Ücretsiz Akıllı Tahta Kilit Programı

Kodla Büyü
ETA1-7-Lite ve ETA1_7_Internet sürümü diye iki uygulama şeklinde programladım. Hangisini kullanmak isterseniz onu indirebilirsiniz. Delphi chromium embedded 3 uygulaması ile otomatik şifre aktarımı yapan ve otomatik oturum açan aşağıdaki uygulamayı geliştirdim. Aslında benim ilk başlarda bu programı yazmamdaki amaç bu özellikti. İlk sürümde dokunmatik ekranda çalışmadığı için iptal etmiştim. Şimdi geliştirdiğim uygulama dokunmatik ekran ile uyumlu.
Özellikler:
* Androidte açık kalma süresi eklendi. Süre ilerledikçe kalan zamanı gösterme eklendi. Süre dolduğunda kilitle ve bilgisayarı kapat butonları pasif hale getirildi.
* Android SDK 8 sürümüne uygun hale getirildi. Şifre Yanlış olduğunda durum kısmında şifre yanlış uyarısı, tahtada internet olmadığı zaman internet bağlantısının olmadığı mesajı eklendi.
* Android'te arama geldiğinde bağlantının kopması olayı düzeltildi.
* Kurulum ekranında şifre belirlenme özelliği eklendi.
* UsbAnahtar programında 3 kademeli güvenlik düzeyi belirlendi. En güvensiz düzey 3. düzeydir. Bu düzeyde usb nin serial nosu kaydedilmiyor. Bu düzeyi bazı flashların serial nosunda problem olduğu zaman kullanabilirsiniz.
* Akıllı tahta sağ tuşa kilitlenme süresi eklendi.
* Akıllı tahta sağ tuşa android ile kilit açıldığında, android kilitini iptal ederek ekranın kilitlenmesini sağlayan kilitle butonu eklendi.
* Client uygulaması otomatik kilitli tahtaları bulma özelliği eklendi. Bu özelliği kullanabilmek için herhangi bir tahtanın başlangıç ve bitiş IP aralığını yazmanız gerekiyor.
* ikinci flash takıldığında kilit ekranının gelmesi olayı düzeltildi.
* Eski sürümdeki flash belleklerin anahtar özellikleri devam ediyor. Onları bu yeni sürümde kullanabilirsiniz.
* Androidten Eba,Mebbis ve E-okul gibi sitelere şifre aktarıp otomatik oturum açma.
* Androidten Açılan İnternet Sayfasını kapatma.
* Tahtadan sağ tuş internet bölümden Eba,Mebbis ve E-okul gibi siteleri açıp şifre aktarma.
* Kurulum adımında UDP Güvenlik duvarına Özel ve Etki Alanı izinlerinin verilmesi sağlandı.
* Dosyaları 1. sayfadan indirebilirsiniz.

Ekli dosyalar

• 1.png
    1.png
    9.3 KB · Görüntüleme: 133
  • 2.png
    2.png
    37.8 KB · Görüntüleme: 127
  • 3.jpg
    3.jpg
    37.6 KB · Görüntüleme: 117
  • 4.jpg
    4.jpg
    36.3 KB · Görüntüleme: 110
  • 5.jpg
    5.jpg
    30.2 KB · Görüntüleme: 112
  • 6.jpg
    6.jpg
    33.3 KB · Görüntüleme: 101
Son düzenleme:
hocam ellerine sağlık bir de ios versiyonu oldu mu harikulade olur.ios telefona sahip öğretmenler kendilerini farklı hissedecekler...

hocam ellerine sağlık bir de ios versiyonu oldu mu harikulade olur.ios telefona sahip öğretmenler kendilerini farklı hissedecekler...
Bir yerden ios telefon bekliyorum. O gelirse ios uygulamasına başlayacağım. Bu arada 1.7 test aşamasını geçerse 1.sayfaya lite ve internet sürümünü birlikte ekleyeceğim.

hocam evdeki pc de çalışıyordu fakat tahtada bugun denedim çalışmadı. ip buluyor fakat açmıyor kilidi

1.6 vardı tahtada onu kaldır programıyla kaldırdım tahtayı yeniden başlatıp internetli olanı kurdum telefonada apk sını kurdum çalışmadı ip okuyor tahta açılmıyor apk uygulamasında da ilk barkod ile aç butonu aktif ama tıklanmıyor

1.6 vardı tahtada onu kaldır programıyla kaldırdım tahtayı yeniden başlatıp internetli olanı kurdum telefonada apk sını kurdum çalışmadı ip okuyor tahta açılmıyor apk uygulamasında da ilk barkod ile aç butonu aktif ama tıklanmıyor
Client uygulaması ile deneme şansınız var mı? Client uygulaması ile android aynı mantıkla çalışıyor. Yarın ben de okulda bir deneyim. Eksiklikleri ona göre düzenleyeyim.

Yeni versiyon calismayinca yuklemeyi kaldirdim eski versiyon calisiyordu simdi o da calismiyor neden se

Bi tahtaya 1.6 kurup calistirmistim daha sonra imaj aldim 3 sinifa kurdum sorunsuz calisiyordu sonra ust versiyonu kurdum tahtaya telefonada apk sini kurdum calismadi. Barkod okurken ip yi buluyor fakat acmiyor hata olarak baglanti yok diyor

Hocam yeni versiyonda denetim masası-güvenlik duvarı geliş ayarlar gelen kurallarında etaservice.exe kuralına özel ve etki alanını işaretleyip deneyebilir misin. Bir de tahta internet bağlantısında ortak mı, özel mi yazıyor.

Tamam problem bundan kaynaklı. Ayarı kurulum ekranına otomatik olarak eklenmesini sağlayan kodları yukarıdaki bağlantıya ekledim.

Ekli dosyalar

• ayar.png
    ayar.png
    505.5 KB · Görüntüleme: 103
Son düzenleme:
Arkadaşlar okulda öğretmenler odasındaki tahtada test ettim. Android uygulamasını iki telefonda test ettim Gayet güzel çalıyor. Client uygulamasını da öğretmenler bilgisayarında test ettim. Test resimleri aşağıdaki bağlantıdan bakabilirsiniz.

Ekli dosyalar

• 20180129_125728.jpg
    20180129_125728.jpg
    116.5 KB · Görüntüleme: 105
  • 20180129_125656.jpg
    20180129_125656.jpg
    162.6 KB · Görüntüleme: 105
  • 20180129_125139.jpg
    20180129_125139.jpg
    153.1 KB · Görüntüleme: 102
  • 20180129_124806.jpg
    20180129_124806.jpg
    122.6 KB · Görüntüleme: 102
  • 20180129_124609.jpg
    20180129_124609.jpg
    96.5 KB · Görüntüleme: 84
murat hocam ben okulumda 42 tahtaya kurdum sorunsuz çalışıyor.1-2 tanesi ikinci denemede kuruldu. Yalnız Android uygulamasını çalıştıramadım.f@tih ağına bağlanamadım.yardımcı olursanız sevinirim

murat hocam ben okulumda 42 tahtaya kurdum sorunsuz çalışıyor.1-2 tanesi ikinci denemede kuruldu. Yalnız Android uygulamasını çalıştıramadım.f@tih ağına bağlanamadım.yardımcı olursanız sevinirim
Fatih wifi şifresini sonunda boşluk bırakmayacak şekilde yazın bağlanacak. Fatih wifi şifresi sonu %56 biten şifre. Googledan arayıp bulabilirsiniz.

Hocam programı kurdum usb anahtar oluşturdum herşeyi anlatıldığı gibi yaptım fakat şuan bilgisayarım kilit ekranında kalıyor. Acaba açabilirmiyim diye android uygulamalarını da kurdum barkodu okutunca ip yi görüyor kilit açmıyor ama kapatı tıkladığımda kapatıyor. Client uygulamasından başka bir bilgisayardan da denedim açılmıyor kilit ne yapmam gerekiyor.

Hocam programı kurdum usb anahtar oluşturdum herşeyi anlatıldığı gibi yaptım fakat şuan bilgisayarım kilit ekranında kalıyor. Acaba açabilirmiyim diye android uygulamalarını da kurdum barkodu okutunca ip yi görüyor kilit açmıyor ama kapatı tıkladığımda kapatıyor. Client uygulamasından başka bir bilgisayardan da denedim açılmıyor kilit ne yapmam gerekiyor.

1.6 sürümünü kurduysanız şifre belirleme işlemini program kurulumundan önce belirlediyseniz. şifre oluşmamıştır. başka bir bilgisayarda usbanahtar programı ile 0000 yani dört sıfır girerek usb ye anahtar oluşturun. kilit açılacaktır.

1.6 sürümünü kurduysanız şifre belirleme işlemini program kurulumundan önce belirlediyseniz. şifre oluşmamıştır. başka bir bilgisayarda usbanahtar programı ile 0000 yani dört sıfır girerek usb ye anahtar oluşturun. kilit açılacaktır.
Oldu hocam saolun

Oldu hocam saolun
Hocam 1.7 yi deneyin onda bu problemleri giderdim. Bu arada telefonun markası neydi. şunun için sordum 1.6 sürümünde Android sürümü olarak SDK 6 ile uyumlu. Android sürümünüz 6 nın üstü ise verimli çalışmayabilir. Onun için tavsiyem 1.7 deki android 8'e kadar uyumlu olduğu için onu kullanmanız.

Arkadaşlar 1.7 yi kurdum. Usb ler gayet iyi çalışıyor. Ancak bizde fatih internet yok. MEB in eskiden verdiği bağlantı var hala. Bu arada okul katlarında kendi taktırdığımız dağıtıcılar var, onlarla akıllı tahtalara bağlanıyoruz. Apk ler tahtaları açmıyor. ETAService özelliklerinin kurallarını da işaretledim. Yine de apk ler açılmıyor. Bu arada androidde 7 sürümü, tahtalardada da win10 var

1.7 İnternetli sürümünü 1.sayfada paylaştım. Elimden geldiği kadar hataları düzelttim.

Hocam 1.7 nin sadece tahta yazilimini kaldirip bunu kursak calisir dimi apk larla ilgili degisiklik de yaptiniz mi

Geri