tv box önerisi

Kodla Büyü

sertokus

Süper Üye
Süper Üye
Arkadaşlar televizyon alayım diyorum 4k destekli . Ama çok para da vermek istemiyorum televizyona.
Bunun yanına da tv box almak istiyorum 4k desteği olan

Sizce mantıklı mı?
Birde hangi ürünleri önerirsiniz tv box olarak.

Hocam Xiaomi Mi Box S alabilirsin. Artılarını saymakla bitmez ben eksilerini söyleyeyim. Rj45 girişi yok kablolu ağ bağlantısı yapamazsınız, arayüz farklı istediğiniz programı yüklemek biraz sorun mesela chrome kurmak zor ve kullanmakta zor ama yerleşik sesli komut özelliği olan tarayıcısı var.

https://www.hepsiburada.com/xiaomi-...ayer-hdr-dolby-dts-chromecast-p-HBV00000EUG10

hocam bu videoyu inceler iseniz. usb portundan rj45 girişi elde ediliyor. dakika . 3. 30 dan başlayarak izleyin

Hocam Xiaomi Mi Box S alabilirsin. Artılarını saymakla bitmez ben eksilerini söyleyeyim. Rj45 girişi yok kablolu ağ bağlantısı yapamazsınız, arayüz farklı istediğiniz programı yüklemek biraz sorun mesela chrome kurmak zor ve kullanmakta zor ama yerleşik sesli komut özelliği olan tarayıcısı var.

https://www.hepsiburada.com/xiaomi-...ayer-hdr-dolby-dts-chromecast-p-HBV00000EUG10

bu üründen kullanıyorum yaklaşık 1 yıldır. memnunum. Sadece modem ile uyumlu olması gerekiyor. Her modem ile randıman vermiyor. Ben modemi değiştirmek zorunda kaldım. Onun haricinden gayet güzel cihaz.

Aliexpress ten 170-180 lira civarına Tanix TX6 4-32 modelini almıştım. Sıkıntı yok kullanıyoruz, De ki napıyorsun, valla film izliyorum başka da birşey yaptığım yok. Sende basit uygulamalar kullanacaksan 2 GB ramli bir cihaz yeter. Ama TV box ta Türkiye - Çin arasinda fiyat farkı çok. Aliexpress e de bakmanı tavsiye ederim.

bu üründen kullanıyorum yaklaşık 1 yıldır. memnunum. Sadece modem ile uyumlu olması gerekiyor. Her modem ile randıman vermiyor. Ben modemi değiştirmek zorunda kaldım. Onun haricinden gayet güzel cihaz.
Modemin hangi özelliğinde eksiklik yaşadınız hocam

Aliexpress ten 170-180 lira civarına Tanix TX6 4-32 modelini almıştım. Sıkıntı yok kullanıyoruz, De ki napıyorsun, valla film izliyorum başka da birşey yaptığım yok. Sende basit uygulamalar kullanacaksan 2 GB ramli bir cihaz yeter. Ama TV box ta Türkiye - Çin arasinda fiyat farkı çok. Aliexpress e de bakmanı tavsiye ederim.
Ali express ten alışverişte 200 tl lık bir malzeme alındığında masrafları ne oluyor hocam vergi, kargo vs

Ben de aliexpres 'ten ampül şeklinde olan güvenlik kameralarından alsam diye düşünüyorum. Masraf konusunda bilgi verirseniz sevinirim. Vergi, kargo, gümrük vs

Vergi tamamen şans işi...

2 dolarlık ürüne 8 TL ödeyen de var, 110 TL'lik kulaklık için 53 TL ödeyen de...

Benim 140 TL'lik kulaklık yolda, gelince yazarım kaç lira ödediğimi...

Arkadaşlar televizyon alayım diyorum 4k destekli . Ama çok para da vermek istemiyorum televizyona.
Bunun yanına da tv box almak istiyorum 4k desteği olan

Sizce mantıklı mı?
Birde hangi ürünleri önerirsiniz tv box olarak.
Hocam bende var çoğunu da biliyorum size tavsiye etmem var o özellikli tv almanız daha iyi çünkü tv boxlar ağır oluyorlar programlar aç kapat yükle yavaş bütün keyfini bozuyorlar o kadarda anlatıldığı gibi keyifli olmuyorlar yinede siz bilirsiniz..

Donanımı kuvvetli bir cihaz almazsanız üzer. Xiaomi ya da Apple ürünleri iyidir. Diğer bilinmedik markalar konusunda kişisel beklentilerin farklılıklarından kaynaklı yanlış anlaşılmalar söz konusu olabilir.

Ben tv box hevsimden vazgeçtim. Bana çok ta bişey katacağını zannetmiyorum. TV de zaten netflix var. Söyle bakınca çok ta mantıklı değilmiş. Kodi tarzı tv pragmları da çok hızlı çalışmıyor.

Çinden 10 dolarlık ürün aldım, geçen hafta geldi, satıcıya 1 dolar yazdırmıştım ama sanırım gümrük kontrolüne yakalanmış, çünkü kutu açılmış, bant değişmiş gümrük bantı yapıştırılmış filan ve hatta fatura 1 dolarlıkken, üzerine tükenmez kalemle 10 dolar yazılmış, tabi bana da 20 liralık ödeme çıktı.

amazon fire tv stick 4K almalısınız Türkiyede satışı yok yurt dışından getirenler sahibinden de satıyor yada
https://t.me/FireTVTR

telegram grubuna katılın orda satan çok var ayrıca neler yapabiliyorsunuz bu aletle çabuk keşfetmiş olursunuz çin işleriyle uğraşmayın bu aletden daha iyi nvidea shild var ama o fiyat olarak üzer birde oyun oynanmayacaksa gerek yok bence

Modemin hangi özelliğinde eksiklik yaşadınız hocam
hocam, modem telekomun verdiği rt serisi modemlerden idi. wifi de zaman zaman kopma yaşanıyordu. Kopma derken evin internet hattından bir sıkıntı yok. modem eski olduğundan modem ile xiaomi arasından kopmalar, videonun yüklnememesi gibi sıkıntılar yaşadım. daha sonraki araştırmalarımda sorunun modem den kaynaklandığını öğrencim. modemi değiştirince sorun çözüldü. tv akıllı tv değil, netflix yok. hali ile cihaz çok işimize yaradı. maç izlemek için lig tv de kurdum bizim açımızdan güzel oldu. ancak tv smart ise pek gerekli de değil. biz tv değiştirmemek için aldık.

Geri