türklere sınav var, suriyelilere yok

Kodla Büyü
arkadaşın demek istediği basit giderek ırkçı oluyoruz diyor. Dazlaklara hakvermesek nefret etsekte bu gibi uygulamalar sonunda bizde bu yola giriyoruz demek. 3 suriyeli var bizim okulda bu gün Atatürk resmi ile dalga geçiyorlar heykelini tokatlıyor vs. çektik kenara sert konuştuk. 2 gün sonra acındırıyorlar kendilerini acıyorsunuz 3. gün tepenize çıkıyorlar. 3 de aynı sınıfta gürültü yapıyorlar. Bizimkilere dedim sizin çıtınız çıkamaz size yasak onlara karışamayız ne halleri varsa görsünler. Çocuklarda kinleniyor sizde giderek. Oturuyorum konuşuyorum içim acıyor 2 dk sonra tepesine çıkıyorlar insanın. Suriyeli çocuklar derste bizim öğrencileri
dövüyor seni kendi oturduğun öğretmen masandan kaldırmaya kalkıyor. İdareye söylüyorum tın onlarda. Geçen gün geçti benim masam bilgisayarım sonrada dayanamadım yerleştirdim bir tane birde masa çarptı sonunda. Gitti idareye şikayet etti. Müdür yardımcısı geldi. Dedim ne halt yerseniz yeyin. Benden bu kadar.

Önceleri 11 ler bu 5. sınıftaki suriyelilere çok dalaşıyordu. 11 lere çok kızıyorduk. Şimdi 11 lere onlara bulaştığında arkamızı dönüp gidiyoruz. Yazık bu hale geldik. Chp ne demiş bilmem ama kim iktidar olursa olsun memlekette 1 tanesini bile bırakmayacaksın. Ülke iyice zıvanadan çıktı. Daha bu yazın bu suriyeliler kardeşimin evini soydular güpe gündüz. İyisi yok mu içlerinde dolu ama bizimkiler ensarlığıda yapamadılar. Böyle plansız programsız göç kabul edilmez. Eğer bu işin altından kalkamıyorsanız hepsine yol vereceksiniz. Tamam iyi Allah kimseye göstermesin diyoruz ama inanın sınıfında suriyeli öğrenci olan bilir. Yazın sokak başlarında yatıyorlar çoluk çocuk adam. Çocuklara bakıyorsunuz 3 tane 4 tane en büyüğü taş çatlasın 4 yaşında. Yahu sen savaş çıktıktan sonra çocuk mu yaptın diyorsun. Adamların umrunda değil. Yok böyle bir düzen.

5,5 milyar $ :!: iyi para! darısı bizim başımıza inşallah!

biltek01' Alıntı:
teksen' Alıntı:
5,5 milyar $ :!: iyi para! darısı bizim başımıza inşallah!

... önlemler alınmalı, kurallara uymayanlar suriye topraklarına geri gönderilmeli. Zaten 3-5 kişiyi gönderip tekrar geri almazsan hepsi akıllanır. Rahatlık batana acımayacaksın, esed babalarına layık demektirler....

Hocam bu kadar basit değil maalesef, keşke öyle kolay olsa. Bunları polis niye tutuklayamıyor, niye ceza kesemiyor, niye "hişşşt adam ol" diyemiyor. Çünkü bir PKK belası vardı memlekette şimdi de bunlar aynı bela.

Hatırlarsınız bir karışıklık yapmışlardı, polis bunların üstüne gitmişti, o sıra bizim polisimizi şehit etmişlerdi. Tıpkı kobani olaylarında PKK'nın memleketin heryerini karıştırdığı gibi, bunlara da biraz sert çıkıldığında güçleri ölçüsünde benzer olaylar çıkaracaklardır.

Hükümet çıkacak bu karışıklığı hiçbir zaman göze alamaz ve bunlar buldukları bedava memlekette yıllarca yaşarlar, yaşarlar, yaşarlar. Hatta çoğalırlar, yerleşirler ve bir sürü Suriyeli hemşerimiz olur memleketimizde. Maalesef.

biltek01' Alıntı:
Doğruysa çok yanlış, sınavsız, ölçmeden tartmamadan direkt alınmamalılar. Dudak hareketleri konuşmayı doğruluyor gibi.

Bu yanlış olduğu gibi, hükümetin karşısındaki en büyük alternatif olan chp nin müdürü iktidar olurlarsa suriyelileri göndereceklerini söyledi, oda yanlış. Orta yol bulunmalı.

İki milyon suriyeli var.Ellibini sınavsız okuyor desem sanırım yanlış bir tahmin olmaz.Henüz gençsiniz sanırım.benim çocuğumun sınav çalışmaktan çocukluğu ve gençliği gitti.Halen de okuyorlar.
Bu yaşa geldim, halen ehliyet var ama otomobil yok.Gülmeyin...Çocuk okutmak maddeten ve maneviyaten kolay değil.
Af buyurun hocam...bu bana ve çocuklarıma revamı?
Sn hocam
İşi siyasete vurmayalım.
misafire gel demesi kolay, beslemesi ve hele git demesi zordur.Orta yoluda hiç yoktur.Varsa önerisi olan buyursun. Ama bence kırıcı olmadan bu başlık kapansın dilerim.
Herkese iyi geceler.

Sayın hocalarım üniversite olayı yaklaşık bir yıldan fazla oldu konuşulalı. geçen Davutoğlu yabancı bir kanala verdiği röportajda hem suriyelilerin sınavsız girişini tekrar söyledi hem de geçen iş adamlarımızla yaptığımız toplantıda suriyelileri çalıştırmalarını telkin ettik dedi. Varın gerisini siz düşünün. İnanmak istemeyenler şu an okulda olduğum için video linki yok isteyene link veririm facede var izleyebilirsiniz

Yok yanlış anladınız.Dazlakların vatanlarına gelen, işlerini ellerinden alanlara bunu yapmaları dogal.Bu misafirler gitmeyecek.İçimize yerlesecek.Bize suriyede ev,iş,üniversite verirler mi?

Arkadaşların da dediği gibi havada OY kokusu var ....

Türkiye nereden nereye, milli ve dini duygular yokolmakta, buna tam terside maddiyatcı, menfaatçi, ahlaki duygulardan yoksun, milli şuurundan bihaber bir toplum haline gelindi. 13 yılda Türkiye Cumhuriyetinin her yönde sömürüldüğünü düşünmekteyim. Korkarım ki ilerde Filistinlilerin çok sonradan anladığı, ama iş işten geçtikten sonra yaşadıkları süreci şuan bu ülke ve millet yaşamaktadır. Açıkcası ülkemin,milletimin ve çocuklarımın geleceğinden korkuyorum

allah allah bu troller nerede acaba. şu işi paralele bir güzel bağlayıverseler de bizde aydınlansak

Biltek hocam
sizde gidip
Biat ınızı yenileyin.

konjoktür sizden yana nasıl olsa . . .

suriye bize vatandaşlık veriyor mu merak ettim. bari gidelim suriye vatandaşı olup geri gelelim.

Daha düne kadar cemaat düşmanı olanlar şimdi paralel yok diyorlar . :D
Daha düne kadar Halk partisini yerin dibine sokan cemaat şimdi ona destek veriyor. :D
İsmini hiç duymadıkları ekmeleddine destek verip biatçi olmayanlar (!) ilginç görüntülere sebep oluyor.
Birde muhalefeti destekleyip, hükümeti yerin dibine sokup tarafsızım diyenler en komikleri .
Hükümetin en sevdiğim yanı muhalefetin hiçbir dediğine bakmaması bakarsa Allah korusun çok kötü durumlara düşeriz..

biltek01' Alıntı:
muamma25' Alıntı:
suriye bize vatandaşlık veriyor mu merak ettim. bari gidelim suriye vatandaşı olup geri gelelim.

Muhalefet partileri size yardımcı olur, onların esedle arası iyi, ziyarette ediyorlar, size yardımcı olurlar.

evet doğru söylüyor, beraber ailecek Bodrum a tatile filan gitmişlerdi kardeşi esadla...komik oluyorsunuz hocam

http://arsiv.sabah.com.tr/2008/08/05/ha ... 45544.html

be%C5%9Far-esad-tayyip-erdo%C4%9Fan-dostlu%C4%9Fu_288824.jpg

Yukarıdaki fotoğraftan sonra 300 bin ölü kimyasal bombalar tecavüzler oldu.Bunları yaptıktan sonra bizim düşmanımız oldu doğal olarak.
Bazılarınında dostu oldu... :D

Kara Kule 61' Alıntı:
Yukarıdaki fotoğraftan sonra 300 bin ölü kimyasal bombalar tecavüzler oldu.Bunları yaptıktan sonra bizim düşmanımız oldu doğal olarak.
Bazılarınında dostu oldu... :D
:eek: hocam söylediğini ispatlarmısın.
peki sana şöyle bir soru sorayım savaş çıktıktan sonra ölen sayısı kaçtır
Esed bodrum tatiline kadar senelerce katliam yapmadıda aradan geçen bikaç hafta damı katliam yaptı?
hatta bir soru daha sorayım israil göz göre göre öldürüyor orda neden savaş çıkartmıyorsunuz?

Geçin hocam bunları kimyasol bomba, katliam yalanlarını kimse inanmıyor artık. ABD nin kendisi bile itiraf ediyor kimyasal bulamadık diye.
Hakikaten şaka gibisiniz

biltek01' Alıntı:
İnsanlar ebediyen dost veya düşman kalacak diye bir kanun mu var. Eskiden cemaate ateş püskürenler şimdi sahipleniyorlar, siz önce evinizin önünü süpürün derim.

O fotoğraf zamanında suriye de günde kaç yüz kişi ölüyordu, kaç yüzbin insan mülteci konumuna gelmişti? Geçin bunları.

yarın yine kardeşim esad olur o, ne güzel valla, dön dur, hayat size güzel. Benim için eskiden neyse şimdi de aynı esad, cemaat eskiden neyse şimdi de o. Yukardakiler, siyasiler çıkarları gereği dönebilir, değiştirebilir ama sizin bu savunmalarınız çok komik oluyor.

Geri