Ücreti ödenip gönderilmeyen ürün hakkında ne yapabilirim?

Kodla Büyü

Reyhanli

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar, internet üzerinde lazimbana.com adlı bir siteden alışveriş yaptım. 1 ay geçmesine rağmen ürün elime geçmedi. Firma mağazayı suçluyor.

Paramı iade almak için ne yapmam gerekir?
İzlemem gereken adımlar neler?

Geçmiş olsun öncelikle.
faturanız,kimliğiniz, firmadan size gelmiş olan yazılı cevap ve varsa alışveriş yaptığınız siteden aldığınız ekran görüntüsü ile kaymakamlıklarda bulunan tüketici hakları mahkemesi bürosuna gidin.
faturayı kesen şirket alayhinde şikayette bulunun. (firma mağaza vs... onların sorunu)
biraz uzun sürer belki ama hakkınızı alırsınız.

İlginç bir şekilde ilçe kaymakamlıklarındaki tüketici hakem heyetlerinin işleri daha hızlı sonuçlandırdığını düşünüyorum.artık ne olsa onlara gidiyorum.şu ana kadar bir sorunu çözmeleri max 38 sürdü.

İlginç bir şekilde ilçe kaymakamlıklarındaki tüketici hakem heyetlerinin işleri daha hızlı sonuçlandırdığını düşünüyorum.artık ne olsa onlara gidiyorum.şu ana kadar bir sorunu çözmeleri max 38 sürdü.

2015 yılında HB sitesine tüketici hakem heyeti ile dava açmıştım, 11 ayın sonunda paramın tamamı iade edilmişti.
LG marka telefonların klasik ekran sararmasını kullanıcı hatası saymıştı şirket güya...

e-devlet üzerinden tüketici hakem heyetine
ziraat üzerinden harcama itirazında bulundum.

Site resmi işlemlere başladığımı görünce paramı iade etti.

Şu an güvenilir sandığımız birçok alışveriş sitesi bu yöntemi uyguluyor dikkat edin.
Paranızı alıp sizi oyalıyorlar.
Paramı 1 ayda anca kurtardım.

Geri