Tv kablosu ?

Kodla Büyü

cinefil

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Merhaba arkadaşlar. Eve yeni taşındım ve fotodaki gibi bir durumla karşılaştım. Tv priz girişinin dişi girişli olmasi lazımken benden önce oturan kiracı kablo çıkartmış... Apartmanın Çanağı varmış. Ordan sinyali alıyormuşuz. Kablo bağlantılarını yaptım ancak sinyal gelmedi. Bir çok evde bulundum Hiç böyle bir durumla karşılaşmadım. Belki basit bir olayı var ama anlamadım. Bilen var mı nasıl baglayacagim tv kablosunu buraya ?

Fotograf gözükmüyor ama normalde dediğiniz gibi priz olur iki ucu F konnektör takılı uydu kablosu ile bağlantı sağlanır. Su anda mevcut çıkan kablo uzun ise ucuna F konnektör takip direk TV veya uydu alıcıya takabilirisiniz. Kısa ise F konnektörun ek yapilabilen aparatları var ondan alıp uzatabilirsiniz.
Veya geçici olarak kabloya ek yapıp bantlayabilirsiniz ama oynama felan olduğunda görüntü gidip gelir bu seçenekte

Fotograf gözükmüyor ama normalde dediğiniz gibi priz olur iki ucu F konnektör takılı uydu kablosu ile bağlantı sağlanır. Su anda mevcut çıkan kablo uzun ise ucuna F konnektör takip direk TV veya uydu alıcıya takabilirisiniz. Kısa ise F konnektörun ek yapilabilen aparatları var ondan alıp uzatabilirsiniz.

Evet fotoda bir sıkıntı oldu hocam ama açıklamanız için teşekkürler. Direk bağlantı yaptırmış siz söyleyince aklıma geldi. Bunu hiç düşünmemiştim ana neden böyle bir şey yapmış tuhaf geldi. Kısa gelir uzatmak lazım kabloyu dediğiniz gibi

Uydu kablolarinda ne kadar fazla ek yapılır ise görüntü kalitesi o kadar bozulur. Mumkunse kablo LNB veya Multiswitch den tek parça indirilmeye çalışılır. Tek parça kablolda Eğer kablo yeterince uzun bırakılır ise en kaliteli görüntü alınır aslında.

Uydu kablolarinda ne kadar fazla ek yapılır ise görüntü kalitesi o kadar bozulur. Mumkunse kablo LNB veya Multiswitch den tek parça indirilmeye çalışılır. Tek parça kablolda Eğer kablo yeterince uzun bırakılır ise en kaliteli görüntü alınır aslında.

Anladım hocam o yüzden kısa tutmuş. Bayağı bi kısa olduğu için uzatmak lazım yetişmez tvye ama dediğiniz gibi fazla da uzatmayim o zaman

Geri