TV sorunu, bazı kanallar ekrana sığmıyor.

Kodla Büyü

atacan2

Aktif Üye
Bazı kanallar (mesela CNN TURK) tv de ekrana sığmıyor. Ama sadece istisna kanallarda bu şekilde.
Tv (LG LCD 102 ekran) nin resim ayarından ilgili ayarların hepsini denedim (16:9, sadece tarama, orjinal, tam geniş, 4:3, 14:9) ama çözüm bulamadım.
Bununla karşılaşan ve çözüm bulan arkadaşlar var mı?
Şu anada çok sıkıntı yaşamıyorum ama tüm kanallar bu yayına geçerse ne yapılabilir?

bunu uydu cihazınızdan ayarlarsanız daha çok verim alırsınız. televizyonunkinden ayarlamanız tüm kanallarda randımanlı olmayabilir. bende d-smart hd var. ona uygun olarak yazıyorum.
menü - ayarlar - sistem ayarları - tv ayarları - burada ekran formatı 16:9 ve 4:3 tv uyarlamayı da stretch yaparsanız ya da kendi alıcınızdaki benzer ayarı bu şekilde yaparsanız sorun hallolması gerekir. burada en önemli nokta 4:3 tv uyarlamanın stretch yani uzatılmış olması.

sağolun hocam evet dediğiniz gibi uydu alıcısında ayarlama yapınca sorun kalmadı.
Boşuna tv de ayarlama yapmaya çalışıyormuşum...

tinyamasisurum0 hocam çok sağol açıklaman için. Sırf sana teşekkür etmek için üye oldum siteye. Aylardır bu sorunu çözememiştim, çok sağol ..

tinyamasisurum0' Alıntı:
bunu uydu cihazınızdan ayarlarsanız daha çok verim alırsınız. televizyonunkinden ayarlamanız tüm kanallarda randımanlı olmayabilir. bende d-smart hd var. ona uygun olarak yazıyorum.
menü - ayarlar - sistem ayarları - tv ayarları - burada ekran formatı 16:9 ve 4:3 tv uyarlamayı da stretch yaparsanız ya da kendi alıcınızdaki benzer ayarı bu şekilde yaparsanız sorun hallolması gerekir. burada en önemli nokta 4:3 tv uyarlamanın stretch yani uzatılmış olması.
Teşekkürler çok işime yaradı

tinyamasisurum0' Alıntı:
Hocam çok teşekkürler... Hiç aklıma gelmemişti, bende de sorun kalmadı. Kanal D, CNNTURK, SMARTSPOR hepsinde sorun vardı, şu an düzeldi.

Sorunu çözmüşsünüz ama ben de aynısını diyecektim. Bu format ayarları hem TV'de hem de uydu cihazında var, televizyondan ayarlarsanız gelen yayın formatını dikkate almayabilir, uydu yayına göre otomatik genişlik sağlayabilir ama.

tinyamasisurum0' Alıntı:

teşekkürler...

arkadaşlar bizim tivibudada hd olmayan kanallar ekrana sığmıyordu çözümünü tv de aramayın ! kumandanın ayarlar bölümüne tıklayın ,tv türü 16:9 yazması lazım .kumandadan sola tıklıyarak 4:3 bölümüne getiriyoruz .ardından sağa tıklayıp gine 16:9 bölümüne geri getiriyoruz .(bizim tivibuda çözüldü)

arkadaşlar benim hyundaı marka plazma televizyonum panaromik görüntüye geçti orjinal kumandası olmadığı için geri alamıyorum tv görüntüsü çok geniş olduğu için ekrana sığmıyor mevcut kullandığım kumandada zoom tuşuna basarak ekranın köşesinde extra bölünmüş görüntü ile izleyebiliyorum bu konuda yardımcı olursanız sevinirim
resimdeki gibi üst köşede görüntü çıkıyor zoom yaptığım zaman..

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2019-05-08 at 19.17.21.jpeg
    WhatsApp Image 2019-05-08 at 19.17.21.jpeg
    61.4 KB · Görüntüleme: 116
Geri