Ücretsiz Akıllı Tahta Kilit Programı

Kodla Büyü
ilginize teşekkür ederim murat hocam. Programı sayenizde eksiksiz kullanıyorum. Gördüğüm birkaç eksiği belirtmek istiyorum.

-client bilgisayarından bilgilerin ala bilmesi için sürekli açık olmasındansa, client açık iken etkileşime geçtiğinde excel dosyasının, resimlerin, duyuruların vb. güncellenip kendi hafızasına yüklemesi, client kapalı olsa bile hafızasından verileri göstermesi

-verileri xml türü veri tabanında saklayarak ofis olsun veya olmasın verilere ulaşmasını sağlamak. ("is not a valid date and time" hatası veriyordu. mic. ofis yüklü değildi client bilgisayarında ofis yükleyince düzeldi. libreofis var iken hata devam etti.)

Kolay gelsin. Allah hayrınızı kabul etsin.

ilginize teşekkür ederim murat hocam. Programı sayenizde eksiksiz kullanıyorum. Gördüğüm birkaç eksiği belirtmek istiyorum.

-client bilgisayarından bilgilerin ala bilmesi için sürekli açık olmasındansa, client açık iken etkileşime geçtiğinde excel dosyasının, resimlerin, duyuruların vb. güncellenip kendi hafızasına yüklemesi, client kapalı olsa bile hafızasından verileri göstermesi

-verileri xml türü veri tabanında saklayarak ofis olsun veya olmasın verilere ulaşmasını sağlamak. ("is not a valid date and time" hatası veriyordu. mic. ofis yüklü değildi client bilgisayarında ofis yükleyince düzeldi. libreofis var iken hata devam etti.)

Kolay gelsin. Allah hayrınızı kabul etsin.
Teşekkür ederim hocam.
Excel konusunda program uses satırına eklediğim eklenti (comobj) excele gerek kalmadan okuma işlemini yapar diye düşünmüştüm. Program beni yanılttı. Testlerde faklı sonuçlar çıkabiliyor. Sayenizde bir şey öğrendim. Exceli kullanma nedenim, bizde ders programı sürekli değiştiği için excele verileri işlemek daha kolay. Ondan dolayı seçtim.

Sadece resimlerim gönderimi dediğiniz mantıkla çalışıyor. Xml dosyası önerinizi yeni bir sürümde dikkate alacağım. Bir arkadaş belirtmişti duyuruları clientten kapatma önerisini yeni sürümde ekleyeceğim.
Client uygulamasında diğer bilgisayarlara mesaj gönderim süresinde değişiklik yapmıştım. Değişken ip bilgisayarlarda bilgisayarları bulabiliyor mu? Eğer buluyorsa clientte mesaj gönderim süresini ayarlayabilecek bir kutu açacağım. Bu sayede 100 ms veya 1000 ms gibi mesaj gönderim süresi ayarlanabilecek.

Teşekkür ederim hocam.
Excel konusunda program uses satırına eklediğim eklenti (comobj) excele gerek kalmadan okuma işlemini yapar diye düşünmüştüm. Program beni yanılttı. Testlerde faklı sonuçlar çıkabiliyor. Sayenizde bir şey öğrendim. Exceli kullanma nedenim, bizde ders programı sürekli değiştiği için excele verileri işlemek daha kolay. Ondan dolayı seçtim.

Sadece resimlerim gönderimi dediğiniz mantıkla çalışıyor. Xml dosyası önerinizi yeni bir sürümde dikkate alacağım. Bir arkadaş belirtmişti duyuruları clientten kapatma önerisini yeni sürümde ekleyeceğim.
Client uygulamasında diğer bilgisayarlara mesaj gönderim süresinde değişiklik yapmıştım. Değişken ip bilgisayarlarda bilgisayarları bulabiliyor mu? Eğer buluyorsa clientte mesaj gönderim süresini ayarlayabilecek bir kutu açacağım. Bu sayede 100 ms veya 1000 ms gibi mesaj gönderim süresi ayarlanabilecek.
mesaj göndermede sıkıntı olmuyor, bi kaçkez denedim çalışıyor.

avira, ve total 360 ile sıkıntı yaşadım, siz hangisini kullanıyorsunuz hocam
Virüs tarama programı kullanmıyorum. Windows un kendi yazılımı Windows defender kullanıyorum. Diğer tarama programlarını öğretmen arkadaşlar verimli kullanamadığı için kaldırdım. Özellikle bazı uygulamaları çalıştırıldığında sürekli blok, allow gibi uyarılar geldiğinde sürekli öğretmen arkadaşlar beni dersten çağırıyordu. Şimdi virüs tarama programları yok, kafamda rahat.

Hocam ETA Client & LCD Pano uygulamasında daha önce deneme amaçlı programı kurduğum tahtalarda görünüyor, bunların isimlerini nasıl silebilirim bunları sadece deneme amaçlı kurmuştum ama isimlerini silemiyorum ve gereksiz yere görünüyorlar kapalı olmalarına rağmen. eklediğim fotoda da görünüyor, yardımcı olabilir misiniz?
teşekkür ederim, emeğinize sağlık hocam
2018-10-11_143331.png

Son düzenleme:
Hocam ETA Client & LCD Pano uygulamasında daha önce deneme amaçlı programı kurduğum tahtalarda görünüyor, bunların isimlerini nasıl silebilirim bunları sadece deneme amaçlı kurmuştum ama isimlerini silemiyorum ve gereksiz yere görünüyorlar kapalı olmalarına rağmen. eklediğim fotoda da görünüyor, yardımcı olabilir misiniz?
teşekkür ederim, emeğinize sağlık hocamEkli dosyayı görüntüle 60968

alt yan tarafta + ve - işaretleri siliyor.

merhabalar hocalarım,

ben bi dalgınlıkla birine kurdum, aşamaların birkaçını atlayarak bir hata ile kurdum. ne usb ne de android telefonu entegre etmeden birden yanlışlıkla kilitledim. çözümü sadece format mıdır? bilgisayar odasında bulunan başka bir bilgisayara kurarak, adımları doğru uyguladım. hem android hem de usb ile düzgün bir şekilde çalıştırabiliyorum. ama diğer bilgisayar kaldı öyle.

teşekkür ederim, emeğinize sağlık hocamEkli dosyayı görüntüle 60968

- butonu listedeki seçili bilgisayarı listeden kaldırıyor. + butonu ile listeni altınayazdığınız bilgisayarı listeye ekliyor. Kaydet butonuna basarak da listenin son halini kaydediyor.

Hocam çok işimize yarayacak bir program olmuş. Ellerinize sağlık.

Alttaki duyuru ekranında birden çok kayan duyuru ve ortada bulunan resim kalitesi ve slayt geçişinde de bir iyileştirme olursa koridorlarda bulunan dijital panolarda da lcd pano olarak çok işe yarayacaktır.

Hocam çok işimize yarayacak bir program olmuş. Ellerinize sağlık.

Alttaki duyuru ekranında birden çok kayan duyuru ve ortada bulunan resim kalitesi ve slayt geçişinde de bir iyileştirme olursa koridorlarda bulunan dijital panolarda da lcd pano olarak çok işe yarayacaktır.
Kesinlikle katılıyorum, umarım hocamız vakti olduğunda bu değişiklikleri yapabilir, koridorlarda da kullanılabilir rahatlıkla.

Client uygulaması ile tara yapıldığında değişken ipden dolayı bilgisayarları bulamayan arkadaşlar aşağıdaki client uygulamasını deneyebilir mi? Mesaj gönderim süresini uzattım. Eğer listede bulabilirse programı ona göre güncelleyeceğim.
bu önceden iki Ip aralıgına göre arama yapıyordu tekrar tek arama olmuş hocam

bu önceden iki Ip aralıgına göre arama yapıyordu tekrar tek arama olmuş hocam
Amacım çalışıp çalışmadığı test etmek. Daha önceki program ara butonu çalışmadığı için mesaj gönderim süresini 30 ms den 1000 ms çıkardım bu programda. Eğer verilen ip deki bilgisayarı bulabiliyorsa diğer programa (ikili ip arama programına) gönderim süresini arttırabilecek ayar yapacağım.

Hocam öncelikle emeklerinize sağlık. Ben okulumdaki akıllı tahtalara ilk defa kilit uygulaması yapacağım. Benden önceki BTR arkadaş ajansmarmara satın almışlar ve lisans süresi sona ermiş. Ben öğrencilerde tahtalardan faydalansın diye tahtaları kilitlemek istemedim ancak lise öğrencilerimiz bu iyi niyetimizi suistimal etmeye başladı. Okul idaresi de tahtaların tekrar kilitlenmesini istedi. Bir haftadır atak programını deniyorum ancak karşılaştığım bazı sorunlardan dolayı farklı alternatiflere yöneldim. Sizin yaptığınız program işimizi hayli ile görecek gibi. Okulumuzda Faz 2 tahtalar mevcut. Tahtalara Windows 10 Yüklü. Ayrıca bizde interet yok yani ağ alt yapısı yapılmadan direk tahtalar takılmış. Tahtalar internetsiz kullanılıyor. Öncelikle Program sahibi Murat Hocam ve programı test eden arkadaşlara sorum bu programın hangi sürümünü tavsiye edersiniz. Sadece USB ile tahtaları açacağız ve bunun dışında hiçbir amaçla kullanmayacağız. Birde Ara yüzde sadece Fatih logosu olsun istiyorum. Ekrandaki resmi değiştirme şansımız var mı? Yani ders programı yada nöbetçi öğretmen listesine şimdilik ihtiyacımız yok. Tekrardan programın yapımında test edilmesinde emeği geçen herkese teşekkürler.

Hocam anladığım kadarıyla lcd pano özelliği istemiyosunuz. ETA 1.7 sürümünde bu özellik yok. Onu indirebilirsiniz. İlk sayfada var.

Arkadaşlar 1.8 sürümünde düzenlemeler yapıyorum. Testleri tamamladığında tekrar yayınlayacağım. Bir de 1.8 sürümünü daha önceden indiren arkadaşlar okulda client uygulamasın olduğu bilgisayara elle 192.168.0.20 ipsini vererek, tahtalara ip aralık kısmına da 192.168.0.20-20 ip adresini yazıp kontrol edebilir misiniz. Tahtaya bilgiler geliyor mu diye?
Neden bu ip derseniz fatih ağında 192.168.0.2-20 ip aralığı yazıcı ve server için tanımlanmış.
Eğer client bu sabit ip de çalışırsa 1.8 uygulamasına buna göre düzenleyeceğim. EtaServis teki iki ip aralığını tarama kısmını iptal edeceğim. Tek ip ye indirgeyeceğim.

Arkadaşlar 1.8 sürümünde düzenlemeler yapıyorum. Testleri tamamladığında tekrar yayınlayacağım. Bir de 1.8 sürümünü daha önceden indiren arkadaşlar okulda client uygulamasın olduğu bilgisayara elle 192.168.0.20 ipsini vererek, tahtalara ip aralık kısmına da 192.168.0.20-20 ip adresini yazıp kontrol edebilir misiniz. Tahtaya bilgiler geliyor mu diye?
Neden bu ip derseniz fatih ağında 192.168.0.2-20 ip aralığı yazıcı ve server için tanımlanmış.
Eğer client bu sabit ip de çalışırsa 1.8 uygulamasına buna göre düzenleyeceğim. EtaServis teki iki ip aralığını tarama kısmını iptal edeceğim. Tek ip ye indirgeyeceğim.
hocam o kırmızı yer doğrumu yoksa yalnışıklamı yazdınız (alıntı'da)

hocam o kırmızı yer doğrumu yoksa yalnışıklamı yazdınız (alıntı'da)
Doğru Hocam.
Client bilgisayarın ip adresi: 192.168.0.20
Alt ağ maskesi : 255.255.248.0
Varsayılan ağ geçidi : 192.168.0.1

Eğer internete bağlanmasını da istiyorsanız
DNS1:195.175.37.137
DNS2:195.175.37.138

Tahtaların ip aralık kısmına 192.168.0.20-20 ipsini yazmamdaki neden ağda üst üste mesaj göndermeden kaynaklı asıl gitmesi gereken mesaj silinmesin diye. Eğer çalışırsa ip aralık yerine sadece server ip yi belirtecek ayar ekleyeceğim. Böylelikle ağ üzerinde tek mesaj client uygulamasına gidecek.

murat hocam benim tek isteğim var,

lcd bölümünü kullanmam için, fatih ağına bilgisayar bağlamam gerekiyor ve client uygulaması sürekli açık kalmak zorunda.

bunun yerine tahtalar bikez client ile etkileşime geçtikten sonra o excel dosyasını ve resimleri (ayarları) tahta kendi hdd alması yeterli olacak gibi. bu sayede bilgiler direk beklemeksizin gelir.

malum çoğu okulda laptop yok, hemde elektrik tasarrufu olur.

mümkünse benim program adına ricam budur.

bide ilk mesajınızda 1.8 sürümünü kaldırmışsınız, yeni sürüm mü
murat hocam benim tek isteğim var,

lcd bölümünü kullanmam için, fatih ağına bilgisayar bağlamam gerekiyor ve client uygulaması sürekli açık kalmak zorunda.

bunun yerine tahtalar bikez client ile etkileşime geçtikten sonra o excel dosyasını ve resimleri (ayarları) tahta kendi hdd alması yeterli olacak gibi. bu sayede bilgiler direk beklemeksizin gelir.

malum çoğu okulda laptop yok, hemde elektrik tasarrufu olur.

mümkünse benim program adına ricam budur.
Ben de bu şekilde düşünüyorum. Programda bazı hatalar gördüm. Onları düzeltiyorum. Birde herkesin kullanabilmesi için ip tarama ayar kısmına geçikme süresini ekleyeceğim.

Hocam merhabalar. Haftasonu 1.8 versiyonunlu imajımı tüm tahtalara attım.
1. faz. win7 işletim sistemi eset ve shadow defender yüklü makinalar. Okulda 2 farklı IP yapısı mevcut. 192.168.0.... ve 10.6.264.... şeklinde farklı IP ler mevcut. BT sınıfındaki tahtada client yükledim. 2 farklı IP aralığını girdim. İlk imajı attığımda tahtalar clienttan varsayılan sınıf bilgilerini alıyor. Fakat sınıf bilgilerini düzenlemek için kurulum dosyasını çalıştırdığımda Clientın IP aralığını girmezsem sınıf bilgilerini çekmiyor.

Ayrıca kilit ekranı kimi zaman tam ekran olmuyor, küçük bir pencere olarak açılıyor. Bazen de görev çubuğu üstte kalıyor.

Güncellemede Kilitte ve Panoda orta resim alına resim geçişlerinde küçük bir efekt ekleme şansınız varsa çok iyi olur. Koridorlarda 3 adet tv mevcut.Onlar için html kullanıyordum bu vesileyle tek yerden idare edebilirim.

Alttaki duyuru bölümünde bir sınırlama varmı. Birden çok duyuru eklesek, sırayla geçse iyi olur.

Sanırım çok şey istiyoruz ama 1 taşla birçok kuş vurmak istiyoruz.

P_20181013_130743_vHDR_On.jpg P_20181013_131510_vHDR_On.jpg

Geri