tv ve telefon birbirini görmüyor

Kodla Büyü

sertokus

Süper Üye
Süper Üye
Arkadaşlar 3 tane cihazı direk mac adresleri ile tanımladım.
192.168.1.2 olan benim bilgisayarım ------ internete giriyor. modem görüyor.
192.168.1.3 benim telefonum -----internete giriyor. modem görmüyor
192.168.1.4 vestel 49ub8300 televizyonum.-----internete giriyor. modem görmüyor

Bu 3 cihaz internete giriyor. sıkıntı yok yani. Hatta benim resimde verdiğim ip de giriyorlar. Ben telefonum ile tv yi kumanda etmek istiyorum. (vestel smart tv uygulaması ile)
Ancak benim telefonum ve televizyonum birbirini görmüyor nedense.
Acaba bir çözüm öneriniz var mı?

hocam öncelikle telefondaki program Kızılötesi mi, Bluetooth mu yoksa Wifi ile mi çalışıyor onu saptamanız gerek. daha sonra kullandığı donanımın her iki cihazda da var olup olmadığına bakmanız lazım.

ohen' Alıntı:
hocam öncelikle telefondaki program Kızılötesi mi, Bluetooth mu yoksa Wifi ile mi çalışıyor onu saptamanız gerek. daha sonra kullandığı donanımın her iki cihazda da var olup olmadığına bakmanız lazım.
telefondaki program vestel remote (kumanda) android programı. wifi üzerinden çalışan bir program.
Tv ile telefon aynı wifi ağına bağlı olması gerekli.
Resimde görüldüğü üzere aynı wifi ağında. Ancak cihazlar modemden internet almasına rağmen. İlgili telefon ve tv yi yeşil olarak göstermiyor. Yani bağlı değilmiş gibi gösteriyor.

Bu sorun bendede var hocam geçenlerde güncelleme yaptılar düzelir umdum ama düzelmedi. Daha önceleri kullanıyordum ama artık kullanamıyorum.

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kullandığınız uygulamayı hiç kullanmadım ama lg tv'ye telefonu bağlayabilmek için telefonun vpn uygulamasını kapatmam gerekiyor.

Samsung da ilk bağlanmada TV ekranında izin için birşey çıkıyor, izin verirsen, bağlanıyor yoksa bağlanmıyor.

Merhaba arkadaşlar. Bende LC TV 43UF6407-ZA modeli var. Telefonuma aynı ağa bağlı olmasına rağmen tv uygulamalarından hiçbirini bağlayamıyorum. Uygulamalarda tv görünmüyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim acaba?

Geri