ÜÇ DAKİKA SONRA ÖLECEKSİNİZ..!

Kodla Büyü

kuper_izmir

Site Gezgini
ÜÇ DAKİKA SONRA ÖLECEKSİNİZ..!

Çanakkale’de Tarih Yazan Şehitlerim sizlerle Gelibolu’da tanışma fırsatı buldum. Çok arzuladığım halde ellerinizi öpemedim… Duygularımı yüzünüze söyleyemedim. Her defasında yüreğim kabardı, boğazıma bir şeyler düğümlendi... Devamını getiremedim. Saatlerce yanı başınızda sessiz kaldım. Doğrudan konuşamadığım gibi, gözlerinizin içine de bakamadım.

Saçlarınızı kınalayıp cepheye gönderen, sizi Vatan’a kurban olarak adadığını ifade eden annelerimizi düşündüm… Yüreğim kabardı, boğazıma bir şeyler düğümlendi… Ve yine devamını getiremedim.

Size“Gömelim gel seni tarihe desem sığmazsın” diyen Mehmet Akif’ten sizleri dinledim… Türkülerden dinledim… Yüreğim kabardı, boğazıma bir şeyler düğümlendi… Ve yine devamını getiremedim.

“Hürriyet ve bağımsızlık benim karakterimdir” “Ben size savaşmayı değil! Ölmeyi emrediyorum” diyerek, sizlerle cephenin en sıcak noktalarında yerini alan Mustafa Kemal’den sizleri dinledim… Bütünleşerek kazandığınız zaferi anımsadım… Yüreğim kabardı, boğazıma bir şeyler düğümlendi… Ve yine devamını getiremedim.

Sizlerle “Çanakkale Mahşeri” içinde buluşmayı tercih ettim… Silah arkadaşınız oldum… “Öleni görüyor, üç dakikaya kadar öleceğini biliyor… Hiç ufak bir korku ve endişe bile göstermiyor…”Orada kahramanlığınıza tanık oldum. Daha yakından gerçeği görebildim… Yüreğim kabardı boğazıma bir şeyler düğümlendi… Ve nihayet sizleri görebildim, göz göze geldik ve ellerinizi öptüm… Duygu ve isteklerinizi duyabildim…

Verdiğim sözü yerine getirmek için mesajınızı genç yüreklere anlatmaya çalışıyorum. Gözünüz arkada kalmasın sizlerle “Çanakkale Mahşeri” içinde buluşup silah arkadaşı olmak isteyen bir “Türkiye” var…

Mehmet Yakup ERİNÇ
Konak Anadolu İmam Hatip Lisesi
Tarih Öğretmeni

İmkan oldu Çanakkaleye gittim. Gezerken bir yerde mola verdik. Gruptan biraz açıldım. Derken ecdadın girmiş olduğu o top mevzilerinden birisinin yakınında buldum kendimi. Kapısı açık içerisi boştu. Fırsat bu fırsat girdim içeri. 3-5 metrekare 3 artı 1 ev gibiydi. Tabii içerisi boş. Sadece demir mermi kızakları ile tahta dayanaklar kalmış toprak yığınları içerisinde. Durdum biraz düşündüm. Onca kişinin o küçücük yere sığınıp günlerce aylarca dışarıda tonlarca bomba patlarken bekleşmelerini hayalledim. Açıkçası ben içeride beklerken daraldım ama ecdadımız sağolsun gözünü bile kırpmamıştı.

Çanakkale dedikçe hala aklıma o diri diri girdiğim mezar gelir ve daralırım. Sonra onların hiç daralmadığı aksine umutla ve aşkla vatan için seve seve bekledikleri gelir düşüncelerime ve rahatlarım.

Allah sizlerden razı olsun, iyi ki vardınız...

enestar' Alıntı:
İmkan oldu Çanakkaleye gittim. Gezerken bir yerde mola verdik. Gruptan biraz açıldım. Derken ecdadın girmiş olduğu o top mevzilerinden birisinin yakınında buldum kendimi. Kapısı açık içerisi boştu. Fırsat bu fırsat girdim içeri. 3-5 metrekare 3 artı 1 ev gibiydi. Tabii içerisi boş. Sadece demir mermi kızakları ile tahta dayanaklar kalmış toprak yığınları içerisinde. Durdum biraz düşündüm. Onca kişinin o küçücük yere sığınıp günlerce aylarca dışarıda tonlarca bomba patlarken bekleşmelerini hayalledim. Açıkçası ben içeride beklerken daraldım ama ecdadımız sağolsun gözünü bile kırpmamıştı.

Çanakkale dedikçe hala aklıma o diri diri girdiğim mezar gelir ve daralırım. Sonra onların hiç daralmadığı aksine umutla ve aşkla vatan için seve seve bekledikleri gelir düşüncelerime ve rahatlarım.

Allah sizlerden razı olsun, iyi ki vardınız...

:tr: Allah onlardan razı olsun

Rabbim mekanlarını cennet etsin. Bizede bu ülkenin kıymetini bilmeyi nasip etsin inşallah

Geri