Türk Telekom Taahhüt Kandırmacası

Kodla Büyü

ernestososa

Seçkin Üye
Seçkin Üye
24 aylık taahhüdüm 2016 Temmuz ayında dolacaktı ama 2016 Şubat ayında Türk Telekom tarafından arandım. 80 TL olan mevcut faturamın 54,90 TL'ye düşürülmesi karşılığında 24 ay taahhüt verdim ancak Mart nisan ve mayıs faturalarım yine 80 TL gelmeye devam etti. Daha sonra çağrı merkezini aradım ve bana 54,90 TL sadece internet ücretidir ayrıca 18 TL telefon ücreti olacak dendi birkaç ekleme daha yapmışlar yine bana 80 TL fatura geldi. Ben 24 ay taahhüt verdim ama 80 TL gelen faturam yine 80 TL gelmeye devam etti. 24 mayıs 2016 tarihinde çağrı merkezini arayıp bu durumu yine belirttim ben taahütü iptal edeceğim dedim bunun karşılığında ise yapmış oldukları 60 TL indirimi bana geri yansıttılar. Bana indirim yapmadan 60 TL'yine ödettiler. 80 TL gelen fatura yine 80 TL gelmeye devam etti ama yapmadıkları indirimi yine bana ödettiler. Türk Telekom beni aldattı.

Tekel olunca böyle oluyor işte.

İletişim şirketlerinden kazık yemeyen var mı acaba :( tutturabildikleri an kazıklıyorlar. taahhüt olur kampanya olur aldatmaca teknikleri çok maşallah.

telekomdan tarafıma bilgi verilmeden 84,50 krş fatura gelince resti çektim ya 49 liraya taahhüt yaparız yada ben sizden çıkarım dedim. Uzun süre aradılar uğraştılar kararlı gördüler. Sonuç olarak telekomdan ayrıldım vodafone süpernet e geçtim 32mbps e kadar hız 120 gk akn ye geçtim

şuan memnunum

iptal dilekçesini işleme almadı adamlar... BTK ya şikayette bulundum bakalım...

DSMART da bana aynı yamuğu yapmaya kalktı.İnternet + TV 87 TL'den 65 TL'ye düşürmüştük yeni taahhütle, bana 75 gelmeye başladı ilk faturadan itibaren. Ben de duruma itiraz ettim. Görüşme kayıtları incelenerek size dönülecek dediler. Sonra gerçekten öyle olduğu anlaşıldı. 75-65 farkını 12 ay üzerinden 120 TL olarak iki faturaya yansıtarak düştüler. Sonuça iki ay fatura ödememiş gibi oldum. Velhasılı kelam uyanmasak adamlar kazıklamaya devam edeceklerdi belki de.

telekoma yaklaşık 5 yıldır tövbeliyim. 1 sene vınn kullandım yinede telekom abonesi olmadım.

Dönüp dolaşıp bunların kazığına geliyorsun kazıklarını yemeğen yoktur.

avea kullanıyorum (türktelekom). bi mesaj geldi. cepte clup diye bi servise üye olmuşum. şifre yollamışlar bana. 30 tl de borçlandırmışlar. iptal için şu numaraya msj atın yazıyor. bakiyemde bir miktar tl vardı, sıfırlanmış. iptal mesajı attım. sonra paket yenilenmesi için bakiye yükledim. ertesi günü kalan bakiyem yine sıfırlanmış. müşteri hizmetlerini aradım. eleman diyor ki bu servsin türk telekomla ilgisi yokmuş. altyapılarını kullanan ücretli bir servismiş. akıllı telefonlardan yanlışlıkla da olsa tıklanan bazı bağlantılar bu servislere üye yapıyorlarmış. bizimle alakası yok dedi. bende "parayı siz tahsil ediyorsunuz ama" dedim. velhasıl yapılacak bişey yokmuş. 20 tl daha borcum varmış o servise. nette araştırdım benim gibi çok kişiden para tahsil edilmiş.
BTK diye bi kurum vardı değil mi? ne işe yarıyo bilen var mı acaba?

Aylık 80 tl yi tekrar 80 tl olarak devam ettiyseniz Telekom için büyük başarı. Normalde daha fazla oluyor. En iyisi Ttnet'e hiç bulaşmamak.

denizlerb' Alıntı:
avea kullanıyorum (türktelekom). bi mesaj geldi. cepte clup diye bi servise üye olmuşum. şifre yollamışlar bana. 30 tl de borçlandırmışlar. iptal için şu numaraya msj atın yazıyor. bakiyemde bir miktar tl vardı, sıfırlanmış. iptal mesajı attım. sonra paket yenilenmesi için bakiye yükledim. ertesi günü kalan bakiyem yine sıfırlanmış. müşteri hizmetlerini aradım. eleman diyor ki bu servsin türk telekomla ilgisi yokmuş. altyapılarını kullanan ücretli bir servismiş. akıllı telefonlardan yanlışlıkla da olsa tıklanan bazı bağlantılar bu servislere üye yapıyorlarmış. bizimle alakası yok dedi. bende "parayı siz tahsil ediyorsunuz ama" dedim. velhasıl yapılacak bişey yokmuş. 20 tl daha borcum varmış o servise. nette araştırdım benim gibi çok kişiden para tahsil edilmiş.
BTK diye bi kurum vardı değil mi? ne işe yarıyo bilen var mı acaba?

Hocam banada avea da aynısı oldu firmayı aradım dedim beni kazıklıyorsunuz iptal edin ben böyle birşeyi kabul etmiyorum edemeyiz dediler ne demek edemezsiniz ben tüketiciyim ve memnun kalmadım iade hakkım var dedim baktılar oluyor peki tüketici memnuniyeti için iptal edelim dediler.

Peki türkcell superonline nasıl 1000dk 1000sms 4gb internet + 50gb akn internet 80tl diyorlar

hiç durma şikayette bulun hocam. konuşma kayıtlarında belirtilmeyen ücretleri geri iade etmek zorunda kalırlar...

Peki okullara gelen fiber faturalarına ne diyeceksiniz. Aylık 1685 TL ve bakanlık 5 6 aydır ödememiş geçen icra takibi geldi okula 12.500tl. Bizler evimize internet alırken bile pazarlık yaparken Bakanlık bu kadar kurumla eli kuvvetli olmasına rağmen her zaman neden en pahalı interneti kullanıyor. İnsan kıllanmıyor değil...

bilisimweb' Alıntı:
telekomdan tarafıma bilgi verilmeden 84,50 krş fatura gelince resti çektim ya 49 liraya taahhüt yaparız yada ben sizden çıkarım dedim. Uzun süre aradılar uğraştılar kararlı gördüler. Sonuç olarak telekomdan ayrıldım vodafone süpernet e geçtim 32mbps e kadar hız 120 gk akn ye geçtim

şuan memnunum

kaç lira hocam? yine telefon hattı gerekiyormu?

türknete geçtim 150 gb kota ilk gün abandım doya doya bi 30 gb indirme yaptım . ttnette 10. günde kotam doluyordu şimdi rahatım . üstelik telefon dahil 60 tl tahahhüt yok

müşteri hizmetlerinin hiçbir lafına güvenmeyin, tutturabildiklerine eksik bilgi verip geçiriyorlar, sonra iddia edemiyorsun, benimde başıma geldi artık muhattap oluyorum müşteri hizmetleri ile, türk telekomun az bişey müşteri sayısı düşse daha da ilgilenirler ama şuan milleti kandırmaktan bir işe yaramıyorlar, büyük şehirlerdekilerin alternatifi var, başka firmaya geçebiliyorlar, ama gelişmemiş şehirlerde köy ve ilçedekiler mecburen telekomu kullanıyor, diğer şirketlerde oralara ulaşırsa emin olun telekom diye bişey kalmaz

Bu ülkede beyaz eşyadan, arabaya, akar yakıttan, iletişime kadar kazık yemediğimiz tek bir sektör söyleyin bana?

20 Mayısta dilekçe verdim iptal için 24 Mayısta Müşteri hizmetlerini aradım hattım iptal oldu mu diye iptal başvurunuz görünmüyor hattınız açık kullanabilirsiniz dedi. Modemi de iade ettiğimi anlattım. Kusura bakmayın birşey yapamayız telekoma gidin tekrar dedi. BTK ya şikayet ettim online şikayet hattından. Ertesi gün aradılar hattın kapatıldığını 5 günlük internet ücretinin fatura da iade edildiğini belirttiler. BTK ya şikayet etmeye çekinmeyin...

Geri