Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

(Ücretsiz) e-Kilit - Akıllı Tahta Koruma Yazılımı

Konu, 'Fatih Etkileşimli Tahta' kısmında mehcan tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. mehcan

mehcan Aktif Üye

Programı bir bilgisayara kurup, ayarlarınızı, okul bilgilerinizi vs giriyorsunuz.
    Anahtar ekle tuşu ile yönetici diski ekliyorsunuz.
    Ana ekrandaki yönetici diski tuşuna basarak diskinizi akıllı tahtalara kurulum için hazır hale getiriyorsunuz.
    Oluşturduğunuz yönetici diski akıllı tahtalara takarak kurulum yapıyorsunuz.(USB Anahtar dizini içindeki kurulum.exe dosyasını çalıştırarak)

İlk kurulum yukarıdaki şekilde yapılır. Sonraki güncellemeleri ağ üzerinden veya yönetici diski ile yapabiliyorsunuz.

2. Zizu_

Zizu_ Süper Üye Süper Üye

Hocam son sorum tahta açık unutulduğunda tahtalar normalde kapanıyor. Kilit sisteminde beklemek modu çalışıyor mu yoksa hep açık mı kalıyor hocam
    Bir de ios app yapacak mısınız hocam

Teşekkürler , iyi çalışmalar

Son düzenleme: 5 Şubat 2019
  3. mehcan

mehcan Aktif Üye

Hocam kilit ekranı aktifken bekleme süresini ve süre dolduğunda yapılması gerekeni seçebilirsiniz.Burada kapanma seçeneği var.
    Kilit açık unutulursa;
    mobil anahtar veya ana programdan açılmışsa 40 dk sonra kilitlenir ve belirlediğiniz süre sonunda kapanır. Eğer windows güç ayarlarınız bu sürelerden kısa ise güç ayarlarına göre kapanır veya uyku moduna girer.
    Anahtar disk takılı unutulmuşsa windows güç ayarlarınız ne ise ona göre kapanır, uyur veya açık kalır.

4. Zizu_

Teşekkürler hocam, saolun bilgiler için
    İOS app gelme ihtimali var mı son olarak :)

5. mehcan

mehcan Aktif Üye

Maalesef hocam şu an sadece android

6. Zizu_

Mehcan hocam;
    Yeni bir USB anahtar oluşturunca tahtalara güncelleme yapmasak da acıyor
    Fakat mobil anahtar da , yeni bir anahtar tanımlanınca bütün tahtalarda güncelleme yapmak gerekiyor değil mi hocam

7. selim44

selim44 Aktif Üye

hayır hocam gerekmiyor. ama wifi ile şifresiz açılış için gerekebilir, onu denemedim.

8. mehcan

mehcan Aktif Üye

Doğrudur hocam. Önceki sürümlerde kilit açma şifresinin ilk 3 hanesinin doğru olması yeterliydi. Son 3 hane öğretmen kodu olduğundan sorgulamadan kilit açılıyordu.
    Artık öğretmen kodu da sorgulanıyor. Bu yüzden mobil anahtar eklendiğinde akıllı tahtada ayarların güncellenmesi gerekiyor.

9. ozer256

ozer256 Üye

Güzel bir çalışma. Teşekkürler Hocam..

mehcan bunu beğendi.
  10. ksl43

ksl43 Üye

Son güncellemeyi yaptıktan sonra mobil de resimdeki gibi sorun ortaya çıktı.
    Çözümü nedir acaba?

Ekli Dosyalar:

11. mehcan

mehcan Aktif Üye

Ayarları güncellemeniz lazım hocam. Artık mobil anahtar ekledikten sonra akıllı tahtalarda ayarları güncellemek gerekiyor

12. manhem

manhem Seçkin Üye Seçkin Üye

teşekkürler hocam gayet kullanışlı bir program olmuş

mehcan bunu beğendi.
  13. manhem

manhem Seçkin Üye Seçkin Üye

mehcan hocam duyuru görselinde boyut nedir? Bi kaç deneme yaptım ama herhangi bir bilgilendirme ya da uyarı vermediği için ne uygulayacağımı bilemedim.

14. mehcan

mehcan Aktif Üye

Hocam ekran çözünürlüğüne göre yeniden boyutlandırır. Çok çok büyük veya küçük olmaması gerekir tabi

15. rzgr

rzgr Site Gezgini

mehcan hocam çok teşekkürler emekleriniz için. atak kuracaktım ama sizin programı görünce vazgeçtim. kurulumu ve kullanımı gayet sade ve kolay. fazlasıyla işimize yaradı. sizi takipteyim. :)

mehcan bunu beğendi.
  16. QqaqQ

QqaqQ Üye

Mehcan hocam merhaba,

Öğretmenler odası ET'sini ana bilgisayar yaptım. kilitleri de bu bilgisayar üzerinden tanımlıyorum. tüm tahtalar kablo ile bağlı. İlk kurulumda deneme amaçlı 3 adet sınıfa programı kurdum. bu sınıflar ana bilgisayarda göründü, güncellemeleri alabiliyorlardı. Ancak bir süre sonra, ne değiştiğini bilmiyorum, ana bilgisayarın listesine hiçbir bilgisayar görünmüyor.

Bağlantıları kontrol ettim, sıkıntı yok. Hem ana bilgisayarda hem de yükleme yaptığım tahtalarda internet bağlantısı sorunsuz ve tümü fatih ağına bağlı. Ana bilgisayarda güvenlik duvarı ayarlarını kontrol ettim, ayrıcalık düzgün şekilde eklenmiş.

Bir diğer sorum da idare ağından tahtaları kontrol edebilmek mümkün müdür? okulumuzdaki fotokopi makinesini kablo ile ağa bağladım. Öğretmenler odasında olduğu için idare ağına bağlandı (ip nosu 192.168'le başlıyor). bu fotokopi makinesini akıllı tahtaya ip adresini girerek bağlayabildim ve sorunsuz şekilde çıktı alıyoruz. bu programda da idaredeki bilgisayarı ana bilgisayar yapmanın bir yolu var mıdır? ağ yapılandırması için ayar göremedim, böyle bir özellik mümkün mü?

17. mehcan

mehcan Aktif Üye

Hocam ana programda ayarlardan ana bilgisayar adını değiştirmiş olabilir misiniz. Kontrol etmek için ayarlarda yazan ana bilgisayar adı ile akıllı tahta kilit ekranında bağlanmaya çalışılan bilgisayar adını karşılaştırınız.(sınıf isminin sağında yazar)

Yazıcı ile akıllı tahtayı birbirine bağladıysanız doğrudur hocam. Tahtalara giden kablo ile idareye giden kablolu bağlantı aynı değil hocam.

18. QqaqQ

QqaqQ Üye

Ana bilgisayar ismini değiştirmedim ama yine bir kontrol ederim. araya boşluk falan girmiş olabilir kurcalarken.

Yazıcı ile ilgili yazmamın sebebi şu; yazıcı idare ağına bağlanıyor (öğretmenler odasındaki yere inen ilave ağ girişi ile). Öğretmenler odasındaki ET bu yazıcıdan çıktı alabiliyor. yani bir şekilde idare ağı ile ET'ler iletişim kurabiliyor. bunu sizin programa uygulayamaz mıyız?

19. munsal

munsal Aktif Üye

mobil versiyonu google play store eklendi mi?

20. mexemet

mexemet Üye

hocam yazılımı indirme linkinde meb erişim engeeli var burdan paylaşabilirmisiniz

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal