Turkcell Superonline şikayetim hakkında akıl istiyorum.

Kodla Büyü

coook

Süper Üye
Süper Üye
Turkcell Superonline 16Mbps fiber internet aboneliğim var. Yaklaşık 2 haftadır internetimde sürekli kopmalar yaşıyorum. 0532 532 0000 numarasından açık talep (arıza kaydı) açtırdım. 11 gün oldu gelen giden yok. Defalarca kez acil çağrısı yaptım. Ulaşamama gibi durumlar olmasın diye yedek telefon numarası eklettim. sikayetvar.com'a detaylı detaylı yazdım. Sizce sorunumu çözmeleri için daha ne yapmalıyım? Lütfen bir akıl verin.

Hocam vodafone de aynı durumu yaşadım. Defalarca durumu bildirmeme rağmen değişmedi. Tüketici haklarına durumu bildiren dilekçe yazdım. Tabi geç sonuçlandı (yaklaşık 2 ay) hizmetin verilmediği günlerin fatura miktarı düşürüldü.

Ülkede işini düzgün yapan bir tek internet servis sağlayıcı, bir tek gsm operatörü yok. Gerek mobil, gerek karasal hatların altyapıları rezil durumda. Pandemi döneminde herkesin eve kapanıp internete yüklenmesiyle ne kadar rezil bir internet kullandığımız yüzümüze vuruldu. Ttnet alt yapısına alternatif kablonet var sadece. O da bulunduğum şehirde yok. Bunun haricinde alternatif yok maalesef. Turkcell'den kaçsak Vodafone'a düşüyoruz, ondan kaçsak ötekine düşüyoruz. Gerek mobil kullanım, gerek adsl gibi çağ dışı bir teknolojide bu rezil firmalara sıkıştık kaldık.

Superonline kullanıcısıyım, 3 gündür internetim yok benim de. İnternetim kesildikçe, koptukça twitter'dan saydırıyorum. Millet duysun görsün, abone olmasın diye. Bizim bu firmalarla ilişkimiz fatura ödemek üzerine. Aboneliğimizin amacı bu, fatura ödemek. İnternet ekstrası gibi bişey. Arada geliyor, gidiyor, akmasa da damlıyor.

İmkanı olan kablonet kullansın derim. Ttnet altyapısını kullanan hiçbir firmaya yanaşmayın. Hepsi birbirinden beter. Çünkü ttnet içi boşaltılmış, onlarca yıldır ettiği karı yurtdışına kaçırıp iflas etmiş, altyapıya hiçbir yatırım yapmamış bir firma. Adamlar yıllarca bizi sömürdü, dünyanın en kötü internetini en pahalı fiyattan sattı bize, sonra da hadi eyvallah deyip kaçtı gitti.

Kablonet bulunduğum şehre gelsin, hiç düşünmem, taahhüt bozar ona geçerim. Bir de Elon Musk'un Starlink projesi var. O da makul fiyatlardan sunulacak olursa, güle güle ttnet diyebilirim.

Tavsiyem twitter'dan turkcellhizmet mention'ı ile tweet atın hocam. Ekşi'de hesabınız varsa rezalet başlığı açın. En çok bu şekilde ilgi çekersiniz.

Bende de aynı sorun olmuştu, müşteri hizmetleri çok ilgili. Telefonla halledemediler. Arıza kaydı oluşturdum. Sonraki gün hemen geldi.
Modemi değiştirdiler sorun çözüldü.
Tavsiyem sorunu müşteri hizmetlerini arayarak hallet. Acil olarak tekrar arıza kaydı açsınlar.

Bu arada Türk Telekom kadar beni yıldıran başka sağlayıcı yoktur. Tek porta herkesi doldurup, hızını yarıya düşürerek verdiklerini sonrasında arama yaptığımda güncelleme bahanesi altında hızı tekrar yükselttiklerine çok rastladım.

Bende de aynı sorun olmuştu, müşteri hizmetleri çok ilgili. Telefonla halledemediler. Arıza kaydı oluşturdum. Sonraki gün hemen geldi.
Modemi değiştirdiler sorun çözüldü.
Tavsiyem sorunu müşteri hizmetlerini arayarak hallet. Acil olarak tekrar arıza kaydı açsınlar.

Bu arada Türk Telekom kadar beni yıldıran başka sağlayıcı yoktur. Tek porta herkesi doldurup, hızını yarıya düşürerek verdiklerini sonrasında arama yaptığımda güncelleme bahanesi altında hızı tekrar yükselttiklerine çok rastladım.

Her kelimesine katılıyorum, aynısını yaşadım. Gerçekten ilgililer, benim de geçen hafta başıma geldi, 11 de aradım müşteri hizmetlerini, o gün 16 da modemi değiştirdiler.

Çok teşekkürler hocalarım... Elim kolum bağlı, defalarca telefondan görüşmeler... Ancak yapabildiğim... Bakalım ne zaman gelecekler... Gelince ne çözüm sunacaklar!

Hocam vodafone de aynı durumu yaşadım. Defalarca durumu bildirmeme rağmen değişmedi. Tüketici haklarına durumu bildiren dilekçe yazdım. Tabi geç sonuçlandı (yaklaşık 2 ay) hizmetin verilmediği günlerin fatura miktarı düşürüldü.
Bende Vodafone mağduruyum. Boşa para ödüyorum. Müşteri hizmetlerindeki kadın bile yaşadığım bağlantı problemlerine şaşırdı. Daha önce Superonline kullanıyordum. Bir kere bile modemi kapatıp açtığını hatırlamıyorum. Şu süreçte tüm firmalar sıkıntı gibi.

Bende Vodafone mağduruyum. Boşa para ödüyorum. Müşteri hizmetlerindeki kadın bile yaşadığım bağlantı problemlerine şaşırdı. Daha önce Superonline kullanıyordum. Bir kere bile modemi kapatıp açtığını hatırlamıyorum. Şu süreçte tüm firmalar sıkıntı gibi.
Tabi ki çok zorlu bir süreçten geçiyoruz ama hizmeti aynı gün içinde beklemesem de 10 gün içinde de çözmelerini beklemek normaldir herhalde sayın hocam. Maalesef internet hizmetleri konusunda ülke olarak sınıfta kalıyoruz.

bendede taahhüt bitiyor kac gündür iptal icin ne yapayim dedim donecegiz dediler hafta oldu taahüt zamani bitti neti kesmediler iptalde etmediler arayanda yok superonline eskiden cok ilgilenirken pandemi zamani o kadar kayit vs biraktigim halde arayan soran yok

Temmuz ayında taahhüdüm bitti, telekomun tablet kampanyalı interneti daha uygundu ama aklıma binada port sıkıntısı olabileceği düştü çünkü yeni taşınanlar vardı. sordum müşteri hizmetlerine ilgili birime yönlendirdi, port yoksa interneti bize taşırsanız size hizmet veremeyebiliriz, öncelik onlarda dedi. Siz müşteri kaçırdığınızın farkında mısınız dedim, böyle saçmalık mı olur dedim, ben interneti kapatmıyorum, internet sağlayıcı değiştiriyorum, hem binadaki port sayısı belli, bu sefer de bölgeden dolayı port sıkıntısı yaşanabilir dedi, hatta baktı benzer durum sizin bölgenizde var dedi. istemeye istemeye internetsiz kalmaktansa superonline devam dedim. mart ayında bir kere problem oldu o da telekom kaynaklıydı, kabin yenilemeden ötürü, onun dışında superonlineda sıkıntı yaşamadım, nazar değmesin. aslında altyapıda sıkıntı yoksa, marka fark etmiyor, istediğin yerden al. bir de internet sıkıntılarının yasal çözüm süresi yanlış hatırlamıyorsam 15 iş günü, bu gün dolmadan yasal bir işlem başlatmayın derim.

Bütün firmalarda sıkıntı mevcut. Hiçbirisi geçmeye değer değil. Yine de içlerinde en iyisi Superonline.

bendede taahhüt bitiyor kac gündür iptal icin ne yapayim dedim donecegiz dediler hafta oldu taahüt zamani bitti neti kesmediler iptalde etmediler arayanda yok superonline eskiden cok ilgilenirken pandemi zamani o kadar kayit vs biraktigim halde arayan soran yok
Hocam önceden "operatör değiştireceğim, hattı iptal ettireceğim, başka firmaya geçeceğim" vs. dendiğinde ciddiye alıyorlardı. Müşteri kaybetmek istemiyorlardı. Şu an umurlarında değil. Bir müşteri sirkülasyonu oluşmuş ve birinden kaçan öbürünün kucağına düşüyor zaten. Kaçacak bir yer de yok. "Bırak gitsin, o gider öbürü gelir" düşüncesindeler.

Merhaba ..., Sokağa çıkma yasağı sebebiyle artan kullanım yoğunluğu için cihazlarımızda kapasite arttırımı yapmaya devam ediyoruz. Bu işlem sırasında hattınızda anlık kopma ve hız düşüklüğü gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Önümüzdeki hafta sonuna kadar çalışmanın süreceğinin bilgisini aldık.Saat 21:00 dan sonra yoğunluk sebebiyle hızınızda düşmeler meydana gelebilir. Bunun için kapasite arttırım işlemlerimiz hala devam ediyor. Çalışmalar bittikten sonra sorun yaşamanız halinde bakır altyapıda size vadedilen hızlar sadece kablolu bağlantıda geçerlidir. Sizden gerektiği taktirde kablolu olarak hız testi göndermenizi isteyebiliriz. Şu anda alınabilecek bir aksiyon bulunmamaktadır.Anlayışınız için teşekkür ederiz .

Hız testi sonucunu TurkNet e gönderdiğimizde aldığımız mail, ilk başta canımızı sıksa da ertesi gün itibariyle internetimiz normal hızına ulaştı. Eski bir Ttnet kullanıcısı olarak TurkNet ten son derece memnunum. En azından şikayet durumunda anlık geri dönüş alıyorum ve gelmeleri gerekiyorsa ertesi gün gelmiş oluyorlar.

Şuraya bir davet kodu da bırakabilirim. QKW75DW47TWF

Merhaba ..., Sokağa çıkma yasağı sebebiyle artan kullanım yoğunluğu için cihazlarımızda kapasite arttırımı yapmaya devam ediyoruz. Bu işlem sırasında hattınızda anlık kopma ve hız düşüklüğü gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Önümüzdeki hafta sonuna kadar çalışmanın süreceğinin bilgisini aldık.Saat 21:00 dan sonra yoğunluk sebebiyle hızınızda düşmeler meydana gelebilir. Bunun için kapasite arttırım işlemlerimiz hala devam ediyor. Çalışmalar bittikten sonra sorun yaşamanız halinde bakır altyapıda size vadedilen hızlar sadece kablolu bağlantıda geçerlidir. Sizden gerektiği taktirde kablolu olarak hız testi göndermenizi isteyebiliriz. Şu anda alınabilecek bir aksiyon bulunmamaktadır.Anlayışınız için teşekkür ederiz .

Hız testi sonucunu TurkNet e gönderdiğimizde aldığımız mail, ilk başta canımızı sıksa da ertesi gün itibariyle internetimiz normal hızına ulaştı. Eski bir Ttnet kullanıcısı olarak TurkNet ten son derece memnunum. En azından şikayet durumunda anlık geri dönüş alıyorum ve gelmeleri gerekiyorsa ertesi gün gelmiş oluyorlar.

Şuraya bir davet kodu da bırakabilirim. QKW75DW47TWF

Aklımızda bulunsun hocam. Malum hala ses seda yok, beklemedeyim.

5-6 yıldır SO kullanıyorum genel oalrak çok memnunum.
Fiyat olarak da diğerlerinden iyi durumda bana göre (50mb sınırsız+ TVplus aile 109TL). Yer Çankaya

Böyle durumlarda Twitter üzerinden yapılan yorumlar ve şikayetler çok etkili oluyor, aklınızda olsun

Operatorler salgin nedeniyle asiri talepten dolayi musteri kaybi konusunda rahatsizlik duymuyor, nasilsa yenisi gelir diyor kapasiteleri yetmiyor talebe bu nedenle sorunsuz operator cok yok herkes sikayetci, birde yilbasinda zam gelecek fiyatlara yani taahhut icin eskiden biz nazlanirken simdi firmalar nazlaniyor. En son 89tl 35mbit tv plusla anlastik hayırlısı artik

Tam 1 yıl evvel turknete geçtim bir kez ramazan bayramında kesinti oldu. O da ttnetin kabin genişletmesinden kaynaklı imiş. Herkesin kesiliyordu. Arıza kaydı açtım 5 dakika sonra bildirim geldi sorun şundan diye. Şükür onun dışında sorun yaşamadık. 35Mbpsyi alıyoruz evde. 85 tl. 6 ayda ücretsiz kullanmak nasip oldu şükür. İnşallah daha da gelir.

Ha ondan evvelde 12 sene ttnet kullandım onda da sorun yaşamadım ama 35mbpsye 120 tl deyince öpüştük ayrıldık.

Evde hat kopmuş internet yoktu aradım kayıt açtılar. Sonra kabloyu fark ettim düzeldi ama pazar sabah 8 de ttnet görevlisi kapıyı çaldı arıza varmış diye. Dedim böyle böyle ben yine bakayım dedi ölçtü biçti gitti.

Son düzenleme:
Tüm firmalar için söylüyorum. Kesin çözüm diyemem ama en hızlı çözüm Twitter hocam. Hem Twit atın hem de Twitter dan özel mesaj atın.

Ttnet, superonline, vodafone... Sırayla gezdim. Birinin birinden farkı, bulunduğunuz konumla alakalı bence. Önceki evimde ttnet ten illallah demişken, aynı ilçe farklı mahalledeki, sonraki evimde bağlantı da iyiydi, arıza kaydı oluşturduğumda ilgi ve alaka da. Tah. bittiğinde sup. on. kendi fiber alt yapısıyla, ttnet e göre daha uygun fiyattan paket verince ona geçtik. Hemen hemen sorunsuzdu. O bitince, aynı sup. alt yapısıyla vodafone daha uygun fiyat (sanırım aylık 10tl gibi bi rakamdı) verince de vodafone a geçtik.
Ama bugün olsa geçmem. Vod. site arayüzü yok bişey yok. Müş. hiz. aradığınızda mobil hattınızla ilgili lakırdı dinliyorsunuz. Büyükşehirde yaşamanın avantajını kullanarak hangisi diğerine göre uygun fiyatlıysa oradan devam edeceğim. AMA HER TÜRLÜ ÜLKEMİZDE İNTERNET FAHİŞ FİYAT...

Kablonet bulunduğum şehre gelsin, hiç düşünmem, taahhüt bozar ona geçerim. Bir de Elon Musk'un Starlink projesi var. O da makul fiyatlardan sunulacak olursa, güle güle ttnet diyebilirim.
O mevzuya Abd ve Kanada'da başlamışlar hocam, 100+mbps, aylık $99 mış. 99 birim diye düşünürsek, o hıza iyi. Kur dönüşümü yapınca tadımız kaçıyor gene... (starlink.com)

Bugün inat ettim ve defalarca kez ısrarla müşteri temsilcileriyle görüştüm. Teknik ekibi aramalarını ve aciliyetimi bildirmelerini rica ettim. Sonunda geldiler ve modemi değiştirdiler. SORUN ÇÖZÜLDÜ.

Ttnet, superonline, vodafone... Sırayla gezdim. Birinin birinden farkı, bulunduğunuz konumla alakalı bence. Önceki evimde ttnet ten illallah demişken, aynı ilçe farklı mahalledeki, sonraki evimde bağlantı da iyiydi, arıza kaydı oluşturduğumda ilgi ve alaka da. Tah. bittiğinde sup. on. kendi fiber alt yapısıyla, ttnet e göre daha uygun fiyattan paket verince ona geçtik. Hemen hemen sorunsuzdu. O bitince, aynı sup. alt yapısıyla vodafone daha uygun fiyat (sanırım aylık 10tl gibi bi rakamdı) verince de vodafone a geçtik.
Ama bugün olsa geçmem. Vod. site arayüzü yok bişey yok. Müş. hiz. aradığınızda mobil hattınızla ilgili lakırdı dinliyorsunuz. Büyükşehirde yaşamanın avantajını kullanarak hangisi diğerine göre uygun fiyatlıysa oradan devam edeceğim. AMA HER TÜRLÜ ÜLKEMİZDE İNTERNET FAHİŞ FİYAT...

O mevzuya Abd ve Kanada'da başlamışlar hocam, 100+mbps, aylık $99 mış. 99 birim diye düşünürsek, o hıza iyi. Kur dönüşümü yapınca tadımız kaçıyor gene... (starlink.com)

Hocam aracı firmanın kim olduğunun bir önemi yok inanın ki. Adsl ve fiber bağlantıda superonline'dan kaçıyoruz vodafone'un kucağına düşüyoruz, vodafone'dan kaçıyoruz turknet'in kucağına düşüyoruz. Hepsinin Allah belasını versin. Hepsi ttnet alt yapısını kullanıyor. Al birini vur ötekine. Bugün iyi çalışıyor diye yarın çalışacağının hiçbir garantisi yok. Bu yüzden diyorum, fırsat bulduğunuz dakika, kablonet ve starlink'e kaçın diye. Bu iki firmadan biri benim şehrimde hizmet verdiği dakika ttnet altyapsıını kullanan superonline, vodafone veya turknet'in hiçbirinin yüzüne bakmayacağım.

3 gün aradan sonra bugün benim de superonline bağlantım geldi. Allah belalarını versin. Gelse de bir gelmese de bir. Rezil bir bağlantı işte. Avrupa standartlarında yerlerde sürünüyor. 3 yıldır aboneleriyim, verdikleri taahhütü yerine getirmediler hiç.

Son düzenleme:
Hocam aracı firmanın kim olduğunun bir önemi yok inanın ki. Adsl ve fiber bağlantıda superonline'dan kaçıyoruz vodafone'un kucağına düşüyoruz, vodafone'dan kaçıyoruz turknet'in kucağına düşüyoruz. Hepsinin Allah belasını versin. Hepsi ttnet alt yapısını kullanıyor. Al birini vur ötekine. Bugün iyi çalışıyor diye yarın çalışacağının hiçbir garantisi yok. Bu yüzden diyorum, fırsat bulduğunuz dakika, kablonet ve starlink'e kaçın diye. Bu iki firmadan biri benim şehrimde hizmet verdiği dakika ttnet altyapsıını kullanan superonline, vodafone veya turknet'in hiçbirinin yüzüne bakmayacağım.

3 gün aradan sonra bugün benim de superonline bağlantım geldi. Allah belalarını versin. Gelse de bir gelmese de bir. Rezil bir bağlantı işte. Avrupa standartlarında yerlerde sürünüyor. 3 yıldır aboneleriyim, verdikleri taahhütü yerine getirmediler hiç.
işte taahhütü hep müşteri odaklı düşünüyorlar. benim ttnette tahhütümün bitmesine 8 ay varken aradılar kotayı kaldırdık ya işte fiyat güncellemesi yaptık size uygun paket sunacağız dediler. bende bana mı sordunuz kota kaldırırken dedim. ama efendim artık kotasız giriyorsunuz kotasızların yeni fiyatı şu dedi. ooo öyle mi birincisi benden onay aldınız mı kotasıza geçmem için hayır, ikincisi de taahhüt imzaladık mı? evet imzaladık orada ben ayrılmayacağımı taahhhüt ederken sizde fiyat sabit sözü verdiniz mi ee neden para istiyorsunuz, taahhüt sadece müşteriye yönelik mi dedim kapattı telefonu yüzüme

Son düzenleme:
işte taahhütü hep müşteri odaklı düşünüyorlar. benim ttnette tahhütümün bitmesine 8 ay varken aradılar kotayı kaldırdık ya işte fiyat güncellemesi yaptık size uygun paket sunacağız dediler. bende bana mı sordunuz kota kaldırırken dedim. ama efendim artık kotasız giriyorsunuz kotasızların yeni fiyatı şu dedi. ooo öyle mi birincisi benden onay aldınız mı kotasıza geçmem için hayır, ikincisi de taahhüt imzaladık mı? evet imzaladık orada ben ayrılmayacağımı taahhhüt ederken sizde fiyat sabit sözü verdiniz mi ee neden para istiyorsunuz, taahhüt sadece müşteriye yönelik mi dedim kapattı telefonu yüzüme

Hocam bu dolandırıcı bile olabilir :D Nasıl bi pazarlama teşkilatıyla çalışıyorlarsa, benim 65tl olan faturam yıl sonu itibariyle 72tl ye çıkacak"mış", gelin bari hızınızı artıralım 75tl verin, diye aradılar. Müşteri hizmetlerini aradık, bizim tarafımızdan aranmamışsınız dediler. :D

Hocam bu dolandırıcı bile olabilir :D Nasıl bi pazarlama teşkilatıyla çalışıyorlarsa, benim 65tl olan faturam yıl sonu itibariyle 72tl ye çıkacak"mış", gelin bari hızınızı artıralım 75tl verin, diye aradılar. Müşteri hizmetlerini aradık, bizim tarafımızdan aranmamışsınız dediler. :D
yok arayan ttnetti. Müşteri hizmetlerinin numarasıydı.

Geri