan için internet hız ve konuşma bakımından hiçbir sıkıntı çekmedim. Gayet Memnunum. Daha önce Vodafone kullanıyordum

qwerty1986' Alıntı:
Türk telekomdan uzak dur, bimcell den direk kaç

vodafone 600 dakika+1000sms+3gb = 19 lira
10 lira verip 3 gb daha alabiliyorsun

vodafoe da kullandik, kendi kendilerine salak sacma bir servise abone etmisler bu yuzden para yukledigimiz halde paket tajimlanmamis... Bunjn sonucunda 350kb lik internet kullanimina 8 tl aldi serefsizler. Biz bu pakete nerden abone olmusuz diye sorunca da bilgi veremeyiz diyorlar.

gecen avea yi aradim hattimda kullanim hakki varken bakiyeden para dustugu icin, durum biraz karisik olmasina ragmen aninda iade yapalim dediler gecenin 2 sinde. velhasil, yemisim vodafone u.

Re: Ynt: Türk Telekom Mobil hat kullananlar..

Avea çekmiyor.Hastaneler, büyük market içi ve ovalık köy, yada mersin hafif dışı mezitli, Susanoğlu kesintili.
Türkcell desem arkadaşlar piyango mu vurdu diyorlar.
Vodafon iyi galiba ....telekom kontratım yakında biter..internet nasıl bitiyor anlarlar.
Vodafon temiz iş.

29 TL
11 gb internet (3gb'si geceleri yani 8+3)
1000 dk (heryöne)
1000 sms (heryöne)

Telekom fırsat 8gb tarifesi

internet hızı
4.5g olunca 56 mbps

şehir merkezlerinde sorun yok ancak çok küçük köy veya kasabalara gidince en fazla bazen 3g oluyor.

bimcell 4.5 g hizmeti vermiyor sanırım. avea alt yapısını kullanıyor deselerde arada bazı farklar var. aynı anda ikisinide kullandım uzun süre.

mevzuat' Alıntı:
29 TL
1000 dk (heryöne)
1000 sms (heryöne)

internet hızı
4.5g olunca 56 mbps

şehir merkezlerinde sorun yok ancak çok küçük köy veya kasabalara gidince en fazla bazen 3g oluyor.

bimcell 4.5 g hizmeti vermiyor sanırım. avea alt yapısını kullanıyor deselerde arada bazı farklar var. aynı anda ikisinide kullandım uzun süre.
Belirtilen indirimli fiyat, Firsat 8GB Tarifesine numara taşıma veya yeni hat aktivasyonu ile gelip, SMS veya müşteri hizmetleri aracılığıyla 12 ay boyunca Türk Telekom faturalı mobil tarifelerde kalmayı taahhüt eden müşterilerimiz için geçerlidir.
Bu durumu belirtmeniz lazım hocam. Mevcut mülteriler 29 Tl ile kullanamıyor.

<<ZenFone2>>

mevzuat' Alıntı:
29 TL
1000 dk (heryöne)
1000 sms (heryöne)

internet hızı
4.5g olunca 56 mbps

Yeni tarifeler 4 5 g hocam

Hocam 2005'dan beridir avea (TT) kullanıyorum, internetinde olsun çekiminde (Turkcell kalitesi beklemiyorum) problem yaşamadım, Tek yaşadığım problem bir telefon almıştım GSM1800 bandını desteklememseinden ötürü beni hattan atıyordu. Onu da çözdüm, ayrıca fiyatı çok makul, Iğdırda 4 sene görev yaptım, doğunun çoğu ilini gezdim, karadenizliyim, tek sıkıntı yer aldına otoparklara falan inmedikçe problem olmuyor?

hocam bu gün seminer için kapalı bir yere gittik.
bende turkcell var arkadaşlarda avea..
benimki full çekip internete sorunsuz bağlanıyordu.
ancak avealı hatlarda çekmeme sorunu vardı.

Benim aveada yaşadığım sorunlar:
Aldığın simkart her telefona uymuyor... Bazı kartları bazı telefonların çalıştırmadığına şahidim...
İnternt ve çekim vasat... Hele de gündüz ve akşam hiç girmiyır nternete... Ancak şebekenin yoğun olmadığı geceleri kullanabiliyorsun...
Sonuçda bu fiyata bu hizmet diyor adamlar.. tek kişilik 8 mbite kadr hızı 55tlye millete uygun gören bi firma.. artık.iş öğrendiler iki kişi ya da daha fazla kullanacakzan ek ücret...

ben nisandan bu yana 1000 dk 1000 sms 4 gb 19 tl ye kullanıyorum. vergiyle yaklaşık 20,50 tl geliyor. bende tereddüt etmiştim geçerken ama emin ol turkcell ve vodafone un çekmediği yerde bile çekiyor :)... çekmeme yada konuşurken kesilme yaşamadım daha...

Geri